Kadrs no filmas "Septiņas neveiklas seksa reizes".
 
Aktualitātes
13.03.2023

Jaunais Rīgas teātris izziņo pirmo JRT Kinofestivālu

Komentē
1

Jaunais Rīgas teātris izziņo pirmo JRT kinofestivālu, kurā varēs noskatīties desmit īsfilmas ar Jaunā Rīgas teātra aktieriem galvenajās lomās. Vairākas no tām lielākai sabiedrības daļai līdz šim nav bijušas pieejamas, jo veidotas kā Latvijas Kultūras akadēmijas un Baltijas filmu un mediju skolas studentu darbi, kas parasti netiek izrādīti kinoteātros, vēsta teātris.

JRT kino festivāls sadalīts divos vakaros, kuros skatītājiem iespēja redzēt dažādu laiku studentu filmas. Senākā tapusi 1995. gadā, jaunākā – 2023. gadā. Visu filmu galvenos aktierdarbus veidojuši Jaunā Rīgas teātra aktieri: Baiba Broka, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Vilis Daudziņš, Guna Zariņa, Ritvars Logins, Gerds Lapoška, Inga Tropa, Ivars Krasts, Jevgēnijs Isajevs.

Vairākas no īsfilmām ir arī Latvijas Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" žūrijas novērtētas, bet starp režisoriem ir tādi jau zināmi vārdi kā Anna Viduleja, Mārcis Lācis, Liene Linde, Alise Zariņa, Uģis Olte un citi.

Kinofestivāls notiks 30. un 31. martā.


Filmu programma 30. martā:

"Putekļu sūcēju pārdevējs" (režisore: Līva Polkmane, 2022)

Topošais aktieris Roberts, finansiālu grūtību vadīts, vēlas uzsākt darbu tiešās pārdošanas uzņēmumā. Lai nodrošinātu sev pastāvīgu darba vietu, viņam vienas dienas laikā jāpārdod vismaz divi putekļu sūcēji, tomēr šis ceļojums cauri kādai daudzdzīvokļu mājai izvēršas daudz sarežģītāks, nekā iecerēts.

Filma 2023. gadā nominēta Nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps" kategorijā "Labākā studentu filma". Filma iekļauta Tallinas "Black nights" kino festivāla īsfilmu sacensību programmā.

Lomās: Ritvars Logins, Ģirts Liuziniks, Baiba Broka, Ivars Krasts, Gundars Grasbergs, Varis Piņķis u. c.

"Es kļūstu tu" (režisore: Elizabete Mežule-Gricmane, 2020)

Pāris, kurš neatbilst sabiedrības priekšstatiem par sievieti un vīrieti. Sadzīviskās rutīnas problēmas, kas mēdz iestiepties neizmērojamā plašumā, abus filmas varoņus iespiež visintīmākajā šaurībā, kurā domas un problēmu risinājumi nonāk līdz sapņiem.

Lomās: Baiba Broka, Mārtiņš Kalita, Marija Skangale.

"Ģimenes stāvoklis: neprecēts" (režisore: Una Cekule, 2019)

Pusmūža vīrietis Rūdis dzīvo visai vienmuļu dzīvi, līdz negaidot piepildās zemapziņas kvēlākais sapnis – kādu dienu, atnākot mājās, viņu sagaida ideālā ģimene: sieva un divi bērni. Rūda dzīvi nu piepilda jauni notikumi un nebijušas sajūtas, taču ātri vien arī tās pārvēršas rutīnā. Rūdis ir spiests sev uzdot jautājumu, vai šī tiešām ir bijusi viņa zemapziņas kvēlākā vēlme.

Lomās: Vilis Daudziņš, Inga Apine u. c.

"Zefīriņš" (režisore: Anna Viduleja, 1995)

Saulainā pēcpusdienā pie gāzētā ūdens automāta virkne cilvēku cenšas tikt pie tā, ko katrs vēlas. Kāds vēlas naudu, kāds - mīlestību, bet maza meitenīte vēlas tikai zefīriņu.

Lomās: Vilis Daudziņš, Laura Elcere, llze Rudzīte, Andris Makovskis, Pauls Pilsums, Vladimirs Lobiņš, Ediks, Miks Romanovskis.

