Aktualitātes
04.08.2020

Pēc mēneša sāksies "Dzejas dienas 2020"

Komentē
0

No 4. līdz 13. septembrim Rīgā un citur Latvijā norisināsies ikgadējais starptautiskais dzejas festivāls "Dzejas dienas". Savukārt šomēnes – līdz 14. augustam – iespējams pieteikt dzejoļu krājumus Dzejas dienu balvai.

Jau 55 gadus Dzejas dienas ir viens no nozīmīgākajiem septembra notikumiem Rīgas un Latvijas kultūras dzīvē. Arī šogad Dzejas dienas pulcēs dzejniekus un dzejas cienītājus, ļaujot baudīt gan tradicionālus Dzejas dienu pasākumus, gan piedāvājot jaunus formātus, kādos klausīties un uztvert dzeju. Savā 55. gadadienā Dzejas dienas tikušas arī pie dāvanas – mākslinieka Alekseja Muraško veidotas vizuālās identitātes un atjaunota logo, kuram par pamatu ņemts Raiņa rokraksts.

Šis ir trešais gads, kopš Dzejas dienu rīkošana ir īpaši izveidotās Dzejas dienu padomes rokās; šogad padomes locekļiem – Arno Jundzem, Ērikai Bērziņai, Aivaram Eipuram un Jeļenai Budancevai – pievienojies arī dzejnieks, interneta žurnāla "Satori" galvenais redaktors Henriks Eliass Zēgners. Viņš arī autors festivāla šīgada sauklim "Dzeja dziedē!", kas aicinās paraudzīties gan uz festivālu, gan dzeju kā uz indivīdu un sabiedrību dziedējošu fenomenu.

Savukārt jau otro gadu pēc kārtas festivālam būs sava vēstniecība peldošajā mākslas centrā "Noass" uz AB dambja, kurā norisināsies vairāki festivāla pasākumi, tostarp atklāšana, diskusijas un meistardarbnīcas. Šobrīd oficiālajā programmā Rīgā ieplānoti jau vairāk nekā 25 pasākumi, bet vēl līdz 1. septembrim ikviens aicināts pieteikt savus gan Rīgā, gan reģionos notiekošos Dzejas dienu pasākumus, kas tiks pievienoti festivāla satelītprogrammai. Starptautiskajā programmā šogad būs dzirdami kaimiņi no Baltijas valstīm.

Un arī Dzejas dienu balva šogad būs: līdz 14. augustam Latvijas Rakstnieku savienība aicina pieteikt dzejoļu krājumus Dzejas dienu balvai, kas tiks pasniegta vienam oriģināldzejas vