Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
21.09.2023

Platforma "Latvian Literature" radījusi literatūrā balstītu virtuālu tūri pa Rīgu

Komentē
0

Platforma "Latvian Literature" izveidojusi virtuālu tūri, piedāvājot iespēju apceļot Rīgas vietas, kas minētas dažādu Latvijas autoru darbos. Aptuveni 40 minūšu garās tūres laikā iespējams noklausīties Vizmas Belševicas, Daces Rukšānes, Paula Bankovska, Luīzes Pastores un citu rakstnieku darbu fragmentus.

Literārā tūre, kas ikvienam lietotājam bez maksas pieejama mājaslapā, filmēta ar 360 grādu kameru, piedāvājot iespēju ne tikai klausīties, bet arī aktīvi līdzdarboties un, mainot ekrāna skatījuma leņķi, apskatīt Ķīpsalu, Rīgas centrāltirgu, kinoteātri "Splendid Palace" un citas nozīmīgas Rīgas vietas. Lietotāju tūres laikā  pavada platformas "Latvian Literature" mārketinga kampaņas #iamintrovert tēli – introvertie rakstnieki I. un I. – , kas palīdz iejusties konkrētajā vidē, daloties ar dažādiem vēsturiskiem faktiem. Ideja par šo tūri radusies jau pandēmijas laikā, kad daudziem gribējies ceļot vai jebkā citādi uz brīdi izrauties no ierastās ikdienas vides.

"Gribējās, lai pasaulē ir ceļojumi, kuros var doties arī tad, ja nav naudas un laika. Reizē tā ir iespēja ieinteresēt mūsu literatūrā un galvaspilsētā cilvēkus, kas šeit nekad nav bijuši un nezina, kas ir Nora Ikstena vai Jānis Joņevs," stāsta virtuālās tūres scenārija autore Anete Konste.

Šim projektam tāpat kā platformai "Latvian Literature" ir starptautiska mērķauditorija, tāpēc arī tūre ir veidota angļu valodā. Tūres laikā pilsētvidē parādās animēti tēli, kurus zīmējis mākslinieks un kampaņas #iamintrovert vizuālās identitātes autors Reinis Pētersons. Ekskursijā izmantoti Latvijas rakstnieku Daces Rukšānes, Jāņa Joņeva, Andras Neiburgas, Noras Ikstenas, Arno Jundzes, Luīzes Pastores, Kristīnes Ulbergas, Baibas Zīles, Ingas Ābeles, Paula Bankovska  un Vizmas Belševicas darbu fragmenti. Virtuālo tūri veidojusi filmu producēšanas kompānija "Fon Films", konsultējis gids Harijs Egliens. Laikā no 18. līdz 22. oktobrim Latvija piedalīsies Frankfurtes grāmatu tirgū, kura laikā Latvijas stendā virtuālā ekskursija būs pieejama arī ikvienam apmeklētājam.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!