Kellie Wilson
pirms 4 gadiem
Tas ir Oceanic finansējums, mēs piedāvājam aizdevumus privātpersonām un uzņēmumiem visā pasaulē, mums ir reģistrēta un licencēta aizdevumu sabiedrība. Vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai samaksātu rēķinus? Vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai uzsāktu uzņēmējdarbību? vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai nopirktu dzīvokli? Mēs piedāvājam visu veidu aizdevumus, ja jūs interesē saņemt jebkāda veida aizdevumu. E-pasts: [email protected] / [email protected] vai whatsApp: +1(267)725-7570
kuģis
pirms 4 gadiem
Piemēram, inteliģentu šķira var fantazēt par šādām demokrātiskās līdzdalības paplašināšanas iespējām, taču, ņemot vērā šai prātotāju šķirai raksturīgo apsēstību ar konkrētību ignorējošu vai noplicinošu moralizēšanu, plašās līdzdalības un demokrātiskās iesaistes uzstādījums sāks saskarties ar griestiem un ierobežojumiem, tiklīdz tauta pieprasīs vietēja mēroga breksitus vai vietējā sapulcē balsos, piemēram, p r e t budžeta, t.i., savas labprātīgi atvēlētās nodokļu naudas lietošanu bēgļu vai imigrantu vajadzībām, pabalstiem, integrēšanai utml. Tajā brīdī inteliģentais moralizētājs teiks: "paga, es tā nebiju domājis, tā nav īsta demokrātija, tas ir plašās līdzdalības patvaļīgs lietojums, populisms, rasisms, fašisms, seksisms, islamofobija etc".
Proti, par demokrātisku līdzdalību budžetā varēs runāt tikai tajā brīdī, kad tehnokrātu un inteliģentu šķira būs m o r ā l i gatava pieņemt, atzīt un cienīt, ka tautas masas var balsot, lemt un naudu virzīt citādāk nekā smalkā gaume, "mūsu gudrais, izreflektētais, sociāli taisnīgais viedoklis", to parasti prasītu.
pirms 4 gadiem
Par ES ietvariem - kā jau rakstā minēju, vairākas pilsētas Eiropas Savienībā praktizē šādu lēmumpieņemšanas modeli, un, ja ņem vērā, mūžīgo diskusiju par demokrātisko deficītu, tad es domāju, ka tīri politiski tam patiesībā vajadzētu būt atbalstam. Lai nu kā - esošajos eksperimentos, ES pagaidām nav iejaukusies.
Par inteliģenci: ja intelektuāļi nespēj pārliecināt cilvēkus par savu viedokli, tad paši vainīgi. Es redzu šo saskarsmi starp profesionālajiem intelektuāļiem un 'masu' kā visnotaļ produktīvu: abas puses mācīsies viena no otras. Un es nedomāju, ka tautu masām ir jāgaida, kad tehnokrāti un intelektuāļi piešķirs tām savu atļauju domāt par šādām lietām.
kuģis
pirms 4 gadiem
Šobrīd tehnoloģija tiešām vairāk nekā jebkad ļauj masām domāt, redzēt, spriest un izteikties par lietām, tai skaitā budžeta pārdales jautājumiem, taču pagaidām inteliģences vidū (un ne tikai LV) ir bezmaz konsenss, ka tas ir tikai "delfu komentētāju līmenī", un neies jau savu laiku un vārdus smērēt gar tādiem. Kad referendumos masas nobalso citādāk nekā būtu pareizi, vai kārtējo reizi masas ievēl kādu "demagogu" vai "populistu" partiju, intelektuāļi nevis skaidro savu pozīciju, bet gan secina, ka "tā nav īstā demokrātija (jebšu tā pati plašā līdzdalība)" un ka vainīgo vairākums ir vienkārši atpalikuši, neinformēti, vīlušies vai viltus solījumu noburti tumsoņas - nevis leģitīma, demokrātiskos apstākļos pieņemama kritika pret intelektuāļu morālo sentimentu status quo (kas, gluži kā viss cilvēciskais, arī ir pakļauts kļūdas vai tuvredzības iespējai, pat ja ar lieliem akadēmiskajiem grādiem un ekspertīzēm pabalstīts). Vārdu sakot, šobrīd platformas viedokļiem, runāšanai un saskarsmei ir, taču plaisa, kā rādās, nevis samazinās, bet gan pieaug.
pirms 4 gadiem
Varu tikai piebilst, ka, manuprāt, online platformas ir ierobežots demokrātisks rīks. Cilvēkiem ir jātiekas un jāspriež kopā fiziskā telpā. Tas ir arī veids, kā nepieļaut atbalstu demagogiem, jo cilvēki zaudēs vēlmi pēc Trampa, kas atrisinās visas viņu problēmas, ja viņi jutīs, ka šo problēmu risinājums ir pašu rokās. Tāpēc, manuprāt, svarīgākais nosacījums ir vēlme to darīt.
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Zane Šiliņa
0Ekspedīcija kopā ar Raini
Satikšanās ar Raini mēdz būt visai liels izaicinājums. Arī mums, lugas sākumā nokļūstot pagātnes dzīlēs un tur atrodot guļošo patriarhu Jēkabu, nebūt nav uzreiz skaidrs, ko esam uzgājuši – senu fosiliju, pagātnes reliktu vai tomēr vienu no tiem simboliskajiem cilvēces tēliem.

