Mazāk indes, vairāk mīlestības. Ziedo Satori un vairo izpratni vienam par otru!


bebrs
pirms 4 gadiem
Nepiekrītu. Kā katra politiska lieta, populisms ir zobens ar diviem galiem - ne tikai sabiedrības nelaimīgums ir pie vainas, bet arī ārēji apstākļi. Ir labi zināms, ka populisma uzvaras gājiens ir nestabilos apstākļos - ekonomisko, politisko, sociālo pārmaiņu kontekstā. Kāpēc Hitlers uzvarēja vēlēšanās? Jo Vācijā bija bezdarbs un viņš uzķēra fričus ar populismu. Kas notiek tagad visur Eiropā? Lielās un plašās nestabilitātes dēļ gan ekstrēmi kreisie, gan labie visur atrod arvien vairāk un vairāk dzirdīgas ausis. "Nelaimīgums" ir ļoti ļoti (nu ļoti) vāja kategorija, lai mērītu sabiedriskus fenomenus, jo tas nepaskaidro kāpēc cilvēki ir nelaimīgi.
Es teiktu, ka ir cita lieta, kāpēc populisms ir tik "viegls" Latvijā - tas, ka mums nav ieaudzināta kritiskā domāšana, ka nav ieaudzināts prasīt un dot argumentus, kas balstīti uz faktiem, nevis uz "viena tante teica", vai vēl labāk - "es to zinu, jo mana vecmāmiņa/mans brālis/mans kolēģis ir piedzīvojis situāciju xy, un tāpēc es zinu, kā notiek VISAS lietas VISĀS situācijās". Ir iemesls, kāpēc mūsu prezidents var izšaut tādu muļķību, ka nav nabagu Latvijā. Viens, protams, ir viņa paša, atvainojiet, aprobežotība, bet otrs - ka cilvēks visas dzīves laikā nav iemācījies DOMĀT. Tā ir īstā māksla, un populisms ierodas tur, kur šīs mākslas vietā ir tukšums.

polina
pirms 4 gadiem
Cilvēkiem bieži vien ir banāls slinkums pašiem domāt, vērtēt un formulēt savu viedokli, savukārt populisms piedāvā jau gatavas frāzes un spriedumus, kurus šie cilvēki pat ļoti labprāt pieņem, pārņem un pēc tam pasludina par savu „pārliecību”.
Un nabadzīgās, attiecīgi, agresīvās sabiedrībās vislabākos panākums gūst populisms, kas galvenokārt balstīts vainīgā meklēšanā.

LV
pirms 4 gadiem
Ļoti labs un interesants raksts, Tiesa, mani piesaistīja tēze, ka "pensionāri ir viena no tām iedzīvotāju kategorijām, kam raksturīga vājāka izpratne par politiskajiem procesiem". Vai tas tā tiešām ir vai tas ir tikai stereotips? Priecātos redzēt kādu pētījumu, ar ko šis pieņēmums apstiprināts.

LV
pirms 4 gadiem
Ļoti labs un interesants raksts, Tiesa, mani piesaistīja tēze, ka "pensionāri ir viena no tām iedzīvotāju kategorijām, kam raksturīga vājāka izpratne par politiskajiem procesiem". Vai tas tā tiešām ir vai tas ir tikai stereotips? Priecātos redzēt kādu pētījumu, ar ko šis pieņēmums apstiprināts.

Izbanotais
pirms 4 gadiem
Interesants, protams, (un nekur neaplūkots) ir jēdziena "grafomāns" (tāpat kā "nav literatūra") lietojums lierātōru valodā, kur bieži tas tiek lietots kā sīkāku izskaidrojumu neprasošs lamu vārds, lai raksturotu nesasniedzamo konkurentu un viņa daiļradi.

Gogolis N.
pirms 4 gadiem
atļaušos pasmaidīt :)

1) zemāk minētais mistrojums nu galīgi nedraudzējas ar veco labo Aristotela loģiku. Arī Mendeļejevs kapā nemierigi grozās:
"mazāk izglītotas un tādas, kam trūkst zināšanu tieši par politiku (tas ir, persona var būt lieliski izglītota kādās citās jomās, bet vāji orientēties sabiedrības pārvaldības jautājumos);
mazāk iesaistītas sabiedriskajos procesos;
neinteresējas par politiku;
nelaimīgāki cilvēki.

