Aktualitātes
05.07.2019

"Skaņu mežā 2019" viesosies noslēpumainais elektroniskās mūzikas projekts "patten"

Komentē
0
Saglabā

12. oktobrī nepieradinātās mūzikas festivālā "Skaņu mežs 2019" uzstāsies britu elektroniskās mūzikas projekts "patten", kas pazīstams ar saviem iespaidīgajiem audiovizuālajiem šoviem, kā arī vairākiem ierakstiem izdevniecību "WARP Records" un "The Vinyl Factory" paspārnē.

Medijs "Pitchfork" "patten" daiļradi raksturojis kā "pulverizētu elektronikas paveidu, ko līdzsvaro smalka melodiskuma atblāzmas", savukārt interneta žurnāls "Drowned in Sound", recenzējot viņa izdevniecībā "No Pain In Pop" publicēto debijas albumu "GLAQJO XAACSSO", par "patten" raksta šādi: "Par viņa pagātni, tagadni un nākotni ir zināms visai maz – pat viņa īstais vārds ir mīklains, taču tā vietā viņš savu abstrakto tēlu veido ar aizraujošas elektronikas palīdzību visdažādākajās šādas mūzikas formās. [..] Tā vietā, lai minētu, kas viņš ir un no kurienes viņš nāk, vajadzētu vienkārši atzīmēt, cik uz nākotni vērsta un žilbinoša ir viņa parādīšanās mūzikas pasaulē. Līdzīgi kā producenti "Burial" un "Zomby", viņš labprāt ļauj savai mūzikai runāt pašai par sevi." Arī medijs "Resident Advisor" rakstīja, ka albums savaldzināja elektroniskās mūzikas pasauli un ka tam nav nekādu konceptuālu barjeru. Kritiķis Patriks Felons to nodēvēja par "krāšņu mīklu, kas neaicina sevi atminēt".

Visi sekojošie "patten" ieraksti tikuši laisti klajā leģendārā Šefīldas leibla "WARP Records" paspārnē, kas pazīstams kā projektu "Autechre", "Aphex Twin" un "Squarepusher" galvenais izdevējs. Viscauri savai karjerai "patten" ir izmēģinājis daudzveidīgas elektroniskās mūzikas formas, ieskaitot graimu, hip-hopu, ambiento mūziku, popmūziku, tehno un industriālo mūziku. Arī projekta uzstāšanās notikušas dažādos formātos: sākot ar dīdžejsetiem un beidzot ar lāzeru tehnoloģijās un video projekcijās balstītiem audiovizuāliem šoviem – tāds būs piedzīvojams arī gaidāmajā "Skaņu meža" koncertā. Arī dzīvo priekšnesumu sastāvs ir bijis daudzveidīgs – pilnībā akustiski ansambļi, ģitārmūzikas grupas un elektronikas un vokāla dueti. Dueta formātā ticis ierakstīts arī nesenākais "patten" pilna garuma albums – 2016. gada ieraksts "Ψ", kurā projekta nemainīgajam – vārdā vēl joprojām nenosauktajam – vadītājam pievienojās vokāliste ar ne mazāk anonīmo pseidonīmu A.

Dueta formātā tapa arī 2017. gada minialbums "Requiem", kas "ierakstīts laikā, kad projekta veidotāja tēvs nupat ir devies aizsaulē, bet pasaulē parādās politiska, vides un ģeogrāfiska trauksme, arī šis minialbums savā noskaņā šķiet uzkrītoši saspringts. Tā ir atzīšanās uztraukumā, ka lietas iet greizi. Un reizē arī apgalvojums, ka šādi justies ir normāli." Visiem minialbuma skaņdarbiem ir tikuši uzņemti videoklipi.

Šobrīd "patten" atkal ir viena cilvēka solo projekts. Nesenākās projekta publikācijas ir vairāki remiksu kolekcijas "Re-Edits" sējumi.

2019. gadā "Skaņu mežs" notiek 17. reizi. Centrālie festivāla koncertvakari noritēs 11. un 12. oktobrī jaunatklātajā kultūras ēkā "Hanzas Perons". Festivāla mūziķi tiks izziņoti tuvāko mēnešu laikā.

Biļetes uz festivālu iespējams iegādāties "Biļešu servisa" kasēs, kā arī internetā. Pirmos simts abonementus uz divām festivāla dienām iespējams iegādāties par 22 eiro. Abonementi ir nopērkami tikai iepriekšpārdošanā. Savukārt biļešu sākotnējās cenas uz atsevišķajiem koncertvakariem iepriekšpārdošanā ir šādas: 11. oktobris – 15 eiro, 12. oktobris – 15 eiro.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!