Kadrs no filmas
 
Aktualitātes
05.04.2022

Pirmizrādi piedzīvos Elzas Gaujas dokumentālā filma par Lucavsalas mazdārziņiem

Komentē
1

Elzas Gaujas dokumentālā filma "Tikmēr Lucavsalā" par mazdārziņu vidi Rīgas sirdī pirmo reizi skatītājiem tiks izrādīta kinoteātrī "Splendid Palce" 21. aprīlī. 

Režisore Elza Gauja ar vieglu humora pieskaņu aplūko Eiropas mērogā unikālo Lucavsalas mazdārziņu vidi. Šajā oāzē, kas atrodas pašā pilsētas sirdī, satiekas izteikti atšķirīgi un kolorīti cilvēki, bet Lucavsalas tālākais liktenis ir neskaidrs — tas izšķirsies cīņā starp zaļi domājošajiem eko-ideālistiem un pragmatiskiem biznesmeņiem.

Lucavsalas atpūtnieku vidū ir jauni eko-aktīvisti, copētāji, kundzītes gados ar lakatiņiem, daudzbērnu ģimenes, svētdienas grilētāji, garīgo festivālu organizētāji; arī alkoholiķi - dedzinātāji, bezpajumtnieki, ballīšu rīkotāji, arheologu kluba entuziasti un puslegāli uzceltu būdiņu iemītnieki (dažas no šīm būdiņām izmēru ziņā līdzinās kārtīgām privātmājām). Visa šī krāšņā buķete atrodas tikai 10 minūšu autobraucienā no Vecrīgas, apslēpta nevērīgu garāmbraucēju skatam.

Filmā režisore cenšas salu ieraudzīt no dažādo varoņu skatpunktiem. Romantiķi Lucavsalu redz kā svētvietu mīlas dzejoļu deklamēšanai, praktiskiem cilvēkiem tā ir iespēja pašiem izaudzēt ekoloģisku gardumu krājumu ziemai. Ģimenes dārziņu apvienības "Jumpravsala" priekšsēdētāja Lucavsalā saimnieko jau kopš 1947. gada un pieskata, lai dārziņu īrnieki apkopj zemes gabaliņus "kā nākas". Indriksona kungs, dēvēts par Lucavsalas gubernatoru, Lucavsalā dzīvo cauru gadu — viņam ir pamatīga māja, suns un veca koka laiva, ar kuru viņš airējoties jau kopš divu gadu vecuma. Kādas būdiņas iemītnieks Sergejs alkst mīlestības, bet meitenes uz Lucavsalas dārziņu neesot tik viegli atvilināt, kamēr nav ierīkota duša. Jauns pilsētnieku pāris cīnās brikšņiem aizaugušā un atkritumu kaudzēm piedrazotā dārziņā, lai uz vasaru to sakoptu līdz savam iecerētajam ideālam un varētu atpūsties pinterest attēlam līdzīgā ainā. 

Elza Gauja līdz šim plašāk pazīstama kā kino un teātra aktrise, pagājušajā gadā par dokumentālo īsfilmu "Profesors un Gena" saņēmusi nomināciju nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps kategorijā Labākā dokumentālā īsfilma, bet 2019. gadā nominēta kā labākā aktrise par lomu filmā "Nekas mūs neapturēs". Rudenī uz kinoekrāniem nonāks Elzas Gaujas pirmā spēlfilma "Mamma vēl smaida"

Filmas režisore un scenārija autore ir Elza Gauja, operators — Jānis Rubenis, montāžas režisors — Jurģis Ločmelis, producents un mūzikas autors — Andris Gauja.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!