2) par "Tautas partiju" - asprātīgi, bet mironi vairs nespārdiet, lūdzu :)

3) atsauces ... mhm ... nopietnas :)

Spīdola
pirms 4 gadiem
Lūk,slēdzu laukā radio, kad sāk reklamēties Einārs Repše. Pretīgi klausīties. Nu cik var !
Vai tagad Vienotība izdevusi savu Ēlertes žurnāliņu un galvenais saturs - Ušakova kritizēšana. Arī pretīgi lasīt. Ko tad pašu Zaķis, Kampars, visi tie Vienotības deputāti,kam piedarbiņiem vairāk laika, kā tiešajiem pienākumiem?
Pretīgi iedomāties, kā tagad sāksies tā reklamēšanās un pazemojošā muldēšana. Bērnus sist nost un tur pusbadā,iztirgo uz ārzmēm, bet abortus aizliegšot - rūpēšoties par taisnīgumu. man to dzirdēt ir pretīgi, jo tā ir zemiska liekulība.

Spīdola
pirms 4 gadiem
Par laimīgiem un nelaimīgiem cilvēkiem. Nezinu vai ir pareizi lietot šādus jēdzienus akadēmiskos rakstos.
Lūk,lasu, ka laimīgākā nācija pasaulē ir dāņi.Tā tiešām ir demokrātijas un labklājības sabiedrība. Iepriekš lasīju,ka indieši sevi kopumā visbiežāk dēvē par laimīgiem cilvēkiem. Bet kā ir Indijā?
Kāpu Mozus kalnā. Viena pati, kad pirmoreiz redzēju, ka zvaigžņu gaisma var būt spoža gandrīz kā mēnesnīca. Īstie ticīgie - tie bez grēkiem,tie man "panesās " garām rikšiem. Bet mani grēku smagums stipri spieda un es visu laiku piekusu un visu laiku apsēdos uz takas malas akmeņiem atpūsties. Lūk,vienā brīdī apsēžos blakus beduīnam,kurš iztinis no papīra ēd savu maizīti, pat neko neuzdzerdams. Man šķiet bija Ramadāns. Pļāpa būdama, es viņam saku - cik fantastiski skaisti skati - klintis, to ēnas , redzamība tālumā, par spīti naktij, un svētceļojāju lukturīšu gaisma kā vijīga uguns čūska augšup uz virsotni. Un tas beduīns man atbild - jā , mana zeme ir ļoti skaista, es esmu ļoti laimīgs. Un tad es tā domāju. Nu jā - viņam jau nav pieredze braukāt ar mersedesu,ļaut sevi apkalpot izsmalcinātos restorānos, smalki par smalkām lietām izspriesties utt. Vai tāpēc viņš ir laimīgs? Es skaidri zināju, ka tai brīdī esmu laimīga, bet tikpt skaidri manā pakausī bija nedzimusī doma - tas ir mirklis. Laime ir mirklis.
Tāpēc apgalvot,ka populistiem tic nelaimīgāki, vai vientuļāki - nezinu gan, īsti negribu tam piekrist. Lūk,ka populistiem notic mazpieredzējušāki,neizglītotāki - tas gan jā.
Man ir cita problēma. Es neticu vairs nevienam,ne populisitiem, ne nepopulistiem. Mani krievu kolēģes tagad sāk aģitēt balsot pr Ušakovu, jo reiz skaļi sirdījos,ka Vienotība mani gan rupji piemānīja. Bet arī Ušakovam es neticu. Tas zināmā mērā ir arī beztiesiskums. ka man nebūs iespēja vēlēt.

dukurs
pirms 4 gadiem
jā aktuālī,aktuāli...
varbūt nākošais raksts varētu saukties: Manipulācijas ar sabiedrību priekšvēlēšanu periodā.,vai
Kā Latvijā manipulēt ar sab.,lai panāktu sev vēlamu rezultātu.

Skolnieks
pirms 4 gadiem
Neticiet fotogrāfijai - raksts nav par šiem jaukajiem kaķīšiem!
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!

Ziedo "Satori" darbībai!