Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
04.09.2023

Rīgā uzstāsies "Mūžīgās meitas", "Tvinpīkas" un "Dievzemes" mūzikas autori

Komentē
0

Rīgas Starptautiskā kinofestivāla laikā 14. oktobrī kultūras telpā "Hanzas perons" ar koncertu Rīgā viesosies mākslinieks, mūziķis un kinomūzikas autors Alekss Žangs Hungtajs (Alex Zhang Hungtai) no Kanādas, kā arī nakts gaitā dīdžeju lomā iejutīsies mūziķi no Bristoles dueta "Giant Swan".

Ap 2005. gadu klausītāji sāka iepazīt mākslinieku ar skatuves vārdu "Dirty Beaches", kuram pēc vairākiem, pārsvarā instrumentāliem albumiem dažādās kasešu izdevniecībās bija jānāk klajā ar ierakstu "Badlands", lai sajūsminātu klausītājus un ieintriģētu kritiķus. Tobrīd – pagājušās desmitgades sākumā – daudzi apgalvoja, ka nekas līdzīgs nebija dzirdēts. Lo-fi estētikā ierakstīti hipnotizējoši un, šķiet, nebeidzami ritmi, spocīgi greizas elektriskās ģitāras skaņas un Aleksa balss, apziņā ieplūstoša dūmaka, kurā tā vien gribas izšķirt Elvisa Preslija siluetu. Šim sekoja vēl divi, viens no otra ļoti atšķirīgi studijas albumi "Drifters/ Love Is The Devil" un "Stateless", kuri katrs atrada savus cienītājus, un Alekss paziņoja par projekta galu. Viņš atgriezās pie sava īstā, piedzimstot Taivānā, vecāku dotā vārda (tiesa, šur un tur vēl mīklaini dēvējoties par "Last Lizard"). Lai arī pagājuši, šķiet, seši gadi, kopš kulta seriāla "Tvinpīka" otrās sezonas klajā nākšanas, tā Deivida Linča faniem joprojām ir spilgtā atmiņā. Daudzi to skatās atkal un atkal un zina, ka teju katra sērija beidzas ar koncertu bārā "Bang Bang". Iespējams, zīmīgākais no tiem ir grupas "Trouble" uznāciens piektās sērijas izskaņā, ilggadējam Linča filmu mūzikas "uzraugam" Dīnam Hērlijam, režisora dēlam Railijam Linčam un saksofonistam Aleksam Žangam Hungtajam atskaņojot "Snake Eyes".

Lai arī dalība dažādos mākslas kino un mūzikas video projektos Aleksa radošajā darbībā bijusi paralēla līnija jau ilgstoši, tieši pēdējo gadu pievēršanās lielākoties kinematogrāfam ir kļuvusi ne tikai par mākslinieka galveno nodarbi, bet arī nesusi panākumus. Aizvadītā gada viena no intriģējošākajām Eiropas filmām "Dievzeme" ("Godland", režisors un scenārija autors Hlīnurs Paulmasons (Hlynur Pálmason)), kas tika izrādīta gan Kannu kinofestivālā, gan citos, atceļoja uz Rīgu un beigu beigās arī uzvarēja 2022. gada "RIGA IFF" pilnmetrāžas filmu konkursā. Alekss Žangs Hungtajs koncertē reti, tāpēc viņa viesošanās Rīgā šīgada festivāla ietvaros ir jo īpaša.

"Giant Swan" ir bērnības draugu Robina Stjuarta (Robin Stewart) un Harija Raita (Harry Wright) no Bristoles elektroniskās mūzikas duets jeb "enerģiskas, agresīvas deju mūzikas, trīcošu basu un hipnotizējoša elektroniska trokšņa smeldzīga laulība". Žurnāls "Wire" ir vēl asprātīgāks, sakot, ka Robs un Harijs ir "divi jauni panki, kuri reiva kodu uzlauzuši negadījuma pēc un nu vienkārši to izbauda". Izbauda ne tikai tīra prieka, sviedru, deju un aizmiršanās līdz rīta gaismai naktis, spēlējot koncertus un dīdžejojot, par ko klātesošie pārliecināsies 14. oktobra naktī "Hanzas peronā", bet arī to, ka viņu mūzika tiek pamanīta arī ārpus klubu dūmakainās tumsas un nomīdītām pļavām festivālos. Šīgada "RIGA IFF" sadaļā "Festival Selection" iekļauta arī režisores Džoannas Hogas Venēcijas kinofestivālā pirmizrādītais darbs "Mūžīgā meita" jeb "Eternal Daughter" ar Tildu Svintoni galvenajā lomā, kuras skaņu celiņā dzirdama arī "Giant Swan" mūzika.

"RIGA IFF uz Perona" ir galvenais ārpus kino programmas notikums šīgada festivālā, ļaujot kino cienītājiem iepazīt un performancēs nepastarpināti piedzīvot ar festivāla filmām saistītos mūziķus. Un otrādi – mūziķu daiļrades cienītājiem, iespējams, pirmoreiz tādējādi uzzināt par to sānsoļiem kinematogrāfā. Jo viens bez otra – kino bez mūzikas – iedomājami nav.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!