Leopolds
pirms 3 gadiem
Nu ko Tu Spīdol! Es drebu no iekāres samaksāt vidam. Tieši šobrīd vietējā tirdziņā mēģinu pārdot kaut ko no mantības, kurā esmu iedzīvojies nemaksājot sociālo - vo, tīri labs trenažieris iekštilbu muskulatūras korekcijai, 70.gadu hanteles - piemiņa no drauga, elektriskais sildītājs, gāzes plīts. Kaut kā jau tā štuka jāsagrabina. Sākumā aizgāju uz vid kā cilvēks - ar floksīšu buķeti un kritušajiem - tiem mīkstajiem, dzidrajiem ābolīšiem - saku, tā un tā, vai var atdod graudā - dzirdēju, ka par meža veltēm - sēnēm un ogām nav jāmaksā nodoklis -nesīšu uz vid katru dienu un skat, santīms pie santīma līdz parāds atdots. Nevarot. Saku vienam priekšniekam - nāc laukā, cīnīsimies pilsētas laukumā ar zoveniem kā vīrs ar vīru - man kakraz šķūnītī divi zobeni mētājas. Negribi? Labi, varam ar cirvjiem. Šis ne un ne. Nu lūdzu, varbūt pogās var samaksāt, man laba kolekcija... Nu neko - tagad ceru, ka čigāni to gāzes plīti no manis nopirks. Re, glakus divi sēž - tādi paši ļaunprāši, maitas - sociālā budžeta apzadzēji - viens esot (drausmīgs maita) dzejoli uzrakstījis un naudu par to kabatā ielicis, otrs uz kapa plāksnītēm kaut kādas aizsardzības zīmes pret lāstu zīmējis. Lūk trešais pienāca - reklāmas bukletos tekstus sacerējis, bet viņš kreaķivščiks viltīgs, tiesājas, saka, ka tas neesot nekāds intelektuālais īpašums par ko viņam samaksāts, bet pilīgākais sūds un par to nodoklis nav jāmaksā.

Leopolds
pirms 3 gadiem
Bandītu grupējums VID jau sācis raganu medības, lai izķertu tos, kas strādā tikai uz autoratlīdzībām, pat uz minimālo nekur neskaitās oficiālā darbā, nav reģistrējušies kā pašnodarbinātie un, protams, nemaksā sociālo nodokli. Vienā jaukā rītā tu saņem sirsnīgu vēstuli no ieņēmumu dienesta, kurā tiec informēts, ka sociālo maksājumu parāds par pērno gadu ir pusotra štuka - jau ar procentiem, kas turpina katru dienu pieaugt. Nauda jāatdod pusgada laikā. Ja nē - uzliek arestu kontam un kas tur tālāk - to vēl nezinu. Ar visasinskārākām bankām var vienoties par pakāpenisku parāda atmaksu, ja kas nogājis greizi, bet sarunas ar ieņēmumu dienestu - kaut kāds Orvels vai Kafkas Process. Ak, jā - kāpēc šamējie - autori -nereģistrējas un nemaksā? Da tāpēc, ka par jebkuru summu, sākot no Ls 200 mēnesī jāmaksā sociālais nodoklis Ls 65. (piemēram, no Ls 201.!!!! Jautri, vai ne! Tajā pašā laikā arī kāda šlāgermūzikla autoram, kas vienā reizē saņem 10 tūkstošus arī jāmaksā tie paši Ls 65 ) Bez komentāriem! Tad nu es te tagad piemetu vai nav izdevīgāk mest to taustiņu klabināšanu pie malas, uzspļaut vidam, aiziet uz pašvaldību pēc GMI, dzīvokļa un elektrības pabalsta, bet brīvo laiku izmantot lietderīgi - lasot tukšās pudeles - tas būtu ekonomiski izdevīgāk. Vai varbūt tomēr atdot VID parādu? Es jau tā greizi skatos uz vairākām pamatīgi lielām kanalizācijas lūkām un dažiem kapu krustiņiem - ja šamējās nodotu metāllūžņos, krietna summiņa sanāktu. Atdotu aploksnītē pazemīgi ieņēmumu dienstam. Vai varbūt palūgt, lai maina likumdošanu uz humānāku - lai ar zobenu nocērt galvu - tomēr vieglāk nekā atdot visu nopelnīto vidam un vilkt dzīvību badā, ar atslēgt elektrību...
... Zīdaiņiem ir skaidrs, ka nodokļiem jābūt samērojamiem un proporcionāliem. Bet runājot par kapitālistiem - darba devējiem rīkļu rāvējiem, kas nemaksā socnodokli, ir jāsaprot, ka, piemēram, drukātie mediji smagi cīnās par izdzīvošanu - tie, kuriem saglabājies nelāgais paradums - lasīt, turot rokā papīru - kļūst aizvien mazāk un pie vainas nav tikai lasīšanas paradumu maiņa (pensionāri izmirst, viņiem nav naudas, daudzi ir prom utt.) Tā jau visi brēc par žurnālistikas kvalitātes kritumu! Darba devēji nevar mums maksāt niecīgus honorārus (no kuriem nomaksāts sociālais), jo līdzko man tiek piedāvāta neliela samaksa, es saku redaktoram - sorry, vecīt, būs ķep ļep, pa fikso. Tajā pašā laikā nopietnāki mediji prasa kvalitāti - tā, lai katrs raksts izskatītos pēc analītikas, lai būtu koši, uzrunājoši izteikumi, statistika, viedokļi un kas tik vēl ne... tātad ir jāsamaksā autoram, bet, ja tas gala produkts nenes pietiekamu peļņu!? Vilki un citi - vai tiešām nevar apjēgt, ka šī valsts ir pilnīgā pakaļā un atbilstoši arī būtu jārīkojas - jāveido nodokļu politika, ļaujot cilvēkiem kaut cik cienīgi dzīvot, ne vien bezcerībā vilkt dzīvību.
Jā, un es ļoti ceru, ka manu vidam atdoto štuku valsts no sociālā budžeta aizņemsies citām vajadzībām, piemēram, pilnīgi nepieciešama mirguļojoša Antiņa tēla uzstādīšanai uz jaunās bibliotēkas jumta. Es tikmēr iekuram ziemai čiekurus palasīšu un nav jau ko skumt - piepes arī esot ēdamas un satur daudz veselībai noderīgu vitamīnu...

