Aktualitātes
28.03.2023

Rīgā būs skatāma pasaulē atzītā latviešu dizainera Ermiča pirmā izstāde

Komentē
0

No 13. aprīļa Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma starptautiski atzītā latviešu dizainera Germana Ermiča pirmā personālizstāde Latvijā "Plūstoši". "The New York Times Style Magazine" Ermiču savulaik ierindojis starp daudzsološākajiem jaunajiem dizaineriem, savukārt viņa radītais krēsls "Ombre" nosaukts par vienu no skaistākajām lietām pasaulē.

Izstāde apkopo Germana Ermiča nozīmīgāko veikumu kopš viņa studijas dibināšanas 2014. gadā, atklājot dizainera radošo procesu un filozofiju. "Savā praksē apvienojot dizaina un mākslas paņēmienus, Germans Ermičs rada spilgtus darbus, kurus pazīst un augstu vērtē visā pasaulē. Viņa pieeju raksturo pakāpeniska, neatlaidīga tuvošanās galarezultātam, tiecoties piešķirt apveidu nemateriālām parādībām, meklējot jaunus tehnoloģiskus paņēmienus un eksperimentējot ar krāsām un materiāliem," raksta izstādes rīkotāji.

Būtiska autora rokraksta iezīme ir glezniecisks darbs ar krāsu stiklā – viņa mēbeļu caurspīdīgās virsmas piesātina plūstošas toņu pārejas. Germana Ermiča vislabāk zināmais dizaina darbs ir "Ombré" stikla krēsls – mūsdienīga interpretācija par japāņu dizainera Širo Kuramatas ikonisko "Stikla krēslu". Šis darbs kļūst par būtisku pavērsienu Germana Ermiča karjerā – vizuāli kārdinošais krēsls apceļo pasaules nozīmīgākās dizaina izstādes un izdevumus. Ietekmīgie dizaineri Stefans Sagmeisters un Džesika Volša ierindo "Ombré" krēslu starp pasaules skaistākajām lietām. "Ombré" stikla krēsls ir iekļauts arī Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja kolekcijā un apskatāms pastāvīgajā ekspozīcijā "Dizaina process".

Lai gan Germana Ermiča idejas līdz šim visbiežāk īstenotas stiklā, dizainers strādā arī ar metālu, tekstilu, akmeni un citiem materiāliem. Tajos viņš eksperimentē gan ar krāsu un formu, gan novatoriskām tehnoloģijām, piemēram, radot oriģinālu virsmas apstrādes metodi, kas izceļ akmens dabīgo dzīslojumu, nevis pakļauj to ģeometrijas likumiem.

Germans Ermičs dzimis 1985. gadā Rīgā. Dizaina un mākslas pamatus apguvis Dānijā, vēlāk studējis Eindhovenas Dizaina akadēmijā Nīderlandē.

Kopā ar domubiedriem Rīgā 2007. gadā nodibinājis kultūras, mūzikas un modes žurnālu "Veto". Germans Ermičs izveidojis drukātā izdevuma dizaina koncepciju un turpinājis "Veto" māksliniecisko vadību līdz pat 2018. gadam.

Uzsācis karjeru kā grafikas dizainers, studiju laikā Germans Ermičs pakāpeniski pievēršas trīsdimensionālu objektu veidošanai. Tad sākas Germana aizraušanās ar krāsām un to iespējām ietekmēt objektu formu, apkārtējo telpu un skatītāju uztveri. Eindhovenas Dizaina akadēmiju Germans Ermičs pabeidz 2011. gadā ar diplomdarbu "Izometriskie spoguļi", kurā liek lietā savu interesi par optiskām ilūzijām. Diplomdarbu publicē starptautiskais dizaina žurnāls "Frame", un absolventu izstādē viņu uzrunā ietekmīgā Milānas galeriste Rosana Orlandi, ar kuru dizainers sadarbojas joprojām.

Pēc pieredzes uzkrāšanas dažādos dizaina birojos Germans Ermičs 2014. gadā Amsterdamā nodibina studiju. Jau nākamajā gadā Milānas dizaina mesē mākslinieks prezentē pirmo kolekciju "Shaping Colour", ko turpina attīstīt arī turpmākajos gados. 2016. gadā "The New York Times Style Magazine" ierindo Germanu Ermiču starp 15 daudzsološākajiem jaunajiem dizaineriem, viņš iekļūst Jēras Dizaina parādes finālā un iegūst savu pirmo žurnāla "Wallpaper" balvu.

Germans Ermičs ir veidojis interjera un arhitektūras darbus, piemēram, metro stacijas interjeru Seulā, Dienvidkorejā, instalācijas modes zīmolu "Raf Simons" un "Wandler" veikaliem Londonā un Amsterdamā, bet sadarbībā ar sociālo tīklu kompāniju "Instagram" – paviljonu "Where The Rainbow Ends" Kannās, Francijā.

Izstādes kuratore ir arhitekte, urbāniste un publiciste Evelīna Ozola, ekspozīcijas tapšanā piedalījās fotogrāfs Filips Šmits un mūziķis Artūrs Liepiņš. Izstādi rīko Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Latvijas dizaina centrs un FOLD.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!