Aktualitātes
08.09.2021

Sākas Starptautiskais jaunā teātra festivāls "Homo Novus"

Komentē
0
Saglabā

Šodien, 8. septembrī, ar "Dzīrēm" Sporta pils dārzos, "Guči fabrikas" atvēršanu Vidzemes tirgū un Lienes Pavlovskas vizuālo darbu "Atrastos zābakos" tiks atklāts Starptautiskais jaunā teātra festivāls "Homo Novus". Festivālu, kurš šogad notiek 26. gadu pēc kārtas, 10 dienu garumā varēs pieredzēt Rīgā, reģionos, tiešsaistē, klātienē un pa telefonu.

Atklāšanas dienā līdz plkst. 21:00 Vidzemes tirgū bez maksas skatāma performanču mākslinieces Kotes Haņas Suņigas izrāde–instalācija "Guči fabrika", kas aicina dalībniekus padomāt par lietu reālo vērtību, izmaksām un masveida ražošanas darba apstākļiem, kā arī apsvērt maiņas darījumus naudas darījumu vietā, savukārt pārējā Vidzemes tirgus teritorijā skatāms Lienes Pavlovskas vizuālais darbs "Atrastos zābakos". Savukārt Sporta pils dārzos notiks "Edible Alchemy" un Rīgas jauniešu kopīgi veidota izrāde "Dzīres", kas pētīs ēdiena pārpalikumu izmantošanas iespējas.

Līdz ar festivāla sākumu interesentiem būs pieejams arī festivāla centrs Vidzemes tirgū, kur varēs piedalīties sarunās ar māksliniekiem un vakaros baudīt muzikālus priekšnesumus, par ko rūpēsies Kaspars Groševs, Kristians Kalva, Ēriks Kiršfelds un citi. Vidzemes tirgū notiks arī festivāla noslēguma ceremonija 18. septembrī ar Sanfrancisko leģendārā kvīru dejas mākslinieka Kīta Henesija vadīto kolektīvās dziedināšanas eksperimentu "Vēl ne", kas plānots kā atbildes reakcija uz mūsdienu politiskajām krīzēm.

"Šogad festivāls "Homo Novus" runā par nenoteiktību dažādos ideju laukos. Festivāla programma radīta vēl ciešākā sasaistē ar skatītāju, piedāvājot iespēju satikties svešiniekiem, apmainīties idejām, vārdiem, izmēģināt citu cilvēku nodarbošanos, piedzīvot citu dzīvi, atrast sevī spēju uzticēties otram, lai reizēm ļautu palīdzēt arī sev. "Homo Novus" aicina kopīgi iztēloties nākotni un sabiedrību, kurā cits citu pamanām, novērtējam, un kurā dzīvs un klātesošs ir kolektīvais prieks," raksta veidotāji.

Vairāki notikumi festivālā ir bezmaksas, savukārt biļetes uz izrādēm iespējams iegādāties "Biļešu Paradīzes" kasēs un internetā bilesuparadize.lv, kā arī festivāla centrā Vidzemes tirgū.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!