jurniece
pirms 1 gada
"Tomēr man nav skaidrs, kāpēc ar attīstību tiek saprastas arvien jaunas energoresursus (un ne tikai) patērējošas, tikai un vienīgu komfortu palielinošas tehnoloģijas."Un ko autors saprot ar attīstību? Jau par šo tēmu esmu šeit izteikusies, atkārtošu tikai vienu. Kamēr skaisti rakstošie intelektuāļi savā ikdienā nebūs gatavi atteikties kaut vai no lētās kafijas uz katra stūra, nemaz nerunājot par smalkajām tehnoloģijām, pateicoties kurām viņu sacerējums var lasīt un apspriest no jebkuras vietas pasaulē(varbūt vienīgi izņemot Brazīlijas lietusmežus, jo tie mežoņi to nav pelnījuši), šausmināšanās par Brazīlijas lietusmežu degšanu, it kā lai atbrīvotu vietu lauksaimniecībai(lasi, kafijas audzēšanai) ir absolūta liekulība.

Ernsts Zommers
pirms 1 gada
Liquid evil - varētu būt "plūstošais ļaunums"

Skaisle Jatalniece
pirms 1 gada
Virsraksts tomēr nav precīzs. Pietrūkst uzsvara uz nolemtības klātbūtni notiekošajā. Es labprāt izlektu no šī dēmonu vadītā vilciena , kurš mūs visus rauj uz elli, bet tas vienkārši nav iespējams.
Atkal kritika par Trampu. IR jaunajā numurā Ieva Lešinska arī šausminās par Trampu, bet es nē. Manas pēdējās ilzūzijas paliekas iznīcināja tiešraides šovs ar Bin Ladena nošaušanu un it ka civilizētu pasaules līderu - Obama, Klintone un kas tur vēl - gavilēm par cilvēka nāvi. Ne civilizēta tiesa, ne taisnīgs tiesas spriedums, bet kaut kāds šovs - kā Senās Romas laikos, kur vienus nokillo un citi tam uzgavilē. Pasaule par to klusēja. Kaut kur Vācijas tv šovos kāds par to bikli ieminējās, bet Latvijā pavisam noteikti par šādu mežonību mūsu stratēģisko partneru elitē - bija pilnīgs klusums. Cik naivam gan jabūt, lai pēc tā vēl šausminātos par Trampu.
Vai Tramps svētu patiesību nepateica par eiropiešu divkosību? Šausminās par Putinu rītos un vakaros, vienlaicīgi tā pati es līdere Vācija uztaisa nordstream un padara Vāciju atkarīgu no putina
Neredzu atšķirību , kas notiek globāli un kas lokāli - vai saeima, vai valdība vai Rīgas Dome vai pašavaldības - drīz jau visos amatos visi būs korupcijā un bandītismā aizdomās turamie un nenotiesātie.
Visādi ismi ir bijuši - nez kā tomēr šo sabiedrības attīstības fāzi dēvēt -nav mums tādu domātāju - ne lokāli ne globāli , kas spētu formulēt gudri, bet saprotami, kas ar mums cilvēci notiek.
Svētdienu pavadīju vizinoties pa Latviju.
Tik daudz nokaltušu koku un tik izdegusi sausa zeme. Bet - ko lai mēs sagaidām no pasaules, no tiem pašiem brazīļiem, ja mēs nespējam savu mazo LATVIJU sakārtot tiesiski un nosargāt kā cilvēkus, tā dabu.

jjanis
pirms 1 gada
Raksts ir tieši par veidu kā jūs interpretējat pasauli - ja kaut kas garšo un izskatās slikti, tad steigšus jāsalīdzina ar sū.. un garšīga ēdmaņa būs rokā. Ja kāds neredz atšķirību, tas nenozīmē, ka tās nav.

Skaisle Jatalniece
pirms 1 gada
ja par veidiem, tad raksts ir īstā padomju stilā - t.i. - manā jaunībā bija tā, ka ja gribēji, lai publicē rakstu, tad obligāti bija jāsāk ar Marksa vai Ļeņina, vai drošības pēc abu piesaukšanas un tad varēji izklāstīt savu kuslo domiņu.
Tagad Zanders raksta tradicionāli tikai klasiķus nomainījuši modernisti - visprims nolamā Trampu un pakrata brīdinājuma pirkstu katram, kas vēl šaubās cik tramps slikts un putins vēl sliktāks.
Toties , ja es atļaušos apšaubīt 5g nekaitīgumu - tad skaidrs, ka tautas ienaidniekos tikšu ieskaitīta un tikai savas anonimitātes dēļ nesista pie kauna staba medijos kā Rakovska Agnese.
Dīvainas atkārtošanās tai pasaulē mēdz notikt - nu ir tas tā, ir ....