Sierrealiste
pirms 3 gadiem
Tāds papliks raksta gabals, bet -
Medijā, kurā strādāju saņemu pamatalgu+autoratlīdzību. Biju apmierināta ar līdzšinējo sistēmu.
Piebilde: Mūsu medijs samaksā visus nodokļus, godīgi līdz pirmspēdējai kapeikai.
Izmaiņas apdraud tā pastāvēšanu. Nevaram tās atļauties. Vai tur vēl kas jāpiebilst?
Lieta tāda, ka visi mediji nav vienādi. Situācijas dažādas.

Spīdola
pirms 3 gadiem
Jā un par ceļojumiem. Šodien jau tikai bomži pāri robežām neceļo. Ceļo pat mazturīgie. Man ir jau vairākas aviobiļetes kabatā. Taupu,lai varu uz turieni ne tikai aizlidot,bet arī kaut ko apskatīt. Piesakos visādos kursos, visādos semināros,ar apmaiņas braucieniem - maksimāli cenšos izmantot iespējas un iesaku arī jums.

Spīdola
pirms 3 gadiem
Bizantium, labrītiņ. Kā lai saka-patiešām,tās sēnītes esmu jau gan atlasījusies, gan atēdusies un tas man gadījās kārtējais klasiskais muldēšanas gabals. Piedodiet.
Bet vispār - manā vērtējumā žurnālisti ir un paliek vara -milzīgi ietekmīga vara un ja žurnālisti žēlojās,ka viņiem slikti, tad tā manā vērtējumā ir nenormālākā nekaunība.
Dariet tā kā dara žurnāla IR komanda - esiet netkarīgi. Nezinu cik viņi ir pārtikuši un iztikuši, bet es zinu,kas ir īpašnieki, kas ir reklāmdevēji,kas ir viņu simpātijas politikā. Tas man ir ļoti svarīgi.
Savulaik Ločmelei uzrakstīju briesmīgu gaudu vēstuli par bāreņu drausmīgo stāvokli Latvijā un par labdarības izteikto komerciālismu. Ločemele man atbildēja,lai es sakārtojot savu privāto dzīvi ( lasi - vairāk orgasmaina seksa) un tad viss būšot kārtībā. Viņa tādas - manis minētās problēmas sabiedrībā nesaskata. Briesmīgi saniknojos. Bet abonoments man bija uz gadu un tā vienbrīd šo žurnālu lasīju sakostiem zobiem. Cietu kā piespiedu mīlestību. Bet tad nāca jauna abonēšanas kampaņa un viņi ielika tomēr to statistiku par bērniem. Un tad nomierinājos un tagad es viņus mīlu. Pat ļoti.
Pārējie žurnālisti man lielākā vai mazākā mērā ir bezprincipu cilvēki,kas gatavi strādāt tam,kas vairāk maksās.
Protams - tas vienmēr ir tā viegli spriest no malas,ja pati būtu tādā situācijā- ka izvēle nav liela - kas to zin,kā pati izgrozītos un sev to visu "iestāstīstu".

Spīdola
pirms 3 gadiem
Lūk,es esmu vientuļā māmiņa. Man tu kaut sauju sēnītes būtu piedāvājis.Aizdarītu ar sīpoliem, krējumiņu,kādu gaļas gabaliņu. Mēs ar bērniņu jo gardām mutītēm paēstu. Bet nē taču, vai ne?!
Un tad gaidi,ka Tevi žēlos. Nē. Maksā!

Spīdola
pirms 3 gadiem
Ai,nelokies Leopold. Domā VIDā muļķāki par mūsu deputātiem un ministriem strādā? Domā, viņi - tie vidisti nezina cik lielas naudas jūs - žurnālisti pelniet. Te kādu politiķi paslavējiet, te kādam patiesības samazgas uzlejiet. Kurš gan nepazīst jūsu viltīgo dabu un labklājīgo dzīvesveidu? Ka tik iztaisīties par nabadziņiem,kad valstij nodokļi jāmaksā, kā jāuzdzīvo - tā izrādā tādam nieka žurnālistam ir gan zobeni, gan cirvji, gan visādi augļi, dārzeņi un puķes. Nemaz nepieminot visu to,ko tu te kautrīgi noklusēji.

Spīdola
pirms 3 gadiem
Aprobežots spriedums ,Leopold. Ja visi domās un rīkosies tik savtīgi kā jūs, tad par ko ministri uzturēs mīļākās ? Kur ņems naudu miljonāru uzturēšanai? Un tad tie bezkaunīgie pensionāri, slimnieki? Tie arī negrib mirt, bet dzīvot. Tie arī jāuztur. Jums godīgi palūdz- maksājiet, bet jūs ko? Sāciet te uzreiz kā mamzele tielēties un žēloties. Fuj !
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!