Kadrs no filmas "Ļaujiet upei plūst" (2023).
 
Aktualitātes
15.11.2023

"RIGA IFF Kolekcijai" tiešsaistē pievienojas četras festivāla desmitgades sezonas filmas

Komentē
0

Rīgas Starptautiskais kino festivāls ("RIGA IFF") piedāvā iespēju turpināt kino svētkus, ienesot festivāla noskaņu un starptautiski atzītu filmu seansus savās mājās ar "RIGA IFF Kolekciju" tiešsaistē. Jau pieejamajām 22 filmām nu pievienoti četri festivāla desmitgades sezonas programmas spīdekļi – vēsturiskā fabula "Ļaujiet upei plūst" ("Let the River Flow"), atklātais attiecību modeļu izpētes darbs "Četri mazi pieaugušie" ("Four Little Adults"), ģimenes filma "Piedzīvojumi Ašas zemē" ("Adventures in the Land of Asha") un "Luka" ("Luka"), melnbaltā poēma par cīņu ar iedomāto ienaidnieku.

Ik gadu "RIGA IFF" kuratori no apjomīgās festivāla programmas atlasa filmas, ko iekļaut "RIGA IFF Kolekcijā", lai pēc festivāla norises beigām tās nonāktu pie skatītājiem kino zālēs un mājās. Šī izlase, nu jau 26 aizraujoši kino darbi, ir apkopota vienuviet "RIGA IFF" Kolekcijas tiešsaistes platformā, ļaujot skatītājiem visā Latvijā tiem ērtā laikā noskatīties festivāla iepriekšējo sezonu programmu filmas, mākslinieciski augstvērtīgu un drosmīgu Eiropas un pasaules kino izlasi, neizejot no mājām.

Tagad jebkurā laikā iespējams nodoties kino vizualitātes triumfam filmā "Luka" ar Džeraldīni Čaplinu ģenerāļa lomā un ļauties emocionāli atklātajai drāmai "Četri mazi pieaugušie", kas šķetina poliamorijas līkločus, piedāvājot skaudrus un ironiskus komentārus par mīlestību kā vienlaikus vispārvērtētāko un visnenovērtētāko mūsdienu konceptu. Tāpat iespējams noskatīties arī Ūles Jēvera jaunāko kino darbu "Ļaujiet upei plūst", kas, izmantojot vēsturiskās liecības par Altas protestu 1979. gadā, atklāj cīņas spara malkus, kas pakrūtē mutuļo vairākām sāmu tautas paaudzēm.

Kadrs no filmas "Luka" (2023). 

Papildināts arī ģimenēm un jaunākajiem skatītājiem piemēroto tiešsaistes filmu klāsts – tām pievienota jubilejas sezonā izrādītā, latviski ierunātā ģimenes filma "Piedzīvojumi Ašas zemē", kas atsedz vēsturiski sarežģītās un neviennozīmīgās iebraucēju un pirmiedzīvotāju attiecības. Starp tiešsaistes kolekcijā jau esošajām filmām pašiem mazākajiem animācijas maģiju ļauj piedzīvot latviski ierunātā animācijas filma "Juku un Himalaju zieds" ("Yuku and the Himalayan Flower", 2022), muzikāli krāšņa pasaka par pelīti Juku, savukārt neprātīgām avantūrām piepildītā ceļa filma "Los Bandos" ("Los Bandos", 2018), kas seko pusaudžu rokgrupas ceļam uz Norvēģijas ziemeļiem, aizraus jebkuru piedzīvojumu kāru dvēseli.

Kadrs no filmas "Piedzīvojumi Ašas zemē" (2023).

Tiešsaistes platformā pieejamas arī tādas filmas kā 2022. gada "RIGA IFF" laureātfilma, oda Islandes dabas varenumam un cilvēka kaislību niecīgajam mērogam "Dievzeme" ("Godland", 2022), kas šogad kļuvusi par Islandes kandidatūru Amerikas Kinoakadēmijas balvai "Oskars", un "Anete" ("Annette", 2021), pretrunīgais un personīgais mūzikls ar Ādamu Draiveru un Marionu Kotijāru mīlētāju lomās, kas režisoram Leosam Karaksam atnesa labākās režijas balvu Kannu kino festivālā. Tāpat, izmantojot tiešsaistes platformu, jebkurā sev izdevīgā laikā un vietā var atklāt Ziemeļvalstu kino burvību un gūt ieskatu vācvalodīgajā kinematogrāfā, doties ceļojumā uz dažādiem pasaules nostūriem, kā arī atklāt žanru vilinājumu filmās "Svilpotāji" ("The Whistlers", 2019), "Maģiskās naktis" ("Magical Nights", 2018) un "Spogulī" (2021), kā arī izbaudīt citus kustīgā attēla sniegtos piedzīvojumus.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!