Aktualitātes
25.07.2022

Pirmizrādi piedzīvos Matīsa Kažas drāma jauniešiem "Neona pavasaris"

Komentē
0

15. augustā pasaules pirmizrādi Edinburgas Starptautiskajā kino festivālā piedzīvos Matīsa Kažas drāma jauniešiem "Neona pavasaris", kuras pirmizrāde Latvijā ir plānota rudenī. Tehno mūzika, reiva ballītes un seksuālās identitātes meklējumi savijas stāstā par studenti Laini, kuras ģimene nonākusi attiecību krīzē.

Edinburgas kino festivāls Skotijā, Lielbritānijā ir viens no vecākajiem kino festivāliem pasaulē un šogad norisinās no 12. līdz 20. augustam. Filma "Neona pavasaris" iekļauta festivāla "Night Moves" programmā.

 ""Neona pavasaris" ir emocionāls stāsts par mūsdienu jauniešu attiecībām, par cilvēku tiekšanos vienam pie otra un reizēm arī nesatikšanos. Par citu dzīvi, kas sākas nakts aizsegā. Par pasauli, kas mums apkārt šodien. Mēs centāmies izvairīties no moralizēšanas, bet būt godīgi," filmu raksturo tās režisors Matīss Kaža.

Filmas galvenajā lomā debitē jaunā dzejniece, dramaturģe un aktrise Marija Luīze Meļķe. Citas lomās filmā atveido jaunie aktieri Grēta Trušiņa, Gerds Lapoška, Agnese Rukšāne, Matīss Ozols, Timotejs Pelle Kalniņš un Emīls Ralfs, kā arī aktieris Jānis Skutelis.

Filmas komandā ir režisors un scenārija līdzautors Matīss Kaža, scenārija līdzautore Marija Luīze Meļķe, operators Aleksandrs Grebņevs, mākslinieks Rūdolfs Baltiņš, komponists Toms Auniņš, grima māksliniece Aija Beata Rjabovska, kostīmu mākslinieki Laura Jančauska un Krišjānis Elviks, montāžas režisore Paula Popmane, skaņu režisors Aleksandrs Vaicahovskis un producenti: Matīss Kaža, Una Celma un Dace Siatkovska.

Jaunais režisors un producents Matīss Kaža kinoizglītību ieguvis Ņujorkā un Latvijā, pēdējos gados ir viens no ražīgākajiem Latvijas kino autoriem. 2017. gadā debitējis ar starptautiski godalgoto dokumentālo filmu "Vienu biļeti, lūdzu!". Pazīstams ar vienā kadrā uzņemtajām komēdijām "Ūdens garša" un "Kino un mēs", kā arī filmu "Wild East. Kur vedīs ceļš".

Filma tapusi studijās "Trickster Pictures" un "Deep Sea Studios" sadarbībā ar "Fenixfilm". Filma ir GO3 oriģinālfilma.

Filmu "Neona pavasaris" kinoteātros Latvijā plānots demonstrēt 2022. gada rudenī.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!