Zvēru, ka tas , kas izskatās slikti nemēdz labi garšot - vismaz manā pasaules interpretācijā.
Es vienmēr rakstu gari, bet vismaz cenšos , lai ko varētu saprast

Sunflower W
pirms 1 gada
Ir jau vēl viena lieta - pārapdzīvotība un resursu ierobežotība, progresīvās tehnoloģijas tik paātrina resursu patēriņu. Pēc gadiem 50 (?) - nesanāk un nav arī vajadzīgs prognozēt, viss tāpat mainās ģeometriskā progresijā - resursu reāli nepietiks. Lūk, pie kā noved patērētāju kults. Bet kas tad mums, mēs jau to nepiedzīvosim, vai ne.

Skaisle Jatalniece
pirms 1 gada
Jā,protams. Tomēr, ja reiz pati peiteicies....Es biju uz Seņkāna Pūt vējiņi un no šausmām un vilšanās gandrīz pati ielecu Daugavā. Tik silts vakars ar vieglu vējiņu un oranžzilām svītrām.
Es nācu mājās kājām un visu laiku domāju - pasaule tomēr ir jau sajukusi un jautājums ir vienīgi, kad tās beigas būs.
Patiešām paļaujoties uz atsauksmēm un arī Tavām, e sgāju uz izrādi pēc garīga un tikai pēc tam emocionāla baudījuma. Kaut ko jaunu saprast Baibiņas un Ulda , tautas un indivīda utt utjprj attiecībās. Bet šitās šausmas - kaut kāda mauka māja,kurā bomži ielauzušies. Uldis ar Didzi parādīti nevis par iznesīgiem daugaviešiem, kuri paši stūrē savus likteņus , bet kaut kādi šodienas bomžatņiku varoņi, kuri sūc to lētāko aliņu no plastmasenēm un viens otru iepliķē un iespārda...
Klau, es saprotu, ka it kā ne par tēmu , bet tai pat laikā par tēmu.
Lūk, Zanders arī raksta - kā šai informācijas haosā ieviest kaut kādu kārtību, lai vispār varētu sākt saprast, kas notiek. Vieni saka, ka Amazones meži izdeg un mums ir kirdik, citi , ka lūk, nekāds kirdik tik drīz nebūs, neceriet.
Vieni paziņo, ka Seņkāna Pūt vējiņi ir gadsimta izrāde, es gandrīz mūža traumu no tādas izrādes - latvieša dvēseles piespļaušanas dabonu.
Kam taisnība? Kas vispār notiek?

Padomā - TOMSONE tepat kaimiņos uzrakstījusi garu peršu par kokiem. Tā vietā būtu īsi uzrakstījusi, ko lai dara, ka lai panāk , lai vismaz Rīgas centrā , līdzīgi kā Briseles centrā kokus laista , padzirdina

Nē nu labi - nē, es gribēju teikt, rakstīt, nē nu slikti, viss ir slikti , bet īstenībā vēl sliktāk kā lielākais optimists domā

Sunflower W
pirms 1 gada
Nē, mīļā sirds, Tev jau atkal viss vienā putrā. Es gāju skatīties trīs reizes, bet tā arī nepieņēmu šo izrādi. Tīri subjektīvi man bija interesants Tavs viedoklis, lai saprastu, vai tā ir mana vai tomēr izrādes vaina. Sadzīviskais to augsto dziesmu tomēr novelk uz leju. Taču tas, kas man visvairāk traucēja - nekādas asociācijas ar jūru man beigās nebija, bet pavisam ar kaut ko citu...
Īstenībā jau es esmu tipiska JRT publikas pārstāve, kas pieradusi domāt - arī "Pūt, vējiņos" bez pūlēm varu salikt visus tos "puzles gabaliņus" kopā, taču tie kopainu neveido, katrs kā autonoma vienība pats par sevi. Diemžēl.

Skaisle Jatalniece
pirms 1 gada
piedod nu man, kuram tad nav viss vienā putrā - deputāts un korumpants un vēl uz pusslodzi bandīts - vai nav viena putra.
Un tad visi šie - bet nu labi.
Nē, godīgi, es pati domāju, ka esmu jau nobriedis cilvēks un nekas mani vairs īpaši nespēj pārsteigt, bet Seņkāna Pūt vējiņi tomēr atkal mani stāvus iedzina dubļu bedrē. Tā izvarot Raini ! Un nespēt pilnīgi un galīgi un nekādi viņu aizstāvēt! Gan jau , ka kāds pusgads raudu dziesmās aizies , kamēr to pārdzīvošu

Paņēmu mierinājumam Raiņa Gals un sākums un - man tur lapiņas saliktas - maniem pantiņiem ....
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!