Dace Dātava
pirms 2 gadiem
Ko brīnīties tur nav, kā viņi dabūja to gatavu. It īpaši, ja turpat ieslodzījumā ir viņa draudzene Sofija. Tur, kur pats varētu daudz ko izturēt, šeit savu dara bailes un rūpes par draudzeni.

Janis Muiznieks
pirms 2 gadiem
šis bija dikti lieks apcerējums. Katram, kas apjēdz varmācību iespējamos mērogus, roka neceltos šādu tekstu klabināt. Traģiski bezgala un nav vietas šādai apcerei. Manuprāt.

Ginta Ernštreite
pirms 2 gadiem
Paldies par labo rakstu. Neskatoties uz to, ka "nav svarīgas personības, bet pati galvenā ir lieta, par ko iestājas Baltkrievijas opozicionāri/disidenti/brīvības cīnītāji", izlasot šo rakstu, izvēlējos paturēt "rāmi" par konkrētu personību-BRĪVĪBU PROTASEVIČAM! ❤️
#FreeProtasevich

Ieva Klenovska
pirms 2 gadiem
Nebūtu īsti pareizi uztvert Romānu Protaseviču kā disidentu. Gan viņš, gan viņa biedrs Stepans Putilo ir drosmīgi, varbūt pat pārdroši jauni cilvēki, ambiciozi un talantīgi žurnālisti, kuriem izdevās savulaik iegūt milzīgu popularitāti, tādējādi, protams, veicinot protesta noskaņojumu, bet tas viņus nedara par rūdītiem disidentiem, neskatoties uz piekarināto "teroristu" birku. Atšķirībā no daudziem citiem Romāns nebija pa īstam saskāries ar reālo represiju mašīnu kaut vai tādēļ, ka jau kādu laiku pirms 2020 protestiem dzīvoja ārzemēs. Acīmredzot viņš izrādījās piemērots šai "atzīšanās" lomai. Ir tādi cilvēki un spēku struktūras to ātri saprot un prot atrast katram savu pieeju. Piemēram, varat paskatīties, ko runājuši un darījuši bijušie politieslodzītie Vitālijs Škļarovs (Виталий Шкляров https://echo.msk.ru/programs/razvorot-morning/2758518-echo/) un Jurijs Voskresenskis (Юрий Воскресенский - ļoti daudz materiālu internetā). Pieļauju, ka šādām izrādēm mēģināja izmantot gan Aleksandu Fedutu (Александр Федута), gan pārējos "sazvērniekus", taču tas neizdevās. Savukārt stipros opozicionārus Nikolaju Statkeviču, Sergeju Tihanovski, Igoru Losiku tiesās izmeklēšanas izolatorā aiz trim atslēgām, lai Dievs nedod kaut kas nepieņemams neiznāktu gaismā. Jau tā politieslodzīto uzvedība tiesas procesos regulāri sagādā problēmas.

Tādēļ nedomāju, ka var kaut kādus vispārīgus secinājums veikt, izmantojot tikai šo brīfingu vienu pašu. Droši var pārlasīt 1984.


Всем привет, меня зовут Роман Протасевич.
Мне в СИЗО хорошо, наливают чаевич.
Дают к чаю круассан и тефтельку,
и еще резиновую карамельку.
От нее знаете так ломит зубы.
Но я вам лучше об этом говорить не буду.
Что? Следы на руках? Это от стяжек.
И не надо тут пыток и прочих натяжек.
Никто меня не бил, пальцем не трогал.
Нет смысла врать и упираться рогом.
Я готов пройти любую независимую экспертизу.
Видите, как улыбаюсь - как ворона чизу.
Расскажу лучше, как сотрудничаю со следствием
и даю показания сплошь признательные.
Жизнь моя была раньше ужасным бедствием,
но теперь я буду счастлив обязательно.
Кстати, я очень раскаиваюсь в своих кознях,
слава богу, успел признаться, пока не поздно.
Еще хочу спасибо сказать мусорам... в смысле операм.
Дорогим сотрудникам, сексотам, кротам, ментам,
и прочим тварям, живущим внутри органов КГБ и МВД.
То есть, я хотел сказать профессионалам горячего сердца, чистых рук и тд.
Кстати, очень, очень очень люблю нашего президента!
Наше чудо, дорогое волшебное лукошко!
Я давно хотел сказать, да вот ждал момента!
У него знаете какие яйца - каждое с картошку!
А со мной все хорошо, все хорошо со мной, со мной.
На лице нет синяков и поэтому я не сижу к вам спиной.
Очень люблю нашу страну, кажется, я говорил.
Раньше как-то не очень, а теперь вот прям полюбил,
прямо на взлетной полосе, в иллюминатор глядя,
как подъезжают с мигалками эти б***и.
То есть доблестные защитники нашей усатой скрепы.
Простите, никак не отвыкну от лексикона шакалов Госдепа.
Думаю, мне нужна госзащита сестры и братья.
Ведь я как блудный сын меня задушат в объятиях.
Еще хочу сказать, что меня кормят отлично,
прикус хороший, стул по часам, проверяет начальник СИЗО самолично.
И так хочется плакать от счастья, но я все же держусь.
Вы потом по губам прочтите -
Жыве Беларусь.

Алексей Олейников

Svetlana Sukovska
pirms 2 gadiem
Jā, dzeja ir visspēcīgākais izteiksmes līdzeklis. Viss ir pateikts. ‘Diemžēl’ Marija Koļesnikova ir stipra un par viņu neviens neraksta…

Inga Pērkone
pirms 2 gadiem
Šobrīd lasu par to, kā vergiem lika izskatīties priecīgiem, arī dziedāt u.tml. Viņi arī centās, jo pretējā gadījumā tika sisti vai pārdoti. Līdz ar to, vēsturniekiem, veicot pētījumus, vērts apzināties, ka vergu priecīgumu un vergturu priecīgumu vada divi atškirīgi imperatīvi, bet plašāk - jāanalizē fundamentālās saiknes starp emocijām un varu. (Grām. Doing Emotions History)

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Ingas kundze, nenormāli nepatīkami ir lasīt,kā kārtējais inteliģents iedomājies pamācīt vēsturniekus. Nu vēsturnieki taču nemāca literātiem literāro valodu, vai kinokritiķiem kinokritikas profefionālismu.

Mums ir ļoti gudri, ļoti profesionāli vēsturnieki. Nu ir ! Ka literāti vai vispār satoristi tādi būtu - cik labākā pasaulē mēs dzīvotu! Un ja vēsturniekiem dotu tādus pašus miljardus kā literātiem, kinošņikiem .... padomājiet,cik tas būtu vērtīgi. Un kāpēc tā nav - padomājiet. Man ir varianti...

Diana Rose
pirms 2 gadiem
Nav atcelts - neviens nav vēsturi tā sagrozījis, kā vēsturnieki.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Nu jau gan Diāna - nejaukt vēsturniekus ar ideologiem!!

Tom Neuland
pirms 2 gadiem
Artis Svece ir liberāļu Elita Veidemane, - 95% muļķības, 5% pieturzīmes.

Viktors Bērziņš
pirms 2 gadiem
Filozofa sacerējums maz ko dod izpratnei par aprakstīto, toties tīri labi ilustrē filozofiju mūsdienu Latvijā.
“…ja noskatās interviju līdz galam, rodas hipotēze par to, kādā veidā bez fiziskas vardarbības ir iespējams panākt Protaseviča sadarbību un ar ko viņu varētu šantažēt...”
Var “ar fizisku…”, var ar mazumiņu un var pavisam bez. Un kā vēl var.

Ne velti baltkrievu rīkļurāvēji kopā ar puisi sašņorēja arī viņa meiteni. Var gadīties, ka kādu indivīdu ar kāvienu piespiest runāt neizdodas (rezultātu garantējoša apstrāde prasa ilgāku laiku) Te redzams patiess jaunievedums. Draudēt ar piederīgo apstrādāšanu ir tautisko režīmu sen ierasta prakse, baltkrievi seno metodi radikāli uzlabojuši – procedūras veic upuru “tiešsaistē”. Ticamībai abus viegli iedunkājuši, puisi noliek kameras priekšā draudzīgai sarunai, bet aiz tās dūšīgi humānisti aiz rokām un kājām tura viņa meiteni. Nu dēliņ, centies, cik spēj un pat vēl mazliet vairāk– ja neizdosies pietiekoši, mēs to tavu m… ar pudeli, nevis tā maigi, kā parasts… nu paraugies viņas lūdzošajās acīs, iedvesmojies… Gatavs, kameru!
Droši vien detaļas atšķīrās no aprakstītā, bet būtība – diez vai. Tas gan nekavē mums, sēžot drošā (pagaidām drošā) Latvijā, spriedelēt par postpatiesībām un filozofēt, ka “…Šaubas, ka mēs redzam pratināšanu, rada tas, ka saruna šķiet sagatavota no abu dalībnieku puses…” Par sevi arī šaubos, vai Protaseviča situācijā nedziedātu vēl daiļāk. Par laimi, neesmu filozofs.

Mareks Niklass
pirms 2 gadiem
Es kategoriski iebilstu pret autora rīcību Baltkrievijas specdienestu notverta cilvēka izteikumus saukt par interviju. Normalizēt šādas parādības nekādā gadījumā nedrīkst.

Janis Dabsolis
pirms 2 gadiem
https://www.forumfreerussia.org/news/2021-06-14/bypol-romana-protasevicha-izbival-lichno-lukashenko

Laila Bremsa
pirms 2 gadiem
Ir diezgan savādi lasīt šādu rakstu, ja par šo visu ir tik maz ziņu.

Dainis Deigelis
pirms 2 gadiem
Arti, ko tu darītu un ko tu stāstītu, ja tava sieva, vai bērns būtu VDK cietumā? Politieslodzītā pirmais un vienīgais pienākums ir izdzīvot un pasargāt sev vistuvākos. Pārējais ir spriedelēšana no cilvēka, kas sēž ērti uz dīvāna, demokrātijā un brīvībā.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Es laikam tomēr nekad šādu rakstu nerakstītu - jo amorālāk par pārliecības pēkšņu maiņu , mainoties apstākļiem ir pašam būt drošībā un risku, dzīvības risku prasīt, pieprasīt no otra.

Bail pat domāt,jo esmu māņticīga, bet vairākkārt esmu lasījusi,ka ja sievieti izvaro, ir jāatslābst, jo tad miesai tiek nodarīts mazāks ļaunums. Lūk, tā es iztēlojos šo situāciju - ka nonākot izvarotāja - lukašenko speciālistu rokās, cilvēks atslābst, lai sevi glābtu.

Kamēr es pati par vispārības labumu negribētu upurēt dzīvību - neprasītu to no cita.

Vakardien skraidīju pa ārzemju portāliem - spiegel, cicero, focus , bbc theg utt. Un pārsteidza,ka tur daudz publikāciju par Protaseviču un Baltkrieviju, kamēr Latvijā - klusums....
Kāpēc tā?
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!