Aktualitātes
02.10.2018

"Satori" laiž klajā podkāstu par pilsonisko aktīvismu

Komentē
0

2. oktobrī interneta žurnāls "Satori" laiž klajā podkāstu "Jauni un aktīvi", kurā reizi nedēļā tā veidotāji Ilmārs Šlāpins un Rita Ruduša sarunāsies ar cilvēkiem, kas cenšas mūsu sabiedrību padarīt labāku un nebaidās vārda "pilsoniskais aktīvisms". Pirmā podkāsta viešņa ir Lolita Tomsone – aktīviste, kura spēj aizraut citus un panākt reālas izmaiņas likumdošanā.

Podkāsts katru otrdienu saprotamā un aizraujošā veidā klausītājus iepazīstinās ar cilvēkiem un kopienām, kas pasauli grib padarīt par labāku un pašiem patīkamāku vietu – nevalstiskajām organizācijām un sabiedriskajām iniciatīvām, un neformālajām interešu aizstāvju grupām, kas ir gatavas risināt problēmas dažādās nozarēs – sociālos jautājumos, izglītībā, sabiedrības integrācijā, vides un ekoloģijas, iedzīvotājam draudzīgas pilsētvides, dzīvnieku tiesību, minoritāšu un sociāli apdraudētu grupu tiesību jautājumos. Par dažām no šīm iniciatīvām ir vairāk dzirdēts, par citām – mazāk, taču par viņu paveikto darbu un iedvesmojošo piemēru ir nepieciešams runāt.

"Mūsu mērķis ir ne tikai izgaismot sistēmiskas problēmas sabiedrībā, bet arī parādīt, ko mēs kā indivīdi varam darīt, lai tās risinātu. Gausties par to, ka viss ir slikti, var ikviens. Taču paradoksālā kārtā ikviens var arī rīkoties, lai mēs varētu dzīvot labākā, demokrātiskākā sabiedrībā," skaidro interneta žurnāla "Satori" izdevēja, biedrības "Ascendum" izpilddirektore Antonija Skopa.

Podkāstu gan vada, gan veido divu žurnālistu tandēms: Rita Ruduša – žurnāliste un redaktore ar 30 gadu pieredzi, kas iegūta, strādājot gan drukātajos, gan elektroniskajos medijos, un interneta žurnāla "Satori" galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins – pieredzējis publicists, dzejnieks un dramaturgs, viens no žurnāla "Rīgas Laiks" dibinātājiem, anekdošu par vidējo latvieti autors, radio "NABA" raidījumu vadītājs.

Podkāsts tapis mērķprogrammas "Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā" ietvaros un interesentiem ir pieejams bez maksas portālā "Satori.lv", kā arī ar laiku citās podkāstu straumēšanas vietnēs.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par podkāsta "Jauni un aktīvi" saturu atbild biedrība "Ascendum".

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!