Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Un vēl. Nav jau tā,ka skatos tikai krimiķus. Kaut gan ar tiem krimiķiem ir baigi interesanti. Ja es būtu satoriste, tad aiz nekā darīt varētu izķidāt tos krimiķus - kā kurā valstī nogalina, cik nežēlīgi , cik mokoši jāmirst upuriem utt.; tad par ko nogalina, kā izmeklē, vai - neizmeklē utt.
Bet lūk, atslodzei noskatījos WDR dokumentālo filmu ciklu Ungleichland - nevienlīdzības zeme, kas ir kā parodija par vārdu vācu zeme - Vāczeme, kura sevi sludina par sociālo un tiesisko valsti.

Tad lūk, šajā valsts finansētajā medija WDR filmā tiek atklātas citas patiesības. Tās par kurām mūsu varneši un viņu kontrolētie mediji klusē - nu piemēram, ka Vācijā strauji padziļinās segregācija. Ka - cik tur tie procenti - 94 vai 99 , imigranti dzīvo nabadzībā , tikai no valsts atbalsta. Ka strauji izzūd vidusslānis, ka paši vācieši - 2 bērnu ģimene vairs nevar atļauties samaksāt par dzīvokli pilsētas centrā un izglītību skolā, kas nodrošina iespēju studēt.

Ka Vācijā - kā visru pasaulē strauji !!! - pieaug 1% bagātnieku bagātība un strauji izzūd vidusslānis pievienojoties nabagu bariem.
Un ka pirmais, ko tas nozīmē - demokrātijas gals, jo par naudu savu patiesību, t.i. savas tiesības no politiķiem nopērk bagātie un nevis nabagie.

Vai nav tā sajūta, kā par Latviju? Visa šī zaglīgā, melīgā, populistiskā koalīcija, kuri rijuši kā badā turētie?
Nu jā - un satoristi = sorosisti ar savu izpratni , ka lūk, nav, ko par to - par vispārējās labklājības, vispātrējo cilvēktiesību zudumu -ķert kreņķi, labāk mainiet dzimumus, drāziet un mociet bērnus un atdodieties imigrantiem .... nu jā -

starp citu - vai Gēte vai Rilke - neatceros , kurš skaisti dzejoja , ka pavasaris ir perversāakais no gadalaikiem, jo viss spraucas no zemes, no pumpuriem, no trūdiem plaukt un ziedēt, tikai ar vienu mērķi - lai nomirtu , lai iznīktu
Pesimistiski, bet nu kur tad ir varianti ? Tuvumā nav, bet tālumam man vajag brilli, bet kamēr nav darba, nav brilles. Tātad pesismistiski

Ak, un šitā rd - gaisā uzspert to neliešu pūzni - bez pārspīlējuma - šōrīt piecēlos, plkst 7, lai pirmā tiktu rimčikā uz iepirkšanos. Kamēr omikroni nav sanesti veikalā . Un ceļš , kuru normālā gaitā paveicu 30 minūtēs, netīrīts un slidens man paņēma stundu un protams, ka veikalā tiktu tad, kad tur jau bija sākusies omikrona ballīte
Nu bet par cik miljoniem rd sev palielināja amatu skaitu un algu apmērus? Un kur rezultāti? Jā - domnieku banku kontos ... nu tāda redz nevienlīdzības pasaule


jā un šī flma esot arī angliskā variantā

Die Reichen und Mächtigen: Wer regiert Deutschland? - Ungleichland (3/3): Macht | WDR Doku

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Lasīju divreiz. Un tik un tā neesmu droša, ka autores vēstījumu esmu sapratusi, vai vismaz sapratusi to, ko autore ar to gribēja pateikt. Pirmajā brīdī šķiet, ka vienkārši izlasījusi pāris rakstus un tad par to reflektē. Nu tā es arī varu.
Lūk, nezinu, kāda muša man iekoda, bet apmēram mēneša laikā esmu noskatījusies simtiem kriminālfilmu. Viena lieta, ko ievēroju, ka katrā - apmēram 5. - 7. filmā parādās negatīvie varoņi no Austrumeiropas. Austrumeiropa - pamatā prostitūtas un suteneri no Rumānijas, Bulgārijas. Un tad krievi - vai nu bandīti rīkļugriezēji vai - stinkreiche - līdz smirdīgumam bagāti kretīniska - pat ja "formāli" skaista, izskata cilvēki.
Tad filmā Komisārs un jūra. Tas komisārs ar savu matu sasuku izskatījās kā mans tētis, bet es gandrīz neirozi dabūju, jo tie kuplie uz atpakaļu sasukātie mati gandrīz visās pēdējās sērijās ( to bija pāri 30) , netika kopti - ne mazgāti, ne apgriezti. Es vienkārši nevarēju nedomāt, ka nu labi - es saprastu , ja tas būtu komisārs no Rumānijas vai Bulgārijas , nav pieņemts sakopties, bet nu apžēlojieties- vācu izcelsmes zviedru !!! komisārs un noaudzis un nemazgātiem matiem kā austrumeiropiešu ikdiena. Jā - tādi sīkumi ļoti var traucēt , pat nogalināt laimes sajūtu. Tiesa gan, sliktāks par komisāra matiem bija seriāls Komisāre Lunda -viss absolūtā pelēkmelnā estētikā un neizprotami nežēlīgā, perversā nogalināšanā. Divas sērijas noskatījos, bet viss - padevos. Tas man bija par daudz.

