Aktualitātes
06.08.2019

"Riga IFF" izziņo "Kids Weekend" programmu ar godalgotām bērnu filmām

Komentē
0
Saglabā

Rīgas Starptautiskā kinofestivāla (RIGA IFF) pirmajā nedēļas nogalē – 19. un 20. oktobrī – tiks izrādīta bērnu filmu programma "Kids Weekend", kurā būs skatāmas gan Eiropas jaunākās animācijas īsfilmas, gan pilnmetrāžas spēlfilmas, kas ārpus festivāla uz pašmāju lielajiem ekrāniem lielākoties nenonāk.

""Kids Weekend" filmas ir atlasītas, sadarbojoties ar bērnu filmu festivāliem visā pasaulē. Ar cieņu un iejūtību pret kinodarbu galveno auditoriju – bērniem – RIGA IFF nodod saviem skatītājiem šo pasaules elpu, paplašinot viņu redzesloka apvāršņus un mudinot uz sarunu. Šāgada darbi skatītājiem vecumā no 3 līdz 13 gadiem vēsta: lai padarītu pasauli labāku, nav jāgaida uz mītiskiem supervaroņiem – katrs spējam darīt vairāk laba, nekā pašiem šķiet," uzsver "Kids Weekend" kuratore Kristīne Simsone.

Programmā iekļauta Kenijas un Vācijas kopražojumā tapusī "Supa Modo", kas plaši izrādīta bērnu filmu festivālos visā pasaulē un ko Eiropas Bērnu filmu asociācija atzinusi par labāko 2018. gada bērnu pilnmetrāžas filmu. Tās galvenā varone, deviņus gadus vecā Džo, cīnās ar smagu slimību un sapņo kļūt par tādu supervaroni, kādus redz aizraujošajās piedzīvojumu filmās.

Savukārt gaišā vācu piedzīvojumu komēdija "Roka maina pasauli" apcer, kāda būtu rakstnieces Astridas Lindgrēnes slavenā stāsta varone Pepija Garzeķe, ja viņa dzīvotu mūsdienās. Vai viņa būtu influencere ar savu "Youtube" kanālu? Ja tā, vai viņa izvēlētos izcelt sevi vai vērst uzmanību uz būtiskām tēmām?

Īpaša vieta programmā atvēlēta arī darbiem no ziemeļvalstīm. Šī reģiona filmas ir Latvijas skatītāju iemīļotas – četrus gadus no pieciem žūrija par labākajiem atzinusi tieši ziemeļvalstu kinodarbus. RIGA IFF ietverta islandiešu futbola drāma "Piekūni", kurā iespējams vērot gan gleznaino Islandes dabu, gan spraigu sāncensības stāstu un pārliecināties, ka sporta godprātības etiķete ir lieliski pārnesama arī uz ikdienas situācijām. Bet dāņu spriedzes drāma "Hakeris" ir teicams spriedzes žanra un tehnoloģiju stāsts.

Paši jaunākie skatītāji un viņu vecāki abos brīvdienu rītos aicināti uz animācijas īsfilmu seansiem. Stundu garā animācijas izlase, kurā apkopotas īsfilmas no atzītākajām studijām visā Eiropā, ir viens no skatītāju iecienītākajiem un plašāk apmeklētajiem festivāla notikumiem.

"Kids Weekend" 19. un 20. oktobrī norisināsies kinoteātrī "Splendid Palace" no plkst. 11.00 līdz 16.00, savukārt seansu starplaikos skatītāji ir aicināti pavadīt laiku interjera dizaina veikala MOKKA iekārtotajā rotaļu štābiņā, kur būs iespējams piedalīties izdevniecības "Liels un mazs" grāmatu lasījumos.

Plašāka informācija, kā arī biļetes uz "Kids Weekend" seansiem un vairākām citām RIGA IFF jau izsludinātajām filmām, piemēram, Kannu kinofestivāla uzvarētājfilmu "Parazīts" vai leģendāro Stenlija Kubrika filmu "2001: Kosmosa odiseja", pieejamas "Biļešu servisa" kasēs un Rigaiff.lv. Biļetes cena uz "Kids Weekend" seansu: 3 EUR, ģimenes biļetes 4 cilvēkiem – 10 EUR.

Rīgas Starptautiskais kinofestivāls norisināsies no 17. līdz 27. oktobrim kinoteātros "Splendid Palace", "K. Suns", "Kino Bize", kā arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Kaņepes kultūras centrā. Festivāla ietvaros notiks vairāk nekā 100 filmu seansu 11 apakšprogrammās, ko papildinās lekcijas, diskusijas un citi pasākumi.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!