Liene Rumpe
pirms 6 gadiem
Bet viss nav gluži tik melns vai balts. Patiesībā MBTI sākuma saknes meklējamas Junga arhetipoloģijā un kognitīvo funkciju izpētē. Jā, jā, es zinu, ka es psihologam varu nestāstīt par Jungu un vispār tas viss ir novecojis un attīstījies tālāk utt. Bet tas, ko gribēju teikt, ka MBTI ir veids kā nevis tīksmināties par savu personību, bet atkost savas "ēnu" funkcijas un veicināt personības izaugsmi, vai vismaz pilnasinīgāku apzināšanu, ko bieži vien testu skaidrojumos neatrast.
Kāpēc es to visu saku - ja tavs rezultāts sākumā bija INFP, bet pēc laika ISTP, tas ir pavisam loģiski, jo ISTP ir INFP, kad INFP ir iestrēdzis komforta zonā. Kad INFP ir nedaudz iestagnējis, tas pārņem ISTP domāšanas paternu, kas ir daudz racionālāks, efektīvāks krīzes un ikdienas situācijās, neizslēdz kreatīvo enerģiju, bet tajā pašā laikā ir daudz ietiepīgāks, rezervētāks, ātrāk nogarlaikojas un mēdz pieņemt iracionālus, riskantus lēmumus (ļoti, ļoti prasti runājot). Tāpat INFP ir savs antagonists un savs mūzas tips, kas virza izaugsmi. Nav jau gluži tā, ka pietiek ar to, ka vari tīksmināt savu ego ar Jēzu, tas ir tikai sākuma punkts, kas, protams, pasniegts diezgan glaimojoši, lai cilvēku neaizbiedētu un uzturētu interesi. Bet, ja šīs lietas tiešām padziļināti izpēta, paralēli ļoti konkrēti domājot par Jungu nevis Izabellu Majersu-Brigsu, pavērās diezgan sarežģīta un ķēpīga sistēma, no kuras ārkārtīgi daudz var iegūt.
Bet es runāju kā parasts cilvēks ne psihologs, man noteikti nav tik plašu zināšanu kā jums, tāpēc varbūt, ka izklausos pilnīgi aplami. Es tikai domāju, ka varbūt visas šīs tipoloģijas lietas nav tik peļamas, jo lai arī tās visas kaut kādā brīdī atdurās pret sienu un tālāk tev varbūt nedod nepieciešamo, tās tomēr var pavērt skatu plašāk (es nerunāju par tālāku fanātisku pieķeršanos visvisādām peidopsiholoģiskām un ezotēriskām praksēm, bet par pietuvošanos "lielajai bildei", "kodolam", kas ir izejas punkts, vai pat rosināt uz profesionāla psihologa apmeklējumu). Atkarīgs, kā šāda veida informāciju katrs izmanto.
Inta Santa
pirms 6 gadiem
Ieva Viese
pirms 6 gadiem
Garkājtētiņš Pastarītis
pirms 6 gadiem
Bet vai nav tā, ka cilvēkam tiešām nav tādas stabilas, akmenī cirstas identitātes/ patības/ būtības un tas padara šādas eneagrammu/ horoskopu/ personības tipu būšanas reālistiskas, ja ne tagadnē, tad nākotnē? Respektīvi. Cik man zināms (es, protams) varu kļūdīties, cilvēks kā augstākās raudzes zīdītājs var pielāgoties gandrīz vai visam, ja ļoti ar sevi strādā. Un izmainīt sevi, ja ļoti gribās. Kas nozīmē, ka iemīlot kādu aprakstu nu ļoti, ļoti un diendienā atkārtojot sev - ka es esmu tāds un es esmu šitāds (attiecīgi - tāds, kāds nu ļoti gribētu būt), un tad ar laiku var tāds arī palikt. Un tad šādas sistēmas vairs nešķiet tik nepielietojamas. Vai arī problēma tieši naratīvos un abstrakcijā - ka koncentrējoties uz naratīviem, visu sanāk izmainīt galvā, bet realitāte jau nemainās un tad ķermenis reaģē uz to, kas notiek galvā nevis realitātē...
Reinis Lazda
pirms 6 gadiem
Kristaps Baņķis
pirms 6 gadiem
Astroloģijā ir daudz pētījumu un metodoloģiju, par ko "psihologam" nav ne jausmas, bet noder, lai "izrēķinātos". Argumentācijai arī ir sava metodoloģija, kuru - ar mērķi pierādīt pašiedomāto (tik zinātnieki ka jāsmejas :) ) - autors pagalam nepārvalda.
Redzesloka plašumu, Lazdas kungs, lai uzskati būtu ar ozola sakņu pamatīgumu un lapotnes kuplumu!
Reinis Lazda
pirms 6 gadiem
Dāvids Vikmanis
pirms 6 gadiem
Šī varētu būt izklaidējoša diskusija, taču šaubos, vai ar jebkādu pienesumu.
mellene
pirms 6 gadiem
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Eva Johansone
0Dziedinošas sarunas 81+
Uz intervijām visbiežāk aicina tos, kuri nupat atklājuši izstādi, uzvarējuši sporta sacensībās vai atklājuši ko jaunu laboratorijā. Tagadnes redzējums un sasniegumi. Bet kā tas viss izskatās plašākā ietvarā? Ar šādu domu žurnālā "Satori.lv" uzsākam sarunu ciklu "81+" ar cilvēkiem.

Jete Anna Puriņa, Līva Lūse
0Jauns un jauns, un jauns
"Pelēka vasara, saulaina ziema" kopumā veidota kā "mīlestības vēstule" Franču jaunajam vilnim, Godāram, Trifo un pārējiem, tomēr rezultāts ir diezgan blāvs, jo pati kustība nekādā veidā netiek komentēta, bet no atsaucēm vien nav iespējams veidot izrādi.

Roberts Rasums
0Izraēlas–Palestīnas konflikts: laika josla
Lai gan konceptuāli tiek panākta vienošanās nākotnē atrisināt Jeruzalemes kontroles, ebreju dibināto ciemu un miljoniem palestīniešu bēgļu jautājumu, tā praksē neīstenojas. Būtiskākais šķērslis ir pretestība gan no radikālo palestīniešu puses, gan labēji noskaņoto Izraēlas politiķu (tai skaitā Benjamina Netanjahu un Ariela Šarona) opozīcijas dēļ.

Psiholoģija
22.11.2017
9
Psihologs izrēķinās ar eneagrammām