"Olimpia Splendid"
 
Aktualitātes
11.06.2019

Rīgā koncertēs Fokss, "Olimpia Splendid" un Taraka

Komentē
0
Saglabā

Pasākumu sērijas "Zemlika nāk…" ietvaros 26. jūnijā Ģertrūdes ielas teātrī Rīgā turnejas "The Invisible Mountain" laikā uzstāsies amerikāņu perkusionists Gregs Fokss (Greg Fox), somu psihedēliskās rokmūzikas apvienība "Olimpia Splendid" un dueta "Prince Rama" dalībniece Taraka.

Gregs Fokss ir multi-instrumentālists, mākslinieks un pasniedzējs, kas dzimis un audzis Ņujorkā, kuru joprojām sauc par savām mājām. Mūziķis, kuru Latvijas publika jau paguvusi iepazīt kā kolektīvu "Zs", "Liturgy" un "Ex Eye" dalībnieku, savulaik perkusijas apguvis Gaja Likatas (Guy Licata), Tērmana Bārkera (Thurman Barker) un Mārvina "Bugalu" Smita (Marvin "Bugalu" Smith) vadībā, bet vēlāk ieguvis grādu mākslās Barda koledžā. Nupat minētie un Latvijā jau koncertējušie kolektīvi ir tikai daži, ar kuriem saistās Grega Foksa vārds. Viņš muzicējis un joprojām to dara arī apvienībās "Guardian Alien", "Skeletons", kopā ar Denu Dīkonu (Dan Deacon), Benu Frostu (Ben Frost) un daudziem jo daudziem citiem. Izmantojot bungas kā galveno saziņas rīku tandēmā ar t. s. "maņu perkusijām" (no ‘sensory percussion’ anglu valodā), Fokss savā mūzikā ataino, iekustina un ļauj piekļūt slēptām sinestētiskām ainavām – tādām, kuras klausītājs "vēro" ar dažādām maņām.

""Olimpia Splendid" ir stāsts par nebeidzamām skaņu cilpām, hipnotizējošiem basa motīviem un gandrīz pareizi noskaņotu ģitāru trokšņiem, čukstiem, nemieru un skrāpēšanu," raksta festivāla rīkotāji. Triju mūziķu un mākslinieču Hetas Bilalatinas (Heta Bilaletdin), Jonnas Karankas (Jonna Karanka) un Katri Sipileinenas (Katri Sipiläinen) apvienība izveidojusies 2010. gada vasarā Helsinkos. Izdevniecībā "Fonal Records" kā pirmā klajā nāca septiņu collu plate, savukārt 2015. gadā tai sekoja trio debijas albums, kas atnesa "Olimpia Splendid" atpazīstamību.

Taraka ir daļa no radikāļu dueta "Prince Rama", kas daudziem pazīstams savu neprognozējamo koncertpriekšnesumu dēļ. Pēc viena no tiem kāds apmeklētājs piedzīvoto salīdzinājis ar "stadiona rokkoncertu lizergīnskābes dietilamīda ietekmē", kurā savienojas un jaucas performanču māksla, deju kluba iniciācijas rituāls un aizlaiku "matu metāla" bramanība. Kopš kļūšanas par daļu "Animal Collective" vadītās izdevniecības "Paw Tracks" saimes "Prince Rama" ik pa laikam klausītājus pārsteidz ar enerģijas pārpilnām, nepieradinātām tumsnējas popmūzikas performancēm, apliecinot savu piederību "now age" kustībai – post-interneta transcendentālisma kultam.

Biļetes uz Grega Foksa, "Olimpia Splendid" un Tarakas koncertu 26. jūnijā Ģertrūdes ielas teātrī Rīgā nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā "Bezrindas.lv".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!