Rebeka Lamarša-Vadela
 
Aktualitātes
11.04.2019

RIBOCA izziņo nākamās biennāles kuratori un norises laiku

Komentē
0
Saglabā

Nākamo Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāli (RIBOCA), kas norisināsies 2020. gadā no 16. maija līdz 11. oktobrim, veidos Parīzes laikmetīgās mākslas centra "Palais de Tokyo" ilggadējā kuratore Rebeka Lamarša-Vadela, ziņo rīkotāji.

Pirmā RIBOCA norisinājās 2018. gadā, piedāvājot iepazīt 141 Latvijas un ārvalstu mākslinieku veidotu mākslas darbu astoņās norises vietās Rīgā un Jūrmalā. Tās kuratore bija Katerina Gregos.

Kā norāda rīkotāji, arī 2020. gada biennāles programmā būs pārstāvēta gan Baltijas, gan pārējās Eiropas māksla, savukārt tās māksliniecisko konceptu veidos Rebeka Lamarša-Vadela (Rebecca Lamarche-Vadel).

Lamarša-Vadela pastiprinātu starptautisko uzmanību izpelnījusies pēc veiksmīgu izstāžu virknes laikmetīgās mākslas centrā "Palais de Tokyo" Parīzē, kur viņa strādāja no 2012. gada līdz 2019. gada pavasarim. Šo septiņu gadu laikā tapuši mākslas projekti, kuros mijušies starptautiski atpazīstamu mākslinieku darbi ar lokālām mākslas vidēm raksturīgu tīrradņu veikumu. Lamarša-Vadela bijusi kuratore tādu mākslinieku personālizstādēm kā Margarita Umo (Marguerite Humeau), Eds Atkins (Ed Atkins), Dāvids Duārds (David Douard), Elēna Martena (Helen Marten), Fransuā Kurlē (François Curlet) un Džons Rafmans (Jon Rafman).

Pagājušajā gadu mijā Lamaršas-Vadelas kūrētā argentīniešu mākslinieka Tomasa Saraceno (Tomás Saraceno) jaunāko darbu prezentācija "ON AIR" kļuva par "Palais de Tokyo" vēsturē visvairāk apmeklēto izstādi. Līdzīga apjoma sadarbība kuratorei bijusi arī ar Berlīnes mākslinieku Tino Zēgalu (Tino Sehgal). 2016. gadā "Palais de Tokyo" piešķīra viņam tā saukto "carte blanche" – neierobežotu māksliniecisko brīvību pār mākslas centra visām ekspozīcijas telpām 13000 kvadrātmetru platībā.

Kuratore regulāri sadarbojas arī ar citām mākslas institūcijām: ir bijusi Versaļas pils muzeja asociētā kuratore (2017), kuratora padomniece 11. Bamako biennālei Mali (2017-2018), Ņujorkas laikmetīgās mākslas centrā "MoMA PS1" veidojusi projektus "Truce" (2013) un "Bright Intervals" (2014), bet "Stedelijk" muzejam Amsterdamā – izstādi "Landscape" (2013).

Līdztekus neatkarīgās kuratores darbam Rebeka Lamarša-Vadela regulāri piedalās dažādos semināros, diskusijās un ar mākslas darbību saistītās konkursu žūrijās un komisijās. Viņas raksti ir bijuši publicēti tādos preses izdevumos kā "Frankfurter Allgemeine Zeitung", "Monopol", "Mousse, Cura" un "l’Officiel Art". Viņa ir 2019. gada vieskuratore Parīzes mākslas meses "FIAC" īpašajiem projektiem. Rebeka Lamarša-Vadela ir absolvējusi Sorbonnas universitāti, kur apguva mākslas vēsturi, politikas zinātni un vēsturi.

Šī gada vasarā Rebeka Lamarša-Vadela nāks klajā ar savu radošo vīziju par RIBOCA2 veidošanas principiem, savukārt rudenī biennāles organizatori iepazīstinās ar aktualitātēm, kas saistītas ar RIBOCA2 māksliniekiem un izraudzītajām norises vietām pilsētā.

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA), kas dibināta 2016. gadā, ir viens no apjomīgākajiem laikmetīgās mākslas notikumiem Latvijā un Baltijas valstīs. Tā notiek reizi divos gados, un tās radošā vadība ik reizi tiek uzticēta citam starptautiska mēroga mākslas kuratoram. RIBOCA ir sabiedriska iniciatīva, kuru aizsākusi biennāles fonda dibinātāja Agnija Mirgorodska, lai pievērstu starptautisku uzmanību kultūras norisēm Baltijas reģionā, kā arī lai veicinātu domu apmaiņu un sadarbības iespējas, kas piešķirtu Rīgai īpašu vietu mākslas pasaules kartē.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!