"Sāc visu no jauna" (režisore: Rūta Znotiņa, 2022)

Pusmūža rokenrola entuziastam Raimondam ir ambicioza ideja grupas "Līvi" mūzikas videoklipam, kura īstenošana dotu viņam sapņu iespēju nonākt leģendārās rokgrupas komandā. Impulsu beidzot realizēt sapni dod kino studente Rūta, kas sākusi par Raimondu veidot dokumentālo filmu ar mērķi veiksmīgi nokārtot kursa darbu. Tomēr Raimonda nevarēšana paša spēkiem realizēt savus plānus un Rūtas nevēlēšanās iesaistīties savas filmas varoņa darbībā noved abus līdz konfliktam.

Filma 2023. gadā nominēta Nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps" divās kategorijās "Gada labākā studentu filma" un "Gada labākā spēles īsfilma". Ieguvusi īpašo žūrijas balvu filmu festivālā "RojaL".

Lomās: Kaspars Znotiņš, Rūta Znotiņa, Dzintra Bijubena, Andris Keišs, Ainars Virga u. c.

 

Filmu programma 31. martā:

"Radiraidi" (režisors: Uģis Olte, 2023)

Balss ir izcils un asumu nezaudējošs ierocis ziņu kaujas laukā. Leģenda, ko izaudzinājusi Radio Māja. Vai viņš kādreiz sastaps ziņu, kas tam nebūs pa spēkam?

Lomās: Gerds Lapoška, Diāna Krista Stafecka, Līva Drešere, Alise Jirgensone.

"Pa pa" (režisors: Valērijs Oļehno, 2014)

No cietuma atgriezies tēvs cenšas atjaunot attiecības ar savu dēlu. Labie nodomi saduras ar negaidītiem šķēršļiem. Tēvs un dēls kopā pavada neaizmirstamu dienu, kas vienam no viņiem var izrādīties pēdējā.

Filma 2015. gadā ieguvusi Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" kategorijā "Labākā īsmetrāžas spēlfilma", savukārt Andra Keiša darbs tika atzīts par labāko aktierdarbu.

Lomās: Andris Keišs, Daiga Kažociņa, Ieva Sarma, Toms Liepājnieks, Oskars Vīksne, Aldis Liepiņš.

"Normāli cilvēki" (režisore: Alise Zariņa, 2015)

Kādu dienu sieva izmet pensionāru Arvīdu no mājas. Pēc šī notikuma Arvīds nolemj apmesties pie mazdēla un viņa mātes. Lai gan Arvīdam neiet pie sirds ģimenes dzīvesveids, viņš cenšas visas izdarības pieņemt, līdz brīdim, kad...

Lomās: Guna Zariņa, Indulis Smiltēns, Jānis Vimba, Mārcis Maņjakovs u. c.

"Pēdējā maltīte" (režisors: Mārcis Lācis, 2020)

Kāds ierēdnis, kurš nesen pieteicis sevi kā jaunu politisko spēku, pazudis… ēdnīcā. Policija, izmeklējot šo lietu, nonākt pie šokējoša atklājuma.

Lomās: Ivars Krasts, Andris Keišs, Pēteris Krilovs, Jevgēnijs Isajevs, Kristaps Dzenis, Mārcis Lācis.

"Septiņas neveiklas seksa reizes. Pirmā daļa" (režisore: Liene Linde, 2016)

Vai sekss tiešām ir tāds, kā to rāda kino? Kā būtu, ja filma mēģinātu seksu atainot tādu, kāds tas ir dzīvē – kad nekas nesanāk, jo pārāk daudz iedzerts vai nevietā atskan nepareizie vārdi, vai varbūt traucē stipras mēnešreizes? Vai vēl ļaunāk – gan sekss, gan filma sanāk, bet visi iesaistītie jūtas neveikli?

Filma 2017. gadā ieguvusi Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" kategorijā "Labākā studentu filma", izrādīta Karlovivaru starptautiskajā kinofestivālā programmā "Future Frames" un saņēmusi godalgas Dānijas kinofestivālā "Super8000" un Portugāles īsfilmu festivālā "Beast".

Lomās: Inga Tropa, Liene Linde, Jurijs Djakonovs, Toms Liepājnieks, Klāvs Mellis, Jurijs Skorobogatovs, Baiba Broka, Gatis Gāga, Jānis Vimba u. c.

Filmas tiks izrādītas uz lielā ekrāna JRT Mazajā zālē. 1. vakara garums 30. martā – 2 h 20 min (ar starpbrīdi). 2. vakara garums 31. martā – 2 h 10 min (ar starpbrīdi). Sākums abiem vakariem plkst. 20.00. Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!