Kadrs no filmas
 
Aktualitātes
13.06.2017

Pirmizrādi piedzīvos Kannu kinofestivāla žūrijas balvu ieguvusī filma "Nemīlestība"

Komentē
0
Saglabā

23. septembrī festivālā "Baltijas pērle" notiks tikšanās ar kinorežisoru Andreju Zvjagincevu un pirmizrāde viņa filmai "Nemīlestība", kas šīgada Kannu kinofestivālā ieguva žūrijas balvu, kā arī kļuva par kinokritiķu un publikas favorīti. Tajā filmējies arī latviešu aktieris Andris Keišs.

Filma, kas tika izrādīta pirmajā Kannu kinofestivāla dienā, apliecina, ka Andrejs Zvjagincevs ("Leviatāns") ir viens no veiksmīgākajiem režisoriem pašreizējā Krievijas autorkino vidē. Filma vēsta par ģimeni, kas ir līdzīga daudzām citām. Vīrietis un sieviete, kuri nejauši gadījušies kopā. Nemitīgie laimes un mīlestības meklējumi reiz iesvieda viņus viens otra apskāvienos, bet pēc vairāk nekā 12 laulībā pavadītiem gadiem abi saprot, ka nekas viņus savstarpēji nesaista. Nemīlestība… Tiecoties ātrāk atbrīvoties no mokošās pagātnes, viņi ir pilnībā pārņemti ar jauno dzīvi, kurā neatrodas vieta tikai vienam cilvēkam – nelaimīgajā laulībā dzimušajam dēlam, skumjajam un mazrunīgajam Aļošam. Kādudien Aļoša noslēpumaini pazūd…

Andreja Zvjaginceva skatījumā "nemīlestība" ir tas, kas mūs pašlaik ieskauj, vispārējais cilvēka stāvoklis, laikmeta simbols. Droši vien visprecīzāk to pirms teju 50 gadiem raksturojis cits izcils kinorežisors, Andrejs Tarkovskis: "Cilvēki ir apvienojušies nevis ideāla, bet materiālas idejas vārdā. Cilvēce pasteidzās aizsargāt savu ķermeni, bet nepadomāja, kā pasargāt savu dvēseli… un dara visu, lai sevi iznīcinātu. Vispirms jau morāli, bet fiziskā nāve ir tikai tā rezultāts."

Lomās: Marjana Spivaka, Aleksejs Rozins, Andris Keišs, Matvejs Novikovs, Marina Vasiļjeva u.c.

Andrejs Zvjagincevs

Filmu būs iespēja noskatīties kinofestivāla "Baltijas pērle" programmā. Radošā tikšanās ar Andreju Zvjagincevu notiks 23. septembrī uzreiz pēc seansa kinoteātrī "Splendid Palace". Tiem, kuri vēlas tikai noskatīties filmu, papildu seanss 26. 09 pulksten 16.30.

Biļetes pieejamas "Biļešu serviss" tirdzniecības vietās. Detalizēta informācija "Baltijas Pērle" interneta vietnē.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!