Aktualitātes
12.10.2021

Radio "Naba" skanēs Marksa un Engelsa vēstulēs balstīts iestudējums

Komentē
0
Saglabā

No 12. novembra radio "Naba" ēterā būs klausāms jauns daudzsēriju radio iestudējums "Žēlojumi" pēc Kārļa Marksa un Frīdriha Engelsa vēstuļu motīviem. Idejas un teksta autors, filozofs Ainārs Kamoliņš, bet iestudējumu veido režisore Daiga Kažociņa.

Projekts "Žēlojumi" ir "Traģisko pētījumu centra" un Radio "Naba" sadarbībā veidots iestudējums, kas balstās Kārļa Marksa (1818-1883) un Frīdriha Engelsa (1820-1895) sarakstē. "Abus domātājus saistīja ne tikai teorētiskās intereses, bet arī patiesa draudzība vairāku dekāžu ilgumā. Vēstulēs ir iespējams lasīt ne tikai par viņu filozofisko uzskatu veidošanos, bet arī atklāj daudzas personīgās drāmas. Žēlojumos būs iespējams dzirdēt par sadzīves negadījumiem, paģirām, grūtībām ar naudu, neīstenotiem plāniem, nekrietnām baumām, garlaicību, slimībām un tuvu cilvēku nāvēm. Ikviens klausītājs savā dzīvē ir sastapies ar daudzām no minētajām grūtībām, tāpēc, iespējams, varēs izdzīvot līdz viņu neskaitāmajām likstām. Taču bez uzticama drauga atbalsta nav iespējams žēlojumu žanrs, jo vienmēr ir nepieciešams kāds, kas ir gatavs uzklausīt otru. Par laimi Markss un Engelss šo plecu spēja viens otram nodrošināt. Tikai pateicoties tam, arī mūsdienās ir iespējams baudīt komunistiskās partijas manifesta autoru žēlojumus," pauž iestudējuma veidotāji.

Idejas autori un realizētāji ir Ainārs Kamoliņš un Daiga Kažociņa, audiālo skanējumu veido mākslinieks Kaspars Groševs, bet balsis atveido Kārlis Reijers (Kārlis Markss), Kaspars Aniņš (Frīdrihs Engelss) un Marta Trektere (Ženija Marksa).

Ainārs Kamoliņš, Kaspars Groševs un Daiga Kažociņa jau kopš 2015. gada sadarbojas un realizē dažādas mākslas, filozofijas, teātra intervences ar nosaukumu "Traģisko pētījumu centrs". Līdz šim viņi ir kopīgi veidojuši izrādi "Lietas" (Dirty Deal Teatro, 2015), kas vēlāk pārtapa arī instalācijā (Rīgas mākslas telpa, 2016). Iestudējuši "Raudives radio" (Dirty Deal Teatro, 2018), kā arī mēģinājuši īstenot citas mākslinieciskas aktivitātes. "Traģisko pētījumu centrs" ar projektu "Žēlojumi" atgriežas pie savām pētnieciskās darbības saknēm, bet reizē visos savos projektos mēģina atbildēt uz sasāpējušu jautājumu - kāda varētu būt laikmetīgā māksla, ja nebūtu avangarda?

Radio "Naba" jauniestudējums būs dzirdams līdz pat šī gada beigām, otrdienās, plkst. 11.00 ar atkārtojumu nedēļas nogalēs.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!