Aktualitātes
12.07.2021

Rīgā uzstāsies britu tumšā kabarē grupa "The Tiger Lillies"

Komentē
0

Jaunajā pilsētas festivālā bez distances "Var! Būt!", kas notiks 30. un 31. jūlijā Rīgā, kultūrtelpā "Hanzas perons" un "Vasaras perona" terasē, uzstāsies arī britu tumšā kabarē grupa "The Tiger Lillies", papildinot festivāla galveno mākslinieku programmu, kurā iekļauta arī igauņu indīroka grupa "Ewert and The Two Dragons" un vācu minimālisma pianists Niklass Pašburgs (Niklas Paschburg), neizpaliekot arī vairākiem zināmiem Latvijas māksliniekiem.

"The Tiger Lillies" ir kolorītā dziesminieka Martina Žaka (Martyn Jacques) jau vairāk nekā pirms 30 gadiem izveidota muzikālā apvienība, kas attīstījusi unikālu stilu, sajaucot kopā 20. gadsimta pirmās puses kabarē stilistiku ar panku attieksmi un bez tabu dziesmu tekstiem.

Pandēmijas laikā "The Tiger Lillies" nodarbojās ar intensīvu darbu studijā kā rezultātā grupas diskogrāfija tika papildināta ar vēl četriem albumiem. Divi no tiem bija veltīti tieši Covid-19 pandēmijai, saglabājot "The Tiger Lillies" piemītošo melno un drosmīgo humora izjūtu. Rīga būs viena no pirmajām vietām, kur "The Tiger Lillies" jeb Martins Žaks (Martyn Jacques) kopā ar basistu Adrians Stauts un bundzinieku Jonasu Gollandu pandēmijai veltīto koncertprogrammu izpildīs īstā koncertā ar klausītāju klātbūtni.

"Ewert and The Two Dragons" ir Latvijā labi zināma igauņu indīroka grupa, kas dibināta pirms 12 gadiem. Rīgā starptautiski atzītie igauņi piedāvās savu labāko dziesmu programmu un atzīmēs arī desmit gadu jubileju kopš viņu "izlaušanās" albuma "Good Man Down" iznākšanas. Savukārt vācu minimālisma pianists Niklass Pāsburgs (Niklas Paschburg) Latvijas publikai piedāvās sava jaunākā albuma "Svalbard" programmu.

Festivālā "Var! Būt!" darbosies pavisam trīs skatuves. Uz "Vasaras perona" skatuves "Būt!" muzicēs publikai jau labi zināmi mākslinieki, bet "Hanzas perona" iekštelpu skatuve "Var!" tiks atvēlēta intīmākai un eksperimentālākai muzikālajai gaisotnei. Turpat darbosies arī dīdžeju skatuve "Nakts", kas līdz pat trijiem naktī būs atvēlēta dažādas muzikālās stilistikas dīdžeju setiem. Pilnā festivāla programma vēl tiks izziņota, bet jau tagad zināms, ka ārvalstu viesiem uz abām festivāla koncertskatuvēm pievienosies arī tādi pašmāju mākslinieki kā poproka grupa "Carnival Youth", džezfanka grupa "Very Cool People", hiphopa mākslinieks Ozols, dziedātāja Linda Leen ar grupu un elektroniskās mūzikas māksliniece Sign Libra.

Abās dienās ieeja no pulksten 16.00. Festivālu varēs apmeklēt tikai derīgu Covid-19 sertifikātu īpašnieki. Biļetes uz festivālu vēl nopērkamas bilesuserviss.lv.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!