Aktualitātes
04.10.2017

Rīgā notiks seminārs un publiska diskusija par cirka apmācību

Komentē
0
Saglabā

6. oktobrī Latvijas Kultūras akadēmijā notiks seminārs par cirka apmācības pamatiem cirka pedagogiem un interesentiem, kā arī publiska diskusija cikla "Sarunas par cirku" ietvaros — "Nacionālas cirka kultūrizglītības standarta izveide. Norvēģijas un Somijas pieredze."

Latvijas Kultūras ministrijas un VSIA "Rīgas cirks" organizēto semināru vadīs un sarunā piedalīsies pieredzējušas cirka pedagoģes Sēla Vanvika un Lea Moksnesa no Ziemeļvalstīm, kur cirka pedagoģija pēdējas desmitgades laikā ir ievērojami attīstījusies un  ieņēmusi stabilu vietu interešu izglītībās sistēmā (Norvēģijā, piemēram, šā gada jūnijā cirka apmācības programma tika iekļauta nacionālajā kultūras skolu apmācībā).

Seminārā par cirka pedagoģijas pamatiem tiks runāts par to, kāpēc cirks ir vērtīga aktivitāte, ko nodarbošanās ar cirku var iemācīt dažāda vecuma cilvēkiem, kādas metodes izmanto cirka pedagoģijā, kā arī, kā strukturēt nodarbības un izstrādāt ilgtermiņa mācību saturu. "No septembra pie mums darbojas Rīgas cirka skola, kurā nodarbības ar lielu interesi apmeklē gan bērni, gan pieaugušie. Mums ir svarīgi celt mūsu pasniedzēju kvalifikāciju un veicināt cirka izglītības attīstību kopumā. Šī ir lieliska iespēja mācīties no pedagogiem, kam ir ne tikai liela praktiskā pieredze, bet arī stabilas akadēmiskā vidē apgūtas zināšanas par mācību procesu un metodēm. Ziemeļvalstis noteikti ir līderi šajā jomā," saka Rīgas cirka izglītības programmas vadītāja Māra Pāvula.

Seminārs paredzēts cirka pasniedzējiem, kā arī skatuves mākslas jomas profesionāļiem un pasniedzējiem, kuriem interesē cirka pedagoģija; seminārs notiks LKA telpās Ludzas ielā 24, 2. auditorijā no plkst. 10.00–17.00. Dalībniekiem iepriekš jāpiesakas, aizpildot anketu.

Turpinot maijā uzsākto VSIA "Rīgas cirks" izglītojošo ciklu "Sarunas par cirku", šajā dienā turpat plkst. 18.00 notiks arī publiska saruna "Nacionālas cirka kultūrizglītības standarta izveide. Norvēģijas un Somijas pieredze". Sarunā piedalīsies abas cirka pedagoģes Sēla Vanvika un Lea Moksnesa, un to vadīs Rīgas cirka izglītības programmas vadītāja Māra Pāvula. Uz sarunu aicināts ikviens.

No 7.—9. oktobrim pasniedzējas vadīs arī praktisko semināru cirka pedagogiem un konsultēs Rīgas cirka skolu par ilgtermiņa tālākās darbības attīstību.

Sēla Vanvika (Seela Wanvik, 1976) dzimusi Norvēģijā, vēlāk mācījusies Somijā un Zviedrijā, kur apguvusi cirka disciplīnas un teoriju. Ar cirku Sēla nodarbojas kopš 13 gadu vecuma, laika gaitā apgūstot tādas cirka disciplīnas kā hula-hoop, trapece, pāru akrobātika un stāja uz rokām, kā arī dažādas dejas, tostarp stepu un breiku. Bakalaura grādu cirka pedagoģijā Sēla ieguva Turku, Somijā. Sēlai ir plaša praktiskā pedagoģiskā pieredze —  kopš 19 gadu vecuma viņa vada cirka nodarbības. Šobrīd Sēla dzīvo Trondheimā, Norvēģijā, kur vada cirka nodarbības gan bērniem, gan jauniešiem, papildus strādājot arī pie jauno Norvēģijas imigrantu programmas, kur cirka apmācība tiek izmantota kā viens no labākas integrācijas elementiem.

Lea Moksnesa (Linn Elisabeth Lea Moxness, 1983) ar cirku Lea nodarbojas kopš 14 gadu vecuma. Norvēģijā beigusi cirka skolu, vēlāk ieguvusi cirka pedagoģijas bakalaura grādu. Uzrakstot akadēmisko darbu par cirka pedagogiem Norvēģijas kultūras skolās, ieguvusi maģistra grādu mākslas pedagoģijā. Līnai ir arī plaša skatuviskā pieredze, taču ar laiku viņa sapratusi, ka visvairāk vēlas nodarboties ar cirka pedagoģiju. Šobrīd Līna strādā Trondheimas pašvaldības kultūras skolā, vada nodarbības nacionālajā imigrantu programmā, raksta, iestudē un producē — visas viņas nodarbošanās ir saistītas ar cirku.

Pasākumus atbalsta Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta divpusējās sadarbības fonds un Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!