Yolp+ Ujm Lop
pirms 1 gada
Sen tas bija. Skanējums "sen senos laikos" moderni būtu jādēvē par internacionālismu, lai gan kultūras, kuru valodas investēja sevi šī skanējuma radīšanai ir pašmāju, vērtējot tīri no aktuālo robežlīgumu perspektīvas. Zviedri (tie, kas no 487'902 gadus tālas pagātnes līdz pat 1791.gadam dzīvoja tagadējā Gaujas Nacionālā Parka teritorijā, kas nesaprotamu iemeslu dēļ perfekti sakrīt ar šīs no baskiem izceļojušās kultūras mājvietu) piedalījās ar skanējumu "sen", kas mums šodien speciāli apmācītu cilvēku piedāvātajā valodas skanējumā sapratnes līmenī atbilst "zeme". Šis skanējums savukārt nāk no liriešu kultūras mantojuma, kas dīvainu sakritību dēļ arī ir vietējie, lai gan tikai 975'801 gadu garumā, kas protams netur līdzi "Zeme" mūžam, kas atbilst 28 miljardiem gadu un, savukārt, nesaprotamu iemeslu dēļ, pārsniedz speciāli apmācīto cilvēku pasludināto šī Visuma vecumu vairāk nekā četras reizes. Nav skaidrs, kāpēc liriešu radītā oriģinālā nozīme "Zeme" nav pagaisusi, neskatoties uz to, ka savā gandrīz miljonu gadu ilgajā klātbūtnē šajā teritorijā tie piešķīra cilvēka ausij atpzazīstamu skanējumu šīs Planētas īstajam vārdam "Sebe". Slāvi uz Planētas ir nepārtrauktā klātesībā (kā cilvēkbūtnes) tikai mazliet īsāku laika sprīdi kā lirieši - 915'790 gadi. Tāpēc nav skaidrs, kā diriģenti (ar pazīstamo fonogrammu uz lūpām) vēl nav nogalinājuši šīs kultūras pārstāvjus. Var būt tāpēc, ka slāvu skanējums mums pazīstamajā pierakstā "senos laikos" ir sinonīms viņu pašu radītajam skanējumam "svataja", ko gribētos pielīdzināt mums pazīstamajai nozīmei "miers", bet šī basku (nekad neizveidojušās un nenobriedušās kultūras) skanējuma oriģinālās nozīmes saprašana "pakļauties programmām pilnībā" to liedz.
Vērojot žurnāla RL foto mākslu, rodas iespaids, ka tā saturs ir tikpat jaudīgs, bet diemžēl tas ir sociālās grupas "B" radīts, kura ir pazīstama kā visagresīvākā sociālā grupa Sebes vēsturē. Un to var pamanīt šīs lasāmvielas cienītāju izpausmēs - saturs labi dara savu darbu. Ko (varbūt) nezinās RL auditorija.. cien. Soross arī nāk tieši no šīs sociālās grupas "B".
Jūs ziniet, - sociālajām grupām patīk atzīmēt savus veiksmes darījumus ar dīvainu arhitektūras risinājumu palīdzību. Ir tāda stikla piramīda pie Kongresu nama, kas nav saskatāma no Bastejkalna. To dominējošās sociālās grupas uzbūvēja par godu kādai 1947.gadā Bastejkalnā panāktai vienošanās, kurā sociālās grupas "B" viena no fasādēm - sociāldemokrāti uzņēmās mūžīgi kūdīt slāvus, kuri atcerās, ka ir slāvi, ar slāviem, kuri vairs neatcerās, ka ir slāvi. No šīs perspektīvas vērojot notiekošo, rodas tikai jautājums, cik slāvu kopienas šodien ir "sintētiski" nomaskētas zem 1935.gadā rūķu radītajiem modernajiem "n_z". Kādā virzienā velk šis sociālo grupu kopuma valodas sinonīms modernajai nozīmei "kultūra", var uzmeklēt zem melni sarkaniem karogiem kādā nepazīstamā teritorijā. Labi, ka mēs beidzot varam apskatīt to, ko 6.9 gadus šajā teritorijā vietējie iedzīvotāji savās zombēšanas kastītēs tā arī neieraudzīja. Varbūt tāpēc vietējo iedzīvotāju vaibsti pēkšņi kļuva aziātiski un dienvidnieciski, kamēr pamatiedzīvotāju vīrieši vairāk nekad neatgriezās mājās.

