Paula Jansone. No sērijas "Atlantijas pērles". 2018
 
Aktualitātes
02.04.2019

Rīgas Fotogrāfijas biennāli uzsāks divas izstādes un simpozijs par aktīvismu mākslā

Komentē
0
Saglabā

Šonedēļ ar divu izstāžu atklāšanu, simpoziju par aktīvismu mākslā un portfolio skati Rīgā sāksies viens no gada nozīmīgākajiem pasākumiem Latvijas laikmetīgajā fotogrāfijā – Rīgas Fotogrāfijas biennāle "NEXT 2019", kas šogad īpašu uzmanību pievērsīs jaunajiem māksliniekiem

Biennāli ievadīs balvas "Meklējam jauno fotogrāfijā!" 2019. gada uzvarētājas Annijas Muižules personālizstādes "Priecīgi uzņēmēji izklaidējas birojā" atklāšana 4. aprīlī ISSP Galerijā. Annija Muižule (Latvija, 1992) ir māksliniece un pētniece, kas patlaban dzīvo un strādā Nīderlandē. Studiju laikā Hāgas Karaliskās mākslas akadēmijas Fotogrāfijas programmā Muižule pievērsās attēlu tapšanas procesam, kā arī sāka pētīt cilvēka spēju robežas aptvert vizuālo kultūru milzīgajā informācijas daudzumā.

Annija Muižule. No sērijas 'Priecīgi uzņēmēji mētājas ar dokumentiem un izklaidējas birojā'. 2016-2018

Starptautiskā žūrija, izvēloties Rīgas Fotogrāfijas biennāles balvas 2019 uzvarētāju Anniju Muižuli, savu lēmumu komentēja šādi: "Pētot attēlu komodifikāciju, kā arī mijiedarbību starp fotogrāfiju un vārdiem, Annija Muižule piedāvā asprātīgu un kritisku laikmetīgās fotogrāfijas analīzi. Viņa pielieto konceptuāli skaidru un apbrīnojami vienkāršu pieeju, pievēršot uzmanību emociju attēlojumam fotoattēlu bankās un vārdu izvēlei fotogrāfiju failu nosaukumos. Tādējādi viņas darbā mijiedarbība starp attēlu banku piedāvājumu un mūsu gaidām kļūst par savdabīgu laikmetīgās fotogrāfijas izpētes metodi un ilustrē veidus, kā šie attēli ne tikai raksturo, bet arī veido mūsu pasaules izpratni."

Izstādes atklāšana notiks 4. aprīlī plkst. 19.00 ISSP Galerijā, Berga bazārā. Programmas turpinājumā plkst. 20.00 turpat notiks visu piecu balvas "Meklējam jauno fotogrāfijā!" finālistu darbu prezentācijas. Balvas mērķis ir atklāt un novērtēt Baltijas jaunos māksliniekus, kuri savos darbos demonstrē attēla spēku, piedāvā oriģinālu, laikmetam atbilstošu skatījumu un konceptuālu dziļumu. Skatē piedalīsies Georgs Avetisjans (LV), Hedi Janso (EE), Mari Lēna Kīpli (EE), Annija Muižule (LV), Āps Tepers (EE). Lai gan balvas rezultātus starptautiskā žūrija paziņoja jau 2018. gada novembrī, RFB – NEXT 2019 ietvaros tie pirmo reizi būs apskatāmi publiski. Balva "Meklējam jauno fotogrāfijā!" tiek pasniegta jau trešo reizi.

Georgs Avetisjans. No sērijas 'Krunk. Dzērve, kas pārlidoja tēvzemi'. 2005 – turpinās

4. aprīlī Latvijas Fotogrāfijas muzejā atklās arī Polijas jauno mākslinieku izstādi "(ne)dabiskie ķermeņi". Izstādes autorus interesē ķermeņi, kuri neiekļaujas monolītajā kultūras sabiedrībā, ir savādi un šķietami nesaprotami. Savukārt 5. aprīlī plkst. 18.00 muzejā notiks kritiķa un kuratora Ādama Mazura (Adam Mazur, Polija) lekcija "Mūsu ķermeņi fotogrāfijā".

Šogad pirmo reizi festivāla vēsturē RFB rīko portfolio skati, aicinot gan jaunos autorus, gan arī profesionālus māksliniekus tikties ar nozares pārstāvjiem no Baltijas valstīm, Ziemeļvalstīm un Rietumeiropas, gūt vērtējumu un ieteikumus tālākai attīstībai. Skate notiks 5. aprīlī Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā telpās un ISSP Galerijā Berga bazārā.

6. aprīlī ISSP Galerijā notiks starptautisks simpozijs "(Ne)Aktīvisma manifestācijas Baltijas jaunākajā mākslā", tiecoties apzināt politisko un sociālo aktīvismu Baltijas jauno mākslinieku radošajās praksēs un skatot aktīvisma un mākslas attiecības kopumā.

Biennāles starpgadu programma "NEXT" veidota, pievēršot uzmanību jaunajiem māksliniekiem, kas vēl ir savas radošās karjeras sākumā, un dodot viņiem iespēju pieteikt sevi plašākā kontekstā.  Programmas ietvaros no 4. aprīļa līdz 28. jūnijam Rīgā un Berlīnē apmeklētājiem tiks piedāvātas jauno mākslinieku izstādes, lekcijas un simpoziju.

Pilna Rīgas Fotogrāfijas biennāles "NEXT 2019" programma skatāma šeit.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!