Kadrs no filmas "Pēters fon Kants".
 
Aktualitātes
19.07.2022

Riga IFF izziņo īpaši Vācijai veltītu kinoprogrammu

Komentē
0
Saglabā

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) no šī gada skatītājiem piedāvās vēl plašāku ieskatu Vācijas kinematogrāfā un ar to saistītajās kultūras norisēs programmas sadaļā "Zeitgeist Deutschland" ("Laikmeta gars: Vācija"). Par programmas atklāšanas filmu šajā sezonā izvēlēta nebēdnīgā un brīžiem skandalozā franču režisora Fransuā Ozona filma "Pēters fon Kants".

Kā norāda Riga IFF komanda, programma "Zeitgest Deutschland" tapusi, lai Latvijas kultūras telpā caur Berlinālē un citos starptautiskos kinofestivālos izrādītiem darbiem vēl pilnasinīgāk atspoguļotu Vācijas kino jaunumus, radošos strāvojumus un idejas. "Vācijas kinematogrāfs ir viens no vērienīgākajiem  Eiropā – tajā bieži vien tiek atklātas kino pasaulē svarīgas tendences un jaunas zvaigznes, kā arī turpināta viena no spēcīgākajām mākslinieciskajām tradīcijām gan autorkino, gan dokumentālajos darbos. Programmu neparastu dara arī apstāklis, ka kuratoru veidotajā programmā sastopamas arī filmas, kas nav tapušas Vācijā, tomēr ir cieši saistītas ar šo valsti, tās valodu, vēsturi un kultūru," teiks paziņojumā presei.

Programmas atklāšanas filma – Fransuā Ozona filma "Pēters fon Kants" – ievadīja arī šī gada Berlināli un ir amizanta parafrāze par Rainera Vernera Fasbindera krāšņo kamerdrāmu "Petras fon Kantas rūgtās asaras", kas viendzimuma iekāres un varas spēli pārceļ divu vīriešu starpā.

Līdztekus "Pētera fon Kanta" smalki stilizētajām intrigām un atsaucēm, skatītājiem būs iespēja uz lielā ekrāna sastapt arī citus godalgotus darbus. Kino cienītāji novērtēs ar kritiķu augsti novērtēto un Berlīnes kinofestivāla galvenajai balvai nominēto Nikoletas Krebicas filmu "AEIOU – īsa pamācība mīlestības alfabētā", kas seko kādreizējas ekrāna granddāmas, tagad runas pedagoģes, romānam ar krietni jaunāku zaglēnu.

Programmas sadaļa tāpat pievēršas arī vēsturiskajai realitātei un izgaismo noziegumus, kas ir neaizmirstami – Mati Gešoneka dokudrāma "Konference" atgriež skatītāju 1942. gada 20. janvārī, kad pie Vanzē ezera tikās Vācijas ministri, SS un Nacionālsociālistiskās Vācijas strādnieku partijas funkcionāri, lai pieņemtu "ebreju jautājuma galīgo risinājumu", kas noved līdz tumšākajai lappusei moderno laiku vēsturē. Netaisnības traģikomisko mērogu ieskicē Andreasa Drēzena "Rābija Kurnasa pret Džordžu Bušu" – stāsts par kādu turku izcelsmes vācieti, kas, uzzinājusi, ka viņas dēls ir aizturēts par iespējamu dalību 2001. gada 11. septembra teroraktā, mēģina "aizklauvēties" līdz visaugstākā līmeņa politisko funkcionāru sirdsapziņai, brīžiem ieslīdot "Monty Python" līmeņa sirreālā farsā.

Programmas sadaļas "Zeitgest Deutschland" tapšanu atbalsta Gētes institūts Rīgā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!