Aktualitātes
20.06.2022

Siguldā notiks mentālās veselības un mūzikas festivāls "Ogle"

Komentē
0

No 8. līdz 9. jūlijam Siguldas pils kvartālā norisināsies mentālās veselības un mūzikas festivāls "Ogle 2022". Divu dienu garumā notiks lekcijas un sarunas ar nozares ekspertiem par tādām ar mentālo veselību saistītām tēmām kā stress, izdegšana, vecāku emocionālā stabilitāte un citas.

Kā skaidro rīkotāji, festivāla mērķis ir normalizēt sarunāšanos par mentālās veselības problēmām, tāpēc apmeklētājiem būs pieejama gan plaša lekciju un diskusiju, gan mūzikas programma.

Pirmajā dienā festivāla "Ogle" programma tiks atklāta ar psihiatres Lienes Sīles lekciju par psihoemocionālo brīvību, pēc kuras sekos psihiatra Gunāra Trimdas lekcija par stresu, izdegšanu un izturību ikdienā, kā arī diskusija "Vecāku psihoemocionālā stabilitāte. Kā to saglabāt?". Savukārt ar koncertiem abās festivāla dienās apmeklētājus iepriecinās mūziķi: ansis, Arturs Skutelis, duets "Čipsis un Dullais", "I Mean Love", "Muud", "Indygo", "Oghre", kā arī norvēģi "The Dead Monarchs".

Festivāla otrajā dienā gaidāma lekcija par ērti izmantojamiem pašpalīdzības rīkiem, saskaroties ar mentālām grūtībām. Lekciju "Piedzīvot karu: no šoka līdz pārvarēšanai" vadīs klīniskā psiholoģe Jana Štagere (Yana Shtager) no Ukrainas. Krīzes centra "Skalbes" pārstāvji vadīs sarunu "Pašnāvība – nogalini stigmu", tāpat paredzēta diskusija par pieredzes stāstiem, apmeklējot terapijas, kuru vadīs psihoterapeits Ernests Pūliņš-Cinis. Festivāla sarunu un diskusiju bloku noslēgs Pasaules veselības organizācijas filma "I Had a Black Dog" par to kā atpazīt depresiju un "Comedy Latvia" stāvizrāde "Par tādām lietām nejoko." Šogad festivāla programma veidota tā, lai saturs būtu uztverams latviešu, krievu un angļu valodā.

Reaģējot uz šī brīža notikumiem pasaulē, Ukrainas kara bēgļi tiek aicināti apmeklēt festivālu "Ogle" bez maksas. Bezmaksas ielūgumu iespējams pieteikt rakstot uz e-pastu: [email protected] vai zvanot uz tālruni +371 28456477 līdz 3. jūlijam. Ielūgumu skaits ierobežots.

"Jau kopš festivāla "Ogle" pirmsākumiem vēlamies vairot sabiedrības izpratni par to, cik daudziem no mums nākas saskarties ar dažādām grūtībām, kas viennozīmīgi ietekmē mūsu emocionālo labsajūtu. Turklāt, daudzi no mums, izejot cauri grūtībām, spēj palīdzēt arī apkārtējiem, un tā noteikti ir laba tendence. Šis pavisam noteikti ir sarežģīts laiks ikvienam no mums, tāpēc ignorēt to kā mēs jūtamies mijiedarbībā ar apkārt notiekošo, nav ilgtermiņa risinājums. Ja neesi sev kādu laiciņu spējis to nodefinēt, aicinām uz festivālu, kur piesātinātajā, divu dienu programmā sev interesējošo spēs atrast teju ik viens. Mūsu moto – "Tu neesi viens"! Tāpēc gaidīsim ikvienu, īpaši Ukrainas kara bēgļus, kuriem, uzturoties Latvijā, varam sniegt nepieciešamo atbalstu un siltumu," uz festivālu aicina festivāla "Ogle" organizatore Alise Cepurīte.

Apmeklētājiem būs iespēja satikt speciālistus no krīžu konsultāciju centra "Skalbes", saņemt "viens pret viens" konsultāciju ar sertificētiem speciālistiem, satikt pārstāvjus no tādām organizācijām kā "Veselības ministrija", Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne, "Telpa vīriem".

Biļetes nopērkamas "Biļešu servisa" tirdzniecības tīklā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!