Liene Rumpe
pirms 4 gadiem
Bet viss nav gluži tik melns vai balts. Patiesībā MBTI sākuma saknes meklējamas Junga arhetipoloģijā un kognitīvo funkciju izpētē. Jā, jā, es zinu, ka es psihologam varu nestāstīt par Jungu un vispār tas viss ir novecojis un attīstījies tālāk utt. Bet tas, ko gribēju teikt, ka MBTI ir veids kā nevis tīksmināties par savu personību, bet atkost savas "ēnu" funkcijas un veicināt personības izaugsmi, vai vismaz pilnasinīgāku apzināšanu, ko bieži vien testu skaidrojumos neatrast.
Kāpēc es to visu saku - ja tavs rezultāts sākumā bija INFP, bet pēc laika ISTP, tas ir pavisam loģiski, jo ISTP ir INFP, kad INFP ir iestrēdzis komforta zonā. Kad INFP ir nedaudz iestagnējis, tas pārņem ISTP domāšanas paternu, kas ir daudz racionālāks, efektīvāks krīzes un ikdienas situācijās, neizslēdz kreatīvo enerģiju, bet tajā pašā laikā ir daudz ietiepīgāks, rezervētāks, ātrāk nogarlaikojas un mēdz pieņemt iracionālus, riskantus lēmumus (ļoti, ļoti prasti runājot). Tāpat INFP ir savs antagonists un savs mūzas tips, kas virza izaugsmi. Nav jau gluži tā, ka pietiek ar to, ka vari tīksmināt savu ego ar Jēzu, tas ir tikai sākuma punkts, kas, protams, pasniegts diezgan glaimojoši, lai cilvēku neaizbiedētu un uzturētu interesi. Bet, ja šīs lietas tiešām padziļināti izpēta, paralēli ļoti konkrēti domājot par Jungu nevis Izabellu Majersu-Brigsu, pavērās diezgan sarežģīta un ķēpīga sistēma, no kuras ārkārtīgi daudz var iegūt.
Bet es runāju kā parasts cilvēks ne psihologs, man noteikti nav tik plašu zināšanu kā jums, tāpēc varbūt, ka izklausos pilnīgi aplami. Es tikai domāju, ka varbūt visas šīs tipoloģijas lietas nav tik peļamas, jo lai arī tās visas kaut kādā brīdī atdurās pret sienu un tālāk tev varbūt nedod nepieciešamo, tās tomēr var pavērt skatu plašāk (es nerunāju par tālāku fanātisku pieķeršanos visvisādām peidopsiholoģiskām un ezotēriskām praksēm, bet par pietuvošanos "lielajai bildei", "kodolam", kas ir izejas punkts, vai pat rosināt uz profesionāla psihologa apmeklējumu). Atkarīgs, kā šāda veida informāciju katrs izmanto.
Inta Santa
pirms 4 gadiem
Ieva Viese
pirms 4 gadiem
Elita Kazaine
pirms 4 gadiem
Es stāstu par to, ka ir DISC un Bosi metodes, kur ir 4 tipi. ka ir numeroloģija, kas skatās uz cilvēku caur 9 skaitļiem, jā ir arī profesionāla astroloģija ar 12 zīmēm (nejaukt ar horoskopiem avīzēs!), un pat socionika, kas nosaka pēc 16 pazīmēm! Es stāstu par to, ka ir arī organizāciju psiholoģija, kur ir vēl citas pieejas un metodes. Un man nekad nav bijusi vēlme ar kādu izrēķināties vai kaut ko noliegt, pazemot vai pazemināt.. Es stāstu par to, kāpēc man patīk eneagramma, kāpēc es to pielietoju ikdienas dzīve un kā es eneagrammu izmantoju biznesā - jo tas ir mans izvēlētais skatu punkts, tā ir manas brīvās gribas izvēle, bet citiem vienkārši ir citi ;).
http://bit.ly/2zIRtJ7
Garkājtētiņš Pastarītis
pirms 4 gadiem
Bet vai nav tā, ka cilvēkam tiešām nav tādas stabilas, akmenī cirstas identitātes/ patības/ būtības un tas padara šādas eneagrammu/ horoskopu/ personības tipu būšanas reālistiskas, ja ne tagadnē, tad nākotnē? Respektīvi. Cik man zināms (es, protams) varu kļūdīties, cilvēks kā augstākās raudzes zīdītājs var pielāgoties gandrīz vai visam, ja ļoti ar sevi strādā. Un izmainīt sevi, ja ļoti gribās. Kas nozīmē, ka iemīlot kādu aprakstu nu ļoti, ļoti un diendienā atkārtojot sev - ka es esmu tāds un es esmu šitāds (attiecīgi - tāds, kāds nu ļoti gribētu būt), un tad ar laiku var tāds arī palikt. Un tad šādas sistēmas vairs nešķiet tik nepielietojamas. Vai arī problēma tieši naratīvos un abstrakcijā - ka koncentrējoties uz naratīviem, visu sanāk izmainīt galvā, bet realitāte jau nemainās un tad ķermenis reaģē uz to, kas notiek galvā nevis realitātē...
Reinis Lazda
pirms 4 gadiem
Kristaps Baņķis
pirms 4 gadiem
Astroloģijā ir daudz pētījumu un metodoloģiju, par ko "psihologam" nav ne jausmas, bet noder, lai "izrēķinātos". Argumentācijai arī ir sava metodoloģija, kuru - ar mērķi pierādīt pašiedomāto (tik zinātnieki ka jāsmejas :) ) - autors pagalam nepārvalda.
Redzesloka plašumu, Lazdas kungs, lai uzskati būtu ar ozola sakņu pamatīgumu un lapotnes kuplumu!
Reinis Lazda
pirms 4 gadiem
Dāvids Vikmanis
pirms 4 gadiem
Šī varētu būt izklaidējoša diskusija, taču šaubos, vai ar jebkādu pienesumu.
mellene
pirms 4 gadiem
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Zane Šiliņa
0Ekspedīcija kopā ar Raini
Satikšanās ar Raini mēdz būt visai liels izaicinājums. Arī mums, lugas sākumā nokļūstot pagātnes dzīlēs un tur atrodot guļošo patriarhu Jēkabu, nebūt nav uzreiz skaidrs, ko esam uzgājuši – senu fosiliju, pagātnes reliktu vai tomēr vienu no tiem simboliskajiem cilvēces tēliem.

Krišjānis Zeļģis
0Alus, bamslis un citi zvēri
Varētu padomāt, ka vienmēr esmu gribējis dzīvi saistīt ar alus pasauli vai padziļināti būtu interesējies par alus kultūru. Nebūt ne. Vēlme uzvārīt pirmo alu izauga no domas, ka būtu forši uz Jāņiem uztaisīt pašgatavotu alu. Otrais alus, ko ar draugu uztaisījām, likās labākais, kādu jebkad biju dzēris.

0
Diskusija: žurnālistika kara apstākļos
Mēs esam attapušies situācijā, kurā informācijas telpa ir sašķelta un Latvijā dzīvo cilvēki, kas patērē tikai Krievijas propagandu. Kas notika? Vai mediji kara laikā ir svarīgāki nekā miera periodā? Sarunā par to – Rita Ruduša, Filips Lastovskis, Anatolijs Golubovs un Henriks Eliass Zēgners.

Māris Zanders
0Par "integrāciju" – nenotikušo un mazticamo
Vai integrēts cittautietis ir tas, kurš atzīst gan okupācijas faktu, gan izglītības sistēmas latviešu valodā pašsaprotamību, gan Putina Krievijas agresivitāti? Vai tad, ja atzīst okupācijas faktu, tomēr vēlas daļu priekšmetu skolā mācīties dzimtajā valodā?

Artis Svece
2Eksāmens filozofijā
Pagājušonedēļ Francijā notika svarīgākais vidusskolas beigšanas eksāmens – filozofijā. To šogad kārtoja 523 000 skolēnu. Kāpēc? Franču izglītības ministrs norāda, ka tas "raksturo vispārējo akadēmisko kultūru, kas jauniem cilvēkiem ļauj kļūt par brīviem un spriest spējīgiem pilsoņiem".

Psiholoģija
22.11.2017
10
Psihologs izrēķinās ar eneagrammām