Aktualitātes
07.05.2019

Piketā pie Saeimas pieprasīs LGBT+ līdztiesību Latvijā

Komentē
1
Saglabā

Jaunatnes organizācija "Protests" piektdien, 17. maijā, kad pasaulē atzīmē Starptautisko dienu pret homofobiju un transfobiju, rīkos piketu pie Saeimas, lai pievērstu uzmanību LGBT+ kopienas problēmām, tās tiesību neievērošanai un diskriminācijai, teikts paziņojumā presei.

"Nesakārtota likumdošana un homofobijas atbalstīšana kā sabiedrībā, tā valdības pārstāvju izteikumos pārkāpj cilvēktiesības, kas noteiktas ANO Vispārējā cilvēktiesību deklarācijā," aicinājumā uz piketu uzsver organizētāji. "Latvija jau vairākus gadus ir pēdējā vietā Eiropas Savienībā LGBT+ tiesību jautājumos. Latvijā nav atļauta ne kopdzīves reģistrēšana, ne laulība, ne adopcija, netiek arī pieņemti pienācīgi mēri naida runas un vardarbības mazināšanai un izskaušanai. Naidpilni, vardarbīgi cilvēki brīvi drīkst verbāli uzbrukt kā darba vidē, tā internetā un uz ielas, bet kopienas pārstāvjiem jāizliekas, ka tas ir "viedoklis" un jābūt mierīgiem un klusiem. Bet kā tad ar vienlīdzību un drošību, kas pienākas ikvienam?"

Piketā tiks pievērsta uzmanība vairākiem ilgstoši sāpīgiem jautājumiem saistībā ar LGBT+ kopienas tiesībām, piemēram, partnerattiecību regulējuma trūkumam un piespiedu sterilizācijai, kas jāveic, reģistrējot dzimuma maiņu. Jau ziņots, ka pagājušajā gadā partnerattiecību likuma iniciatīva savāca vairāk nekā 10 000 parakstu un nonāca Saeimā, taču tur tika noraidīta.

"Mēs vairs nevēlamies klusēt! LGBTQA+ kopienas pārstāvjiem ir tādas pašas tiesības uz vienlīdzīgu, mierīgu, brīvu un drošu dzīvi kā citiem cilvēkiem, tāpēc mēs pieprasām aktīvu Latvijas valdības un sabiedrības rīcību, lai novērstu diskrimināciju un naidu un vairotu solidaritāti," raksta biedrība "Protests", aicinot pulcēties pie Saeimas, lai parādītu Latvijas sabiedrības nosodījumu bezdarbībai, kā arī solidarizētos ar LGBT+ kopienu.

Plašāka informācija ir pieejama feisbukā pasākuma aprakstā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!