Ziņās lasīju, ka saeima uz komisijas sēdi uzaicinājusi Džonu Stīlu, lai uzklausītu kā viņš kā nēģeris jūtas Latvijā . Par cik saeimai nav ko darīt, visu tik un tā jau izlēmuši un nolēmuši partiju sponsori, tad lūk, tāda problēma ar vārdu nēģeris. Un Džons Stīls apgalvo, ka viņš jūtas pazemots un aizskarts kā nēģeris dzīvojot Latvijā. Un kā noprtau no ziņām, tad visuvarošā saeima šo situāciju labos un šī vārda lietošanu aizliegs un Džons Stīls turpmāk Latvijā jutīsies labi.
Nu ko es varu teikt - good for you. Jo ar savām problēmām latvieši vienkāršie saeimā uzklausīti netiek. Ja neesi nēģeris, kurš jūtas slikti, tad par kaut ko tik ekskluzīvu vari vienkārši nesapņot. Tā nu tas ir. Kaut gan - ja tā padomā, ka saeimas cilvēktiesību komisiju vada Kaimiņš , par kuru viņa dzīvesbiedre Dārta nekautrējas reizes piecas apgalvot kāds cūka un necilvēks viņš ir, tad .... varbūt, ka tik liela nelaime netikt pie Kaimiņa uz izvērtēšanu - nemaz nav.

Kad es biju jaunāka, es domāju, ka paliekot vecākai es nu gan neļaušos tādai vecumā čīkstēšanai un vaidēšanai. Ka krāsošu matus un lūpas un mainīšu mīļākos ka jau to visu mūžu esmu darījusi un ja vecie visi izkritīs, tad salikšu jaunus zobus un smaidīšu pa abiem vaigiem, jo tā būs manas laimes daļa, ko no šīs dzīves paņemšu.
Bet - izrādās , ka dzīvē ir kā dziesmā - ka viss ir citādāk. Man vēl nebija palikuši 50 gadi, kad mani ar manu pietiekami izcilo CV nepieņēma darbā nevienā no manis iekārotām vietām. Varu paskaidrot, ka biju iesaistījusi darba meklēšanā savus studiju biedrus un meklēju darbu profesijā. Pat zināju par brīvajām vakancēm pirms tās tika publicētas. Vienīgā valsts iestāde, kura atbildēja uz maniem pieteikumiem bija LNB. Pārējās valsts un privātās iestādes neuzskatīja, ka ir jāatbild darba meklētājam. Tātad - ko es izdarīju, tur kur tas bija iespējams, es pārliecinājos, ka manies iekārotajā pozīcijā ir pieņemta jauna meitene. Atkal un atkal - jauna dāma. Piemēŗam, muzeju krātuvē, visās daudzajās pozīcijās, kur tika meklēti darbinieki , tādi ir pieņemti un to vidējais - t.i. jauno darbinieku vecums ir ne augstāks par 30 gadiem.
Nodarbinātības aģentūra mani pasūtīja pie speciālista - konsultanta. Patīkama dāma, kura man katrā otrā teikumā atkārtoja vienu un to pašu - tev nav jājūtas vainīgai par saviem gadiem, par savu vecumu. Tev ir tiesības darbadevējiem uzdot jautājumu , kāpēc Tava kandidatūra tika noraidīta un jaunās dāmas tika pieņemtas darbā. Tev ir tiesības iesniegt sūdzību tiesā. Es atbildēju, jā, protams, ka jā. Jā, nu tā būs jādara. Bet skaidra lieta, ka es to uzskatu par absurdu - iet un tiesāties valstī, kur vienīgās cilvēktiesības piemīt minoritātēm, politiķiem un ierēdņiem. Nu vēl visiem šiem māksliniekiem, kuri pazemīgi un iztapīgi apkalpo šos priviliģētos.

Tā kā jā - redz kā nēģeriem labi Latvijā - viņu asaras saeimas deputāti noslauka, un rociņu patur, kamēr latvietis parastais - ar kāju pa pakaļu un labi, ja ne pagalvu - ir par ko priecāties. Jeb kā saka reklamščiki - ir varianti
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!