Aktualitātes
22.07.2020

Saeima sāk skatīt iniciatīvu par viendzimuma partnerattiecību reģistrēšanu

Komentē
0
Saglabā

Šodien, 22. jūlijā, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija skatīja jaunāko "ManaBalss.lv" iniciatīvu par viendzimuma pāru iespējām reģistrēt attiecības.

Ar 7 balsīm par un 4 pret komisija lēma turpināt izskatīt šo iniciatīvu un pieaicināt juridiskos ekspertus tālākai diskusijai turpmākajās komisijas sēdēs.

Jau ziņots, ka platformā "Mana Balss" ievietoto iniciatīvu "Viendzimuma partneru reģistrēšana" aprīlī parakstīja vairāk nekā 10 000 cilvēku.

"Iespēja legāli reģistrēt viendzimuma partnerattiecības ir vienlīdzības jautājums visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, tai skaitā arī Latvijā.  Pašos pamatos šis ir jautājums par vienlīdzību likuma priekšā. Civila laulība, civila savienība vai reģistrētas partnerattiecības nozīmē tiesības, atbildību un garantijas, ko valsts sniedz pārim, kas atrodas stabilās attiecībās. Latvijas valdība nedrīkst diskriminēt viendzimuma pārus un izslēgt tos no aizsardzības, kas tiek garantēta oficiāli atzītai laulībai starp vīrieti un sievieti. Latvijas valdībai jāturpina cīnīties pret diskrimināciju, kas balstīta uz seksuālu orientāciju, un jāveicina cieņpilna attieksme pret lesbietēm, gejiem un biseksuālām personām," teikts iniciatīvas aprakstā.

2017. gadā jau tika savākti vairāk nekā 10 000 parakstu Kopdzīves likuma projekta atbalstam un iniciatīva tika iesniegta Saeimā, taču 2018. gada martā parlamenta vairākums nobalsoja pret to.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!