Publicitātes foto
 
Aktualitātes
13.06.2018

Sarunu festivāla "Lampa" programmu papildina Keitas Makintošas viesizrādes

Komentē
0
Saglabā

Jūnija pēdējā nedēļā Cēsīs viesosies jaunzēlandiešu māksliniece Keita Makintoša (Kate McIntosh). Latvijas Jaunā teātra institūta rīkotā viesizrāžu programma sarunu festivālā "Lampa" piedāvā instalāciju "Darbagalds", ko no 27. līdz 30. jūnijam bez maksas varēs apskatīt Cēsu Pilsmuižas klētī, un izrādi "Daudzu rokās" 29. un 30. jūnijā Vidzemes koncertzālē "Cēsis".

"Keita Makintoša ir māksliniece ar unikālu rokrakstu, kuru fascinē materiālā pasaule. Savos skatuves un vizuālās mākslas darbos viņa aizraujas ar jaunu funkciju un nozīmju piešķiršanu dažādiem priekšmetiem un materiāliem. Nereti šajā procesā tiek iesaistīts skatītājs, jo cieņpilna saspēle ar publiku un viens no Keitas radošās prakses stūrakmeņiem," raksta pasākuma rīkotāji.

Instalācija-darbnīca "Darbagalds" ar pavisam ikdienišķu priekšmetu un darbību palīdzību reflektē par nebeidzamo bojāejas un radīšanas ciklu. Septiņās telpās izvietotais mākslas darbs top un mainās līdz ar katru jaunu apmeklētāju, jo skatītāja piedalīšanās šeit ir izšķiroša. Idejiski tīrā un izpildījumā unikālā instalācija atraisa gan cilvēkā, gan lietās mītošo radošo un ārdošo potenciālu un aicina pārskatīt mūsu attiecības ar pasauli jautrā, aktīvā un negaidītā veidā.

Izrāde "Daudzu rokās" aicina pieskarties mākonim, paņemt plaukstā sirdi un nepilnu divu stundu laikā izlaist caur savām rokām teju visu pasaules rašanās ciklu. Izrādes laikā skatītāji piedzīvo virkni estētisku, maņās balstītu situāciju un sastopas ar neparastiem fiziskiem fenomeniem, atklājot, cik spēcīgu stāstu, atmiņu un asociāciju virkni var radīt kāda smarža, lieta, materiāls vai pieskāriens. Kad izrāde ir pusē, skatītāju vidū vairs nav neviena, kura rokas nebūtu pilnīgi netīras. Kad tā beidzas, zālē virmo sajūta, ka kopā ir piedzīvots kaut kas ļoti īpašs. "Daudzu rokās" ir iespēja iedziļināties sevī, ne mirkli nenovēršoties no līdzcilvēkiem.

Biļetes var iegādāties Vidzemes koncertzālē "Cēsis", "Biļešu Paradīzē" un Latvijas Jaunā teātra institūtā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!