Foto no Voldemāra Johansona ekspedīcijas Fukušimā
 
Aktualitātes
18.09.2019

"Satori" aicina uz Fukušimas rosinātu diskusiju par nākotnes enerģijas avotiem

Komentē
0
Saglabā

"Vizionārās kultūras fonds" sadarbībā ar interneta žurnālu "Satori" aicina uz sarunu "Kas darbinās nākotni?" par enerģijas nākotnes scenārijiem un ilgtspēju, uz ko aizdomāties mudina Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā apskatāmās izstādes "Zaļš/Atmaskots" mākslinieka Voldemāra Johansona veidotais darbs "Nenoteiktības dzinējs", kas tapis pēc brauciena uz Fukušimu.

Saruna notiks 19. septembrī 18:00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pirmajā stāvā. Interesenti aicināti ierasties muzejā līdz 17:30, lai pirms sarunas kopā ar mākslinieku apskatītu izstādi un 18:00 sāktu diskusiju. Diskusijā piedalīsies mākslinieks Voldemārs Johansons, zinātnieks Vjačeslavs Kaščejevs, uzņēmuma "Eolus" valdes loceklis un Vēja ģeneratoru asociācijas pārstāvis Gatis Galviņš, uzņēmuma "Enefit" pārstāvis Olavs Ķiecis un Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta direktora vietnieks inovācijas jautājumos Andris Anspoks.

Darbā "Nenoteiktības dzinējs" latviešu mākslinieks Voldemārs Johansons pēta svārstīgo un dinamisko līdzsvara stāvokli, kurā atrodas fizikālās sistēmas. Mākslinieka veidotās skaņas vides pamatā ir dabisks ierobežotas nejaušības avots, kas skaitļošanas procesā pārvērsts par skaņas kompozīciju. Darbs veidots pēc izpētes braucienā Fukušimas apgabalā ievākto materiālu apstrādes un intervijām ar Japānas vadošajiem kodolzinātniekiem un aktīvistiem. Izstādē aplūkojama skaņas skulptūra un objektu ansamblis "Nenoteiktības dzinējs", kas no iegūtajiem datiem sintezē skaņas plūsmu, kas balstās neparedzamības priekšstatos.

Mākslas darba tapšanas laikā mākslinieks iedziļinājās enerģijas avotu un klimata attīstības tematikā. Kādi ir nākotnes enerģijas iegūšanas veidi, ko šajā jomā pēta zinātne, kādi ir cilvēku paradumi un izpratne par enerģiju un tās attīstību – par to plānota viedokļu apmaiņa dažādu nozaru pārstāvju starpā. Sarunas secinājumi pēc diskusijas būs pieejami interneta žurnālā "Satori".

"Vizionārās kultūras fonda" misija ir veidot un stiprināt starpnozarisku atvērtu domtelpu, kas dod iespēju sadarbībai, zināšanu pārnesei, kopradīšanai, dialogu veidošanai, zinātkāres veicināšanai, zināšanu informētas domāšanas veicināšanai un dimensiju paplašināšanai.

Foto no Voldemāra Johansona ekspedīcijas uz Fukušimu:

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!