jurniece
pirms 1 gada
Piekrītu viedoklim, ka šāda radikāla nostāja kultūras jomā rada pretreakciju no krievu puses. Man personīgi nav skaidrs, kāpēc tik izmisīgi jācenšas norobežoties no savas pagātnes? Ukraina ir postpadomju valsts, tai ir cieša saikne ar krievu kultūru. Kaut vai Gogolis kā viens piemērs. Kāpēc tas ir jānoliedz? Pie kam, šī noliegšana sākās jau ilgi pirms pat Krimas notikumiem.

Skaisle Jatalniece
pirms 1 gada
Un vēl. Man ir interesanti - vai radikālie makrskisti - satoristi =sosrosisti - kāds no viņiem uzrakstīs par, ma nuprāt, tikpat daudz daudz būtiskām tēmām kultūras dzīvē.
Piemēram, kāpēc Latvijā bezmaksas ielūgumi uz kultūras pasākumiem tiek doti politiskajai elitei, varnešiem un viņu pakalpiņiem? Kāpēc šādu pafdomju okupācijas tradīciju tik dzīvi saglabā apšaubāmas reputācijas kultūras iestādes, bet piemēram, JRT no tā jau sen ir atteicies. Kāpēc tā un vai pašiem kuļturščikiem nevajadzētu tādu kā pašattīrīšanos un šīs okupantu laiku netaisnības?
Noskatījos TV filmu Emīlija. Nu tā - nenoģību , bet patika tīri labi. Kaspars Zāle patika un nesaprotu jorpojām, kurš no Dailes šo grib apēst kā sliktu aktieri, bet ne par to. Bet par kultūras pieejamību sabiedrībai

Bija balva izrādei Smiļģis. Cik Latvijas iedzīvotāji to redzēs? Tūlīt būs vēl augšā cenas, tauat nespēs nest savus varnešus un viņu kalpus, par kādu kultūras baudīšanu runa.
Kinoļaudis kārtējo reizi iedeva balvu Sīmanim. Kad viņa filmas redzēsim? Vai filma Bedre - cik tur festivālos balvas guvusi. Un kad mēs redzēsim ? Un par kādu naudu?

Un ta par visu varētu. Tieši Purvīša dēļ TV skatījos Kultūrdevu. Ceru, ka tas bija tikai tāds ieskrējiens. Ka šo personību, šo mākslinieku tomēr atzīmēsim.

Skaisle Jatalniece
pirms 1 gada
Es domāju, ka tapēc, ka krievu kultūra , mentalitāte ir ļoti aizbildnieciska un pat šovinistiska.
Lūk, iļaj kozins - slavenais faktu sagrozītājs ltv1 žurnālists un alekss dubass -tikko no Maskavas ieradies apsutulis. Abi krieviski - tv ekrānā spriež, kā viņi divi krievi integrēs Latvijas latviešus krievu kultūrā. Es tādā šokā biju, ka nespēju noticēt tam, ko dzirdu. Nabaga prātā un spējā apdalītie latvieši un lielie brāļi krievi , kuri mūs glābs.

Nu par101% kā tai Odesas anekdotē - Foma, es baidos runāt krieviski.
Kā tā? Baidies, ka ukraiņi tevi piekaus?
Nē - es baidos, ka krievi mani nāks atbrīvot.

Skaisle Jatalniece
pirms 1 gada
Sarežģīti - jā. Bet- lūk, jaunajā IR numurā aktieris Lauris Dzelzītis nosoda Baibu Sipinieci,ka tā nosodījusi Prāta Vētru par krievu oligarhu apkalpošanu. Un kā argumentu min to,ka PV puiši taču ir tik saulaini un mīļi cilvēki,kādus Latvijā grūti atrast.
M. Ķimale par B.Sipinieci izteicās nicīgāk. Ka katrs kam ienāks prātā ( niecības) tagad pļackās lielos māksliniekus, kas nebūtu pieļaujami.
Es to vērtēju kā kuļturščiku cīņu par savām izņēmuma , ja gribiet, privilēģiju tiesībām.
Un ne tikai. Jurašs,kurš tagad Ukrainā steidz bildēties, kā liels karotājs ir, taču privāti apkalpoja Krievijas kriminālā biznesa "ierašanos un nostiprināšanos" Latvijā.
Vieni drīkstēs amorāli rīkoties,citi nedrīkstēs to kritizēt? Nepiekrītu gan.
Ja ir slikti atbalstīt agresoru tad ir. Viss. Punkts.
Vakar LTV1 Miķelis Fišers paziņoja,ka viņš tic,ka citplanētieši ir uz Zemes un man visu nakti rādījās murgi,ka tie ir ar vienu roku ar putinu. Ka slepeni slepkavo un spiež runāt krieviski. Visu nakti
bēguļoju. Māksliniekiem, tāpat kā jebkurai publiskai personai ir atbildība,ko viņi sludina.

Andrejs Upitis
pirms 1 gada
Tur šķiet Alla Juraša apkalpoja krievu bandītus . Visticamāk arī pats Jurašs iesaistīts.

Skaisle Jatalniece
pirms 1 gada
Bija de facto raidījums - pirms apmēram 2 gadiem un tur Jurašs teica- jā, mana firma apkalpoja kādu tur - uzvārdu neatceros ( bet runa bija par bandītiem) , tā kā notiek izmeklēšana par valsts noslēpuma izpaušanu - detalizētākus komentarus Jurašs nesniedza.
Bet - neba nu Jurašs viens tāds prata novērtēt krievzemes bandītu naudu.

Lasu, ka tā paša Avena īpašumiem Latvijā sankcijasvai nevarot piemērot. Nauda. Visu izškir nauda un maksātspēja. Un tad ir tā , ka aktualizējas jautājums - kāpēc vieni spēj no šīs sasiņainās naudas atteikties un citi nespēj. Kāpēc vieni meli ir derīgi un citi nederīgi.

Un vai mākslinieki spēj nemelot sava labuma dēļ?

Andrejs Upitis
pirms 1 gada
https://jauns.lv/raksts/zinas/386820-skandalozas-jurasu-gimenes-slavenakie-klienti-liek-aizdomaties-par-notiekoso

Skaisle Jatalniece
pirms 1 gada
Jā, izskatās,ka tas raksts ir par to raidījumu. Ka tur abi darbojās Krievijas bandītu interesēs.

Un tad ir jautājums - mākslinieki pelna Krievijā, slikti. Jā slikti. Politiķi pelna,mūs, mūsu drošību,mūsu intereses un labklājību- ā,par to klusējam. Kāpēc?
Vienas atbildes nav, bet viena no atbildēm ir inteliģences klusēšana. Man pie kājas citplanētieši, izsakieties par korupciju politikā, par tiesiskuma sabrukumu. Ā tur klusums

Andrejs Upitis
pirms 1 gada
Kāpēc citas valstis jau pirmajā dienā arestēja krievu bandītu īpašumus taču pie mums viss kā sastindzis. Ar ausi neklapē? Kāpēc?

Skaisle Jatalniece
pirms 1 gada
Es domāju,ka mēs kā valsts,kā sabiedrība esam ļoti krieviski un šeit es tiešām domāju putiniski krieviski - nenormāli augsta korupcija, nopirkti mediji, beztiesiskums.
Šorīt la.lv lasu tādu rakstu. Sievite ir 1.grupas invalīde. Viņa nevar, nespēj veikt visus darba pienākumus un no darba aiziet. Priekšlaicīgi pensionējas. Un tieši tāpēc viņai nemaksā vairs 1.grupas invalīda pensiju, viņai ir jāiztiek ar 160 eur mēnesī.

Jāpārceļas uz pansionātu, ja grib dzīvot,kur savukārt, cilvēkus mirdināja kā mušas.

Domāju,ka viens pamatiemesls ,kāpēc tik ļoti palīdzam Ukrainai ir bailes no krievijas agresijas,bet valsts korumpētās varas pamatiemesls ir iespēja kara dēļ novērst uzmanību no augstākminētām problēmām.

Cilvēki mirst nabadzības dēļ, bet ministri turpina pieņemt jaunus padomniekus. Piemēram.
Neticu,ka Krievijā ir sliktāk
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!