Krišjānis Zeļģis
0Alus, bamslis un citi zvēri
Varētu padomāt, ka vienmēr esmu gribējis dzīvi saistīt ar alus pasauli vai padziļināti būtu interesējies par alus kultūru. Nebūt ne. Vēlme uzvārīt pirmo alu izauga no domas, ka būtu forši uz Jāņiem uztaisīt pašgatavotu alu. Otrais alus, ko ar draugu uztaisījām, likās labākais, kādu jebkad biju dzēris.

0
Diskusija: žurnālistika kara apstākļos
Mēs esam attapušies situācijā, kurā informācijas telpa ir sašķelta un Latvijā dzīvo cilvēki, kas patērē tikai Krievijas propagandu. Kas notika? Vai mediji kara laikā ir svarīgāki nekā miera periodā? Sarunā par to – Rita Ruduša, Filips Lastovskis, Anatolijs Golubovs un Henriks Eliass Zēgners.

Māris Zanders
0Par "integrāciju" – nenotikušo un mazticamo
Vai integrēts cittautietis ir tas, kurš atzīst gan okupācijas faktu, gan izglītības sistēmas latviešu valodā pašsaprotamību, gan Putina Krievijas agresivitāti? Vai tad, ja atzīst okupācijas faktu, tomēr vēlas daļu priekšmetu skolā mācīties dzimtajā valodā?

Artis Svece
2Eksāmens filozofijā
Pagājušonedēļ Francijā notika svarīgākais vidusskolas beigšanas eksāmens – filozofijā. To šogad kārtoja 523 000 skolēnu. Kāpēc? Franču izglītības ministrs norāda, ka tas "raksturo vispārējo akadēmisko kultūru, kas jauniem cilvēkiem ļauj kļūt par brīviem un spriest spējīgiem pilsoņiem".

2
Ja Latvijā ir pieci transcilvēki, kāpēc viņiem vajag tiesības? Diskusija
Ideālā pasaulē mēs paralēli cīnītos gan par civilo savienību, gan trans jautājumiem, jo trans cilvēkiem vajag cita veida tiesības. Mums vajag sakārtot pašus pamatus, piemēram, dokumentu nomaiņu. Par precēšanos un civilo savienību trans cilvēki domās vēlāk.

Politika
04.12.2017
5
Publisko budžetu pārvaldība jeb kā padarīt kaimiņu par politiķi