Kadrs no filmas Benuā Šjē "Siroko un vēju valstība" (2023).
 
Aktualitātes
27.09.2023

"RIGA IFF" aicina jaunākos skatītājus uz "Kids' Reel" programmas filmām

Komentē
1

Arī šogad, Rīgas Starptautiskā kinofestivāla (RIGA IFF) desmitajā sezonā, īpaša uzmanība tiks veltīta jaunākajiem filmu baudītājiem un ģimenēm – festivāla laikā gan klātienē, gan tiešsaistē būs iespējams noskatīties "Kids' Reel" sadaļas filmu izlasi, kas paredzēta skatītājiem no 2 līdz 14 gadu vecumam. Programmā apkopotas četras pilnmetrāžas filmas – divas spēlfilmas un divas animācijas – bērniem un visiem, kas sirdī jauni, kā arī īpašs animācijas īsfilmu seanss. 

"Kids' Reel" programmas sadaļā apkopoti jauniznākušie Eiropas valstu un Kanādas kinodarbi, kas jaunāko skatītāju ērtībai ierunāti latviešu valodā. Rīkotāji stāsta: "To entuziastiskie galvenie varoņi – tāpat kā to skatītāji – ir bērni. Izraudzītās filmas ir neikdienišķa, aizraujoša un iemīļota kultūrpieredze visai ģimenei, kas ne tikai izklaidē, bet, cienot un izprotot skatītāju, kalpo arī kā palīgs pašizziņā un apvāršņu paplašināšanā." 

Viens no sadaļas gaidītākajiem notikumiem ir pieredzējušā igauņu režisora Ilmara Rāga spraigās spēlfilmas "Ēriks Akmenssirds" nacionālā pirmizrāde. Fantāzijas ceļa stāsts, kura tapšanā piedalījušies arī Latvijas kino veidotāji, bet pirāta lomā iejūtas grupas "Prāta vētra" mūziķis Renārs Kaupers, iedzīvinās ekrānā dēku un brīnumu piepildītas varoņu gaitas, kā arī apliecinās draudzīga atbalsta pleca nozīmi dzīves grūtību priekšā. Skatītāji avantūrā dosies kopā ar filmas galvenajiem varoņiem – vientuļnieku Ēriku, kas ir pārliecināts, ka viņa sirds ir veidota no akmens, un Mariju, meiteni, kuras ģimene mīt Ērika tantes Brunhildes namā. 

Savukārt kanādiešu režisores Farkasas Bollas ģimenes filma "Piedzīvojumi Ašas zemē" piemērota tiem, kas alkst īstu piedzīvojumu kā grāmatās par senām karotāju ciltīm, savvaļas zirgiem un plašām, krāčainām upēm. Rādot Žila un Ašas plaukstošo draudzību, uz kinoekrāna tiek risinātas vēsturiski sarežģītās un neviennozīmīgās iebraucēju un pirmiedzīvotāju attiecības. Ka sola veidotāji, tas ir darbs par draudzības nozīmi un uzdrošināšanos pārkāpt pāri valodas barjerām, sociālajai izcelsmei un aizspriedumiem, nostādot skatītāju izpratnes vietā, kur dzimst ticība labajam un mājo zinātkāre par pasauli apkārt.

Tikmēr programmā iekļautās animācijas filmas "Siroko un vēju valstība" un "Nina un eža noslēpums" ļaus paplašināt jauno kino baudītāju redzesloku un iepazīt franču animācijas skolas tehnisko virtuozitāti un estētisko baudījumu. "Siroko un vēju valstība", kas prestižajā Ansī festivālā izvirzīta "Labākās pilnmetrāžas filmas" balvai un ieguvusi skatītāju godalgu, ir stāsts par māsu Žiljetas un Karmenas spēju pārvarēt grūtības un zaudējumus. Francūža Benuā Šjē filmu raksturo ne tikai vizuāla pārbagātība un no didaktikas atbrīvots sižets, bet arī Hajao Mijazaki un franču klasiķu kino valodas spēles. Asprātīgā izdomas, krāsu un formas eksplozija ir piemērota visu vecumu skatītājiem – arī pieaugušie un melomāni novērtēs atsauces uz "The Beatles" psihedēlisko "Yellow Submarine" visumu.

"Kids' Reel" programmā ir iekļauts arī īpašs īsfilmu animācijas seanss, kurā nav runātā vārda (dialogu) – tas būs piemērots gan mazākajiem skatītājiem kā pirmā kino pieredze kinoteātrī, gan piedzīvojums bērniem ar funkcionāliem apgrūtinājumiem vai autiskā spektra traucējumiem. Nepilnu stundu garajā izlasē apkopotas meistarīgi veidotas, noskaņā daudzveidīgas un no ikdienas piedāvājuma atšķirīgas animācijas filmas no tradīcijām bagātākajām animācijas studijām.

Biļetes uz "Kids' Reel" filmu seansiem var iegādāties festivāla mājaslapā rigaiff.lv un "Biļešu servisa" tirdzniecības vietās.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!