Aktualitātes
30.05.2019

"Satori" un "Mad City" aicina uz publisku diskusiju par nacionālo koncertzāli uz AB dambja

Komentē
2
Saglabā

Piektdien, 31. maijā, plkst. 14:00 peldošajā mākslas galerijā "Noass" uz AB dambja interneta žurnāls "Satori" sadarbībā ar pilsētplānošanas festivālu "Mad City" rīko publisku diskusiju "Nacionālā koncertzāle uz AB dambja: PAR un PRET", kurā piedalīsies seši nozares eksperti.

"Aizvadīto mēnešu notikumi liek domāt, ka drīzumā no idejas par realitāti pārtaps akustiskās koncertzāles būvniecība Rīgā. Šī gada 23. maijā Kultūras ministrija bija paredzējusi valdībā iesniegt ziņojumu par visiem iespējamajiem Nacionālās akustiskās koncertzāles novietojuma variantiem, bet šobrīd ziņojuma iesniegšana ir atlikta. Tikmēr joprojām nerimst spraigas sarunas gan arhitektu, gan mūziķu, gan citu kultūras darbinieku vidū par to, vai AB dambis ir piemērotākā vieta koncertzālei un vai Anda Sīļa projekts ir jārealizē," stāsta biedrības "Ascendum" izdotā interneta žurnāla "Satori" galvenais redaktors un diskusijas vadītājs Henriks Eliass Zēgners.

Atstājot aiz muguras sarunas par to, vai koncertzāle tiešām ir nepieciešama, šajā diskusijā interneta žurnāls "Satori" sadarbībā ar pilsētplānošanas festivālu "Mad City Happening 2019" iztaujās sešus ekspertus tieši par to, vai AB dambis ir piemērotākā vieta, kur dzimt potenciāli jaunajam pilsētas simbolam.

Diskusijā piedalīsies arhitektūras apskatnieks un LTV raidījuma "Adreses" autors Mārtiņš Ķibilds, Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis, arhitekte un bijusī Latvijas Arhitektu savienības prezidente Gunta Grikmane, arhitekts un arhitektūras un dizaina biroja "Outofbox" dibinātājs Pēteris Bajārs, arhitekts Sergejs Ņikiforovs, kurš pēc Kultūras ministrijas pasūtījuma veicis AB dambim alternatīvo koncertzāles novietņu izvērtējumu, un mākslas teorētiķis un kurators Kaspars Vanags. Diskusiju vadīs interneta žurnāla "Satori" galvenais redaktors Henriks Eliass Zēgners.

Diskusiju klātienē bez maksas aicināts apmeklēt ikviens interesents. Diskusiju būs iespējams vērot arī tiešraidē interneta žurnālā "Satori", savukārt nākamajā nedēļā turpat būs lasāms arī sarunas atšifrējums.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
2

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!