Aktualitātes
09.08.2019

Rīgā uzstāsies tehno mūzikas pamatlicējs Deriks Mejs

Komentē
0
Saglabā

Spīķeru koncertzālē 8. novembrī pasākuma "Era of Dance" ietvaros uzstāsies tehno mūzikas pionieris Deriks Mejs (Derrick May) no Detroitas, informēja pasākuma pārstāvji.

Par tehno radītāju dēvētais Deriks Mejs ir viena no lielākajām elektroniskās mūzikas pasaules autoritātēm un tehno kultūras nozīmīgākajām personībām.

Pagājušā gadsimta 80. gadu sākumā tehno pionieru trio no Detroitas (Deriks Mejs kopā ar Huanu Atkinsu (Juan Atkins) un Kevinu Saundersonu (Kevin Saunderson), kuri zināmi kā "The Belleville Three") radīja jaunu mūzikas skanējumu, kuru nosauca par "Detroit techno". Šodien pasaule šo žanru pazīst vienkārši kā "techno".

Starp Meja populārākajiem skaņdarbiem jāmin "The Dance", "Space Out" un "Strings of Life", kurus mūzikas mediji ierindojuši kā nozīmīgākos skaņdarbus elektroniskās mūzikas vēsturē.

Kopš Derika Meja (zināms arī kā Mayday, Rhythm Is Rhythm) parādīšanās uz elektroniskās mūzikas skatuves mūziķa darbība iedvesmojusi daudzus producentus un jaunos dīdžejus.

"Es uzskatu, ka pēc Detroitas tehno parādīšanās mūzikas pasaulē nekas radikāli jauns vairs nav ticis radīts. Protams, atradīsies kritiķi un žurnālisti, kas izmantos dažādus jaunus apzīmējumus, piemēram, DubStep un tamlīdzīgi, taču es klausos šo mūziku un zinu, ka dzirdēju to jau 80. gados. Parādās jauni aranžējumi, producēšanas metodes un programmu nosaukumi, bet es neredzu principiāli neko būtiski jaunu klubu mūzikā, vismaz no tā, kas parādījies pēdējo 20 gadu laikā. Tāpēc tehno, kas astoņdesmitajos gados parādījās Detroitā, joprojām paliek novatoriskākā parādība mūzikas pasaulē līdz pat šai dienai." Artemijs Troickis (Krievijas mūzikas kritiķis).

Deriks Mejs kļuva par vienu no Latvijas un Krievijas kopražojuma filmas "Deju laikmets" ("Era of Dance") varoņiem. Filma piedzīvojusi pirmizrādi divpadsmit starptautiskos kinofestivālos un tikusi nominēta oficiālajā konkursa programmā 58. Krakovas filmu festivālā starp 2018. gada labākajām mūzikas dokumentālajām filmām #DocFilmMusic.

Īpašie "Era of Dance" divu dienu kultūras mantojuma pasākumi sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā notiks 8. un 9. novembrī. Vairāk informācijas par "Era of Dance" pasākumu var atrast šeit.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!