Aktualitātes
08.11.2019

Sākas Baltijas filmu festivāls Ņujorkā

Komentē
0

Ceturtdien, 7. novembrī, Ņujorkā (ASV) tiek atklāts Baltijas filmu festivāls, kas norisināsies līdz 11. novembrim, un tā ietvaros tiks izrādītas 14 filmas no trim Baltijas valstīm. Latviju programmā pārstāv piecas filmas, starp tām arī Simtgades programmā veidotās; īpašu fokusu šāgada programmai piešķir Baltijas ceļa 30 gadu atcere.

Baltijas filmu festivāls tiek organizēts jau otro gadu, tā rīkošanā sadarbojas Baltijas valstu ģenerālkonsulāti Ņujorkā un Baltijas valstu kino institūcijas – Nacionālais kino centrs, Lietuvas Nacionālais kino centrs un Igaunijas filmu institūts. Festivāla norises vieta ir "Scandinavian House" Ņujorkā, šī kultūras institūcija ir viena no festivāla atbalstītājām.

Festivāla programmā tiks demonstrētas Latvijas Simtgades programmas filmas: "Paradīze '89" (2018, režisore Madara Dišlere) un "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" (2019, režisors Edmunds Jansons), ekoloģijas tēmai veltītā sociāli aktuālā dokumentālā filma "Karote" (2019, režisore Laila Pakalniņa) un personīgā un atraktīvā dokumentālā filma "Mans tēvs baņķieris" (2015, režisore Ieva Ozoliņa).

Viena no festivāla atklāšanas filmām ir Askolda Saulīša veidotā dokumentālā filma "Baltijas brīvības ceļš" (2014), programmā iekļauta arī Lietuvas un Latvijas kopražojuma filma "Dzimtene" (2019, režisors Tomass Vengris), kas Latvijā vēl nav demonstrēta.

Starp Lietuvas filmām šajā festivālā atrodama arī dokumentālā filma "Animus Animalis", kura tikko saņēma balvu Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā (Riga IFF), bet Igaunijas kino aktuālās tendences demonstrē Igaunijas simtgades spēlfilmas: "Visu vai neko" (režisore Līna Triškina-Vanhatalo) un "Biedrs bērns" (režisore Monika Sīmetsa); tiks demonstrētas arī atsevišķas sērijas no seriāla "Banka", kurš tika veidots Igaunijas Simtgades programmas ietvaros.

Festivāla programmas sastādītāja Jūle Rozīte atzīmē: "Šāgada programma aptver Baltijas valstu zīmīgākās filmas un uzsver, cik milzīgas pārmaiņas ir notikušas pēdējos 30 gados – kopš "Baltijas ceļa", kas mūs vienoja Atmodas laikā. Pagātne tiek atdzīvināta provokatīvos stāstos, jaunās paaudzes režisori atrod jaunus veidus savas personīgās un sociālās identitātes meklējumiem, radot izteiksmīgu priekšstatu par to, kādas ir Baltijas valstis šodien."

Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma piebilst: "Pirmais Baltijas filmu festivāls notika pērn Ņujorkā un piesaistīja plašu auditoriju, bet tas Ņujorkas piesātinātajā kultūrainavā nav viegli. Jācer, ka arī šāgada programma piesaistīs ņujorkiešu uzmanību – tā ir kvalitatīva un veido priekšstatu gan par Baltijas kino aktuālajām tendencēm, gan arī par triju Baltijas valstu vēsturisko pieredzi."

Sīkāk festivāla mājaslapā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!