Aktualitātes
18.03.2021

Pētnieki uzsāk akciju "Iepazīstini ar savu (vec)vecmāmiņu!"

Komentē
0
Saglabā

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta rīkotās akcijas "Iepazīstini ar savu (vec)vecmāmiņu" nolūks ir ar sabiedrības aktīvu iesaisti kopīgi veidot datu un attēlu kopu, kas parādītu sieviešu iniciatīvu, profesionālo, sabiedrisko un politisko darbību no 19. gadsimta beigām līdz 2. pasaules karam.

"Ja Tavā dzimtā vai tuvākajā apkārtnē bijusi kāda sabiedrisko organizāciju vadītāja vai aktīva dalībniece, raksti mums! Mūs interesē kandidātes valsts vai pašvaldību vēlēšanās, pedagoģes vai skolu vadītājas, aprūpes iestāžu vadītājas, ārstes, grāmatizdevējas un grāmatu veikalu īpašnieces, mākslinieces, žurnālistes, tulkotājas, rakstnieces, kā arī citu profesiju pārstāves, par kuru darbiem, tostarp līdz mūsdienām saglabātajām dienasgrāmatām vai piezīmēm, zinām maz vai vēl nezinām," uzsaukumā raksta pētnieki.

Pētnieki aicina interesentus dalīties ar tiem pieejamo informāciju – biogrāfiskajiem datiem, fotoattēliem, saglabātiem dokumentiem, sarunu pierakstiem vai atmiņām.

Akciju rīko pētnieces projektā "Sieviešu pārstāvniecība Latvijas kultūrā un sabiedrībā (1870–1940)", ko realizē LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts. Divu gadu garumā Latvijas Universitātes pētnieki pētīs sieviešu pārstāvniecību kultūrā un sabiedrībā (1870–1940) un analizēs sieviešu pilsonisko dalību politikā, izglītībā, literatūrā, mākslā un izdevējdarbībā, ņemot vērā dažādu etnisko piederību sievietes, sociālo slāni, izglītību un reliģiju. Vairāk par projektu šeit.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!