Kadrs no filmas "Homo Sovieticus"
 
Aktualitātes
15.04.2021

Pirmais festivāls "Artdocfest/Rīga" norisināsies neparastā formātā

Komentē
0

Kā jau ziņots iepriekš, Starptautiskais dokumentālā kino festivāls "Artdocfest/Riga" notiks no 28. aprīļa līdz 3. maijam, taču, ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, festivāls norisināsies neparastā formātā – dokumentālas filmas uzņemšanas veidā.

Kā skaidro rīkotāji, filma tiks demonstrēta vienam skatītājam vai nelielai "viena burbuļa" skatītāju grupai, un process tiks dokumentēts klātienē. Pēc filmas seansa notiks jautājumu un atbilžu sesija/autora diskusija ar skatītājiem. Skatītāju grupas apjoms atkarīgs no tobrīd spēkā esošajiem ierobežojumiem, taču festivāla komanda sola, ka tie būs aizrautīgi skatītāji. Ja iespējams un droši, autors diskusijā piedalīsies klātienē, ja tas nav iespējams, autors pieslēgsies tiešsaistē.

Tā kā festivāla filmas uzņemšana notiek ierobežotos apstākļos, septiņos klātienes seansos tiks demonstrēta viena no paredzētajām festivāla programmām "Baltijas fokuss". Viens atsevišķš seanss tiks rīkots festivāla konkursa Artdocfest filmai "Gunda."

Abu konkursa programmu "Artdocfest" un "Baltijas Fokuss" žūrijas skatīsies filmas uz lielā ekrāna. Programmas "Artdocfest" žūrija strādās klātienē, programmas "Baltijas fokuss" žūrija strādās attālināti no savām mītnes zemēm.

3. maijā notiks noslēguma ceremonija, tiks paziņoti uzvarētāji un pasniegtas balvas.

Tāpat no 1.-3. maijam festivāla ietvaros notiks dokumentālā kino simpozijs.

1. maijā plkst. 11.00 starptautiska diskusija "Dokumentālista misija pasaulē bez barikādēm jeb ko šodien būtu filmējis Podnieks?" Piedalās Baltijas valstu kinematogrāfisti (formāts: tiešsaiste, angļu val.)

2. maijā plkst. 11.00 Rīgas Domē notiks Latvijas dokumentālistu diskusija "Dokumentālistu pēcpusdienas snauda." Piedalās Latvijas dokumentālisti ierobežotā skaitā. (formāts: klātiene, tiešsaiste, latviešu val.)

3. maijā plkst. 11.00 Rīgas Domē notiks filozofa Ulda Tīrona saruna ar režisoru, filmas "Gunda" autoru Viktoru Kosakovski. (formāts: klātiene, angļu val.)

Reportāžas no filmu pirmizrādēm, simpozija un festivāla noslēguma tiks raidītas tiešsaistē, publicētas festivāla mājaslapā, kā arī komunicētas ar plašsaziņas tīklu un kanālu palīdzību.

Plašai publikai kinoteātrī visas festivāla filmas tiks izrādītas š.g. augustā. Tad pat notiks arī tikšanās ar to autoriem.

Detalizēta informācija par festivālu, filmām un jaunāko notikumu pārskats atrodams festivāla mājaslapā

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!