Aktualitātes
13.12.2019

"Satori" uzsāk podkāstu par zinātni "Sargiet galvas!"

Komentē
1
Saglabā

"Satori" uzsāk jaunu podkāstu "Sargiet galvas!", kura vadītāji – politologs Ivars Ijabs un zinātnes popularizētājs Vents Zvaigzne – reizi mēnesī tiksies ar Latvijas zinātniekiem, lai sarunātos par zinātni, sabiedrību un politiku Latvijā un Eiropā.

Jau sengrieķu filozofs Platons bija pārsteigts par to, cik izvēlīgi ir cilvēki attiecībā pret to, ar ko baro savu ķermeņi, bet neizvēlīgi, izvēloties barību dvēselei un prātam. Šajā podkāstā politologs, Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ijabs un zinātnes popularizētājs Vents Zvaigzne sargās savas un mūsu galvas no mītiem, pasakām un sazvērestības teorijām par zinātnes un tehnoloģiju nākotni. Katras podkāsta epizodes viesis būs kāds Latvijas zinātnieks.

Pirmā raidījuma tēma ir cilmes šūnas un to izmantošanas iespējas, par ko stāsta farmaceitiskās bioloģijas profesore Una Riekstiņa. Riekstiņa ir ieguvusi maģistra grādu Latvijas Universitātē, doktora grādu aizstāvējusi Karolinskas institūtā Stokholmā. Kopš 2018. gada – LU Medicīnas fakultātes profesore, pasniedz farmaceitisko šūnas bioloģiju, zāļu metabolismu, medicīnisko mikrobioloģiju un imunoloģiju. Veic pētījumus par mezenhimālajām cilmes šūnām, nanodaļiņām un ekstracelulārajām vezikulām. 2010. gadā ieguvusi "L’Oreal" Latvijas stipendiju "Sievietēm zinātnē" ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu.


Foto: Anna Andersone

Podkāsts "Sargiet galvas!" klausāms lietotnēs "Podbean", kā arī "Spotify". Turpat iespējams atrast arī citus "Satori" podkāsta laidienus, piemēram, rakstu sēriju par klimatu un bezatkritumu dzīvesveidu autoru lasījumā.

Projekts top sadarbībā ar Eiropas Parlamenta grupu "Renew Europe".

 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!