Izrāde "Fizika un Fantāzija"
 
Aktualitātes
17.01.2018

Rīgā būs skatāma Igaunijas laikmetīgā teātra programma "LATEST"

Komentē
0

No 15. līdz 18. februārim Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar diviem Tallinas teātriem – "Kanuti Gildi SAAL" un "NO99" aicina iepazīt igauņu teātra mākslinieku pasaules izjūtu un uzklausīt viņu viedokli par sociāli politiskiem procesiem programmā "LATEST", kurā piedalīsies arī vairāki latviešu mākslinieki. 

2018. gada novembrī Igaunijā notiks latviešu atbildes vizīte un vairākos teātros Tallinā un Tartu tiks izrādīta mūsu jaunā teātra programma. "LATEST" ir iekļauta abu valstu simtgades svinību programmā.

Programmas kuratore Latvijā Gundega Laiviņa Igaunijas laikmetīgo teātri raksturo šādi: "Igauņi ir mūsu kaimiņi un mums ir daudz kā kopīga, taču brīnumainā kārtā tas neattiecas uz laikmetīgo teātri un deju. Igauņi skaitās klusi un noslēgti, tomēr viņu teātris ir trakākais, atklātākais un drosmīgākais reģionā un tam piemīt neizskaidrojami tumša un spēcīga enerģija. Līdzībās runājot – īsts igauņu melnais balzams."

"Sapņotāji"

Uzsverot abu valstu mākslinieku sadarbības potenciālu, programmas centrā ir astoņu igauņu un latviešu mākslinieku jaundarbs "Pirmie, kas aiziet", kura iedvesmas avots un tēma ir lībiešu vēsture Igaunijas un Latvijas valstiskuma kontekstā. Izrāde, ko veido komponists Toms Auniņš, scenogrāfes Austra Hauks un Epa Kubu, horeogrāfes Joanna Kalma un Karolīna Poska, režisors un aktieris Kārlis Krūmiņš, video māksliniece Kristīna Normana un režisors Valters Sīlis, notiks 15., 17. un 18. februārī Eduarda Smiļģa Teātra muzejā. Viesizrāžu programmā – tikko kā Eiropas teātra Jaunās realitātes balvu saņēmušā "Teātra NO99" izrāde "Sapņotāji" (režisors Juhans Ulfsaks) un filma "Pelni un nauda" (autori Enelīsa Sempera un Tīts Ojaso), radošā tandēma "Lond Malmborg"monoizrādes "10 ceļojumi uz vietu, kur nekas nenotiek" un "Fizika un Fantāzija", kā arī trīs spožāko un starptautiski pazīstamāko igauņu vidējās paaudzes mākslinieku – režisora un aktiera Juhana Ulfsaka, dramaturga Ēro Epnera un horeogrāfa Marta Kangro jauniestudējuma "Darbnīca" pirmizrāde. Viesizrāžu programma notiks Ģertrūdes ielas teātrī un Zirgu ielas koncertzālē, bet filma tiks demonstrēta divos seansos Kaņepes Kultūras centrā.

Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzē".

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Kultūras ministrija, komiteja "Estonia 100".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!



Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!