Skats no pirmā piketa iniciatīvas atbalstam. Foto: Anna Andersone
 
Aktualitātes
29.10.2020

Saeima noraida vienu partnerattiecību iniciatīvu; tiek vākti paraksti nākamajai

Komentē
0
Saglabā

Saeima pēc divas stundas ilgušām debatēm noraidīja vairāk nekā 10 000 Latvijas iedzīvotāju iniciatīvu par viendzimuma partneru attiecību reģistrēšanu.

Saeimas sēdē ceturtdien, 29. oktobrī, par iniciatīvas noraidīšanu balsoja 55 deputāti, pret – 30, bet viens deputāts atturējās.

Debatēs iniciatīvas aizstāvji norādīja, ka partnerattiecību regulējuma trūkums liek cilvēkiem pamest Latviju, lai dotos uz citām Eiropas Savienības valstīm, kur tas ir pieņemts. Tā ir "skaudrā realitāte, mēs zaudējam lieliskus prātus", pauda deputāts Toms Plešs (AP).

Deputāte Inese Voika (AP) kritizēja to, ka citā ES valstī atzītā savienība Latvijā nav atzīta, un situāciju, kad, "izkāpjot Rīgas lidostā, laulība, kas bija spēkā Stokholmā, vairs nav spēkā". Tāpat Voika aicināja Saeimu "nekļūt par tumsonības un baiļu pēdējo bastionu" un neatbalstīt komisijas lēmumu noraidīt pilsoņu iniciatīvu, bet gan nodot to izskatīšanai.

Savukārt deputāts Ilmārs Dūrītis (AP) iniciatīvas noraidīšanu bez diskusijām par to salīdzināja ar "dusmīgu tanti padomju iestādē, kas izmet cilvēku ārā", neuzklausot un neinteresējoties par viņiem.

Iniciatīvas pretinieki tikmēr apšaubīja regulējuma nepieciešamību. Neatkarīgā deputāte Jūlija Stepaņenko paziņoja, ka viendzimuma pāri var dzīvot kopā un "tam nav nepieciešams neko regulēt". "Ja nav vajadzīgs mantojums, ja mīlat viens otru, tad dzīvojiet, kā jūs vēlaties," viņa paziņoja.

Tikmēr Jānis Dombrava (Nacionālā apvienība) pauda, ka esot aktuālākas lietas, kas būtu jārisina no sociālā nodrošinājuma viedokļa, un izrādīja neizpratni, kāpēc šī iniciatīva izpelnās deputātu atbalstu, kamēr vairāk nekā 10 000 cilvēku parakstīto iniciatīvu par Uzvaras pieminekļa nojaukšanu Saeima noraidīja.

Jau ziņots, ka Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija iepriekš izskatīja 10 392 Latvijas pilsoņu kolektīvo iesniegumu "Viendzimuma partneru reģistrēšana" un rosināja šo iniciatīvu noraidīt. Iniciatīvas atbalstam rīkoti arī vairāki piketi, no kuriem pēdējais pie Saeimas notika 29. oktobra rītā.

Pašlaik tiek vākti 20 000 parakstu jaunai iniciatīvai, ko platformā "Manabalss.lv" iesniegusi kustība "Dzīvesbiedri".

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!