Aktualitātes
04.09.2014

Sestdien Rīgas Domā ar "Dzejkoncertu" aicina svinēt Dzejas dienas

Komentē
0
Saglabā

Atklājot ikgadējās Dzejas dienas, 6. septembrī plkst. 21:00 Rīgas Domā biedrības "Ascendum" sabiedriskās kustības "Mans Doms" koncertsērijas ietvaros notiks "Dzejkoncerts", kurā piedalīsies latviešu mūzikas grupa "Sigma" un septiņi mūsdienu latviešu dzejnieki: Inese Zandere, Kārlis Vērdiņš, Inga Gaile, Uldis Bērziņš, Anna Auziņa, Arvis Viguls un Artis Ostups.

Šogad Dzejas dienu laikā Rīgas Domā notiks vērienīgs "Dzejkoncerts", kurā piedalīsies latviešu mūzikas grupa "Sigma" (sastāvā: Jānis Ozoliņš – balss, taustiņinstrumenti; Kaspars Lastovskis – bass; Uģis Eihvalds – sitamie instrumenti) un septiņi mūsdienu latviešu dzejnieki: Inese Zandere, Kārlis Vērdiņš, Inga Gaile, Uldis Bērziņš, Anna Auziņa, Arvis Viguls un Artis Ostups. Tas būs īpaša žanra iestudējums, kurā vienlīdz liela nozīme paredzēta gan lasītajam dzejas tekstam, gan mūzikai.

"Māksla un to apvijušie jautājumi notiek un atkārtojas kā mūžīgs, neizskaidrots rituāls," atzīst "Dzejkoncerta" režisore Inga Surgunte, kuras veidotajā programmā gaidāmi gan pašu autoru izpildīti dzejas lasījumi, gan grupas "Sigma" skaņdarbi, kas radīti, izmantojot jau minēto latviešu dzejnieku tekstus; notiks arī laikmetīgās dejas performances Olgas Žitluhinas iestudējumā.

Par pasākuma vizuālo noformējumu gādās viens no Latvijas izcilākajiem telpas iekārtojuma mākslas meistariem – Andris Freibergs, kurš radīs Rīgas Domā vēl nepieredzētu skatuves instalāciju un gaismas scenogrāfiju.

Pasākumā ieeja par ziedojumiem Rīgas Doma jaunajai vitrāžai "Ar degsmi par brīvu Latviju", kas jau atrodas izstrādes noslēguma fāzē un drīzumā rotās Marijas kapelu. Vairāk par koncertu iespējams uzzināt šeit un "Mans Doms" mājaslapā www.mansdoms.lv.

Sabiedriskā kustība "Mans Doms" ir Rīgas Doma un biedrības "Ascendum" ilgtermiņa sadarbības projekts, kas pievēršas Doma katedrāles sabiedriskās nozīmes aktualizēšanā. Tā ietvaros plānota virkne nozīmīgu kultūras pasākumu – koncerti, izstādes un citas aktivitātes visu vecumu auditorijai Rīgas Domā un Doma dārzā.

Biedrība "Ascendum" ir sabiedriska organizācija, kas rosina un finansiāli atbalsta Latvijas sabiedriskās domas izaugsmi, veicinot tās iniciatīvas un procesus, kuros izpaužas attīstība un virzība uz augšu.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!