Arturs Prieditis
pirms 5 gadiem
avral avral
pirms 5 gadiem
http://www.nytimes.com/2015/11/08/books/review/michel-houellebecqs-submission.html
Bet par piezīmēm pie izrādes S. Radzobei paldies.
avral avral
pirms 5 gadiem
Romāns rakstīts 2013.- 2014. gadā un iznāca 2015. gada janvārī. Tā rakstīšanas laikā nekulminēja nekāda bēgļu krīze un Eiropā nenotika terorakti.
Malahijs
pirms 5 gadiem
dzimmijs13
pirms 5 gadiem
Protams, realitāte ,,, hm, pelēkāka, ja tā varētu izteikties (staro citu, ne pa velti pasakas beidzās ar frāzi "un viņi dzīvoja ilgi un laimīgi"). Velbeks nerāda kā Fransuāzs "jūtas" pēc vairākiem gadiem. Nu, visticamāk, neviens nejautātu "kā tu jūties", tev būs jāpostulē sava laimīgā dzīve Musulmaņu Brālības vadībā. Vai tad nu mēs nezinām, kā tas ir, principā nav atšķirības kādas "saulainās nākotnes" vārdā pakļaujies.
Jā, vēl tikai par "vienādām iespējām visām sievām" - aizmirstiet, Vidējos Austrumos sieviešu seksuālās vēlmes tiek ierobežotas ar striktiem nosacījumiem, galēja'variantā apgraiza klitoru. Ne pa velti nesen tas Ēģiptes arābu muftijs aicināja apgraizīt visas sievietes, jo puse ēģiptiešu vīriešu lūk, esot impotenti. Protams, nevaru spriest vai tā tiešām ir, bet tādi aicinājumi nerodas ne no kā.
Eh, cilvēki nepārtraukti kāpj uz viena un tā paša grābekļa - redzot sistēmas problēmas, vēlas radikālai nomainīt sistēmu, kura ilūzijās pilnīgāka. Un tad attopas ka problēmas vēl vairāk....
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Andris Hiršs
0Pirmais latviešu filozofs intelektuālās vēstures "baltajā troksnī"
Ja kādreiz tiktu uzrakstīta latviešu (nevis Latvijas) filozofijas vēsture, tad viena no pirmajām nodaļām ietvertu Jēkaba Oša filozofiskās sistēmas izklāstu. Taču šāds sākuma punkts lasītājam, kuram nav priekšzināšanu par 19. gadsimta filozofiju, varētu kļūt par nopietnu izaicinājumu.

Artis Svece
0M3gana iet uz skolu
Kamēr mēs baidījāmies no robotiem, kuri pārkāps Azimova trīs likumus, mākslīgais intelekts iemācījās rakstīt esejas. Diemžēl mēs varbūt zinām, ko darīt, ja robots mums uzbrūk ar dzelzs gabalu, bet neesam gatavi situācijai, kad tas uzraksta eseju vidusskolēna līmenī.

Mihailo Minakovs
0Rekviēms postpadomju periodam
Padomju Savienības sabrukums aptuveni trīs desmitgades ietekmēja to, kā attīstās nācijas Eiropas austrumos un Ziemeļeirāzijā. Krievijas iebrukums Ukrainā ir parādījis, ka postpadomju impulss vairs nedefinē to, kā nācijas dzīvo šajā pasaules daļā. Te sāk veidoties jauni laikmeti un reģioni.

0
Jauna pasaules kārtības arhitektūra. Matvijčukas Nobela Miera prēmijas runa
Tiesības ir dzīva matērija, kas visu laiku attīstās. Mums jāizveido starptautisks tribunāls un jāsauc pie atbildības Putins, Lukašenka un citi kara noziedznieki. Jā, tas ir drosmīgs solis. Taču mums jāpierāda, ka tiesiskums funkcionē un taisnīga tiesa pastāv, pat ja tā nenotiek uzreiz.

Recenzija
20.09.2016
5
Profesors un vēderdejotājas