Mīlestībai pret Latviju nav vienas formulas. Ziedo patriotiskās audzināšanas portālam Satori!

Viens no Kiwie grafiti darbiem
 
Aktualitātes
04.11.2016

Rīgas Mākslas telpā atklās latviešu grafiti mākslinieka Kiwie personālizstādi

Komentē
0

Piektdien, 11. novembrī, plkst. 20:00 gas Mākslas telpas lielajā zālē tiks atklāta ielu mākslinieka Kiwie personālizstāde "Mimik". Atvasinot izstādes nosaukumu ("mīmikrija" – 'formas, krāsas maiņa, kura rodas līdzībā ar apkārtējo vidi'; "mimicēt" – 'imitēt, atdarināt apkārt esošo'), ekspozīcijas raksturs tiek veidots, pētot cilvēces neapturamo tieksmi kopēt un atdarināt, veidojot jaunas identitātes.

"Nepilngadīgajiem veiksmīgi iekļūt naktsklubā ar viltotu vadītāja apliecību ir absolūta folklora. Sīkajiem nepieciešams izskatīties un uzvesties kā lielajiem, tā tas vienmēr bijis, ir un būs. Identificēties ar spēcīgākajiem vai vismaz spēcīgākiem ir dabisks instinkts, lai izdzīvotu. Jaudīga identitāte rodas pamazām un tā veidojas tieši tāpat: apaugot ar citām, dominējošām ietekmēm.

"Kas es esmu?" reiz sev jautāja kādas valsts prezidents. Atbildēt vienmēr var dažādi – vienam tu būsi muļķis, citam – karalis, vēl kādam – tukša vieta. Visi šie tēli ir reāli un vienlaikus līdzās pastāvoši. Kurš ir īstais? Visi.

Ielu māksla un grafiti Latvijā ir salīdzinoši svaigs konstrukts, kurā vēl jāpiedzimst un jānomirst neskaitāmām stiprākām "paaudzēm", lai to sauktu par kultūru, tomēr vēsture tai top šobrīd. Namu fasādēm nerūp, vai krāniņu uz sienas uzvilcis pataloganatoms vai dzejnieks, vai abi kopā. Tas rūp mums. Un reizumis gaužām rūp.

Bet kas mēs esam?  Kas ir Kiwie? Tas ir desu suns, lācis, cūka, govs un visādi citi lopi, ko nu katrs tajā saskata, un nevar apgalvot, ka kāds kļūdītos. "Je suis Kiwie" un tā tālāk.

Smieklīgais, parasti smaidīgais druknais pintiķis uz namu fasādēm, telpās un ielās pa visu pasauli ir dzīvs nu jau vairāk nekā 10 gadus. Latvijā dzimis un audzis, Kiwie, kā jau opis, nolēmis atzīmēt šo jubileju ar pieklājīgu izstādi. Kiwie savā retrospektīvajā izstādē centies sameklēt to, kas to veidojis, un tos, ko tas veidojis."

Kiwie – viens no pirmajiem ielu māksliniekiem Latvijā, kurš balstīja savu māksliniecisko rokrakstu uz viena konkrēta tēla daudzveidīgo atkārtošanu, iegūstot plašu atpazīstamību starp zīmētājiem ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās.

Izstādes publicitātes attēls

Izstāde apmeklētājiem pieejama no 12. novembra līdz 11. decembrim Rīgas Mākslas telpā, Kungu ielā 3.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!

Ziedo "Satori" darbībai!