Aktualitātes
26.11.2020

RIBOCA video: Federiko Kampanjas lekcija "Pasaules (pasauļu) gals"

Komentē
0
Saglabā

"Satori" sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju un Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāli (RIBOCA) aicina noskatīties filozofa Federiko Kampanjas lekciju "Pasaules (pasauļu) gals".

Stāstījums ir daļa no šīgada RIBOCA2 "viss reizē zied" lekciju cikla, kas pulcināja ievērojamus domātājus, pētniekus un autorus no visdažādākajām jomām, aicinot paraudzīties uz cilvēka dzīves daudzveidīgajiem aspektiem.

Savā lekcijā Federiko Kampanja apspriež, kā ideja aptver par laika neesamību un vienlaikus nepārtraukto kustību uz priekšu aptver pasaules esamības sākumu un beigas. Kampanja izmanto analoģiju ar mūzikas ritmu – katrai pasaules dziesmai ir savs laiks un konkrēts ritms, un aplūko ideju, ka dziesma, kas atbilst tieši Rietumu Modernitātes civilizācijai, tuvojas izskaņai. Ar kādām iespējām un šķēršļiem sastopas kultūras veidotāji, kas stāv uz sliekšņa starp dažādām pasaulēm un laikmetiem? Ko nozīmē radīt mākslu, mūziku, filozofiju, kad, iespējams, viss drīz beigsies un sāksies jauns laikmets?F. Kampanja ir filozofs un autors, kurš sarakstījis darbus "Prophetic Culture: Recreation for Post-Future Adolescents" (nāks klajā 2020, gadā), "Technic and Magic: The Reconstruction of Reality" (2018), "The Last Night: anti-Work, Atheism, Adventure" (2013) un "What We Are Fighting For: a Radical Collective Manifesto" (2012).

RIBOCA lekciju izlase skatās arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā.

 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!