Aktualitātes
18.06.2020

RIBOCA2 izstādē taps Dāvja Sīmaņa pilnmetrāžas filma

Komentē
0
Saglabā

Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles izstāde, kas aizņems 20 hektārus Andrejsalā, būs atvērta skatītājiem no 20. augusta līdz 13. septembrim. Tās norises laikā tiks uzņemta pilnmetrāžas filma, kuras režisors būs Dāvis Sīmanis.

Kā stāsta rīkotāji, kuratores Rebekas Lamaršas-Vadelas veidotā otrā Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA2) ar moto "viss reizē zied" (and suddenly it all blossoms) nevarēja norisināties tādā formā, kā sākotnēji tas bija plānots. Izstādes pabeigšanu, producēšanu un instalēšanu nācās pēkšņi apturēt vien divus mēnešus pirms cerētās atklāšanas maijā. Reaģējot uz jaunajiem apstākļiem, tika nolemts mainīt izstādes norises koncepciju un papildināt biennāli ar pilnmetrāžas filmu.

"Tāpat kā pati izstāde arī filma runās par sliekšņiem un pārvērtībām situācijā, kad kādai konkrētai pasaulei pienācis gals. Scenārijs izseko sākotnējā izstādes plāna paliekām, līkločojot starp nepabeigtajām, pārveidotajām un no jauna radītajām iecerēm, un risinās kā odiseja, rāms plūdums un meditācija par lietu nepastāvību. Filma ir veltījums topošai labvēlīgai, caur valdzinājuma atjaunotnes procesu izgājušai pasaulei, kurā mākslas darbi funkcionē kā domu ceļazīmes," uzsver Rebeka Lamarša-Vadela.

Apmeklētāji varēs aplūkot izstādi, kā arī kļūt par lieciniekiem filmas uzņemšanai. Trijās izstādes darbības nedēļās notiks performances, gidu vadītas ekskursijas un publiskās programmas pasākumi, vienlaikus tiks ievēroti nepieciešamie higiēnas un sociālās distancēšanās noteikumi. RIBOCA2 kuratore Rebeka Lamarša-Vadela ir topošās filmas radošā direktore un scenārija autore, savukārt, tās līdzrežisora postenis uzticēts pazīstamajam latviešu kinorežisoram Dāvim Sīmanim un par galveno filmas operatoru izraudzīts Andrejs Rudzāts. Sagaidāms, ka veidotā filma piedzīvos pirmizrādi 2021. gada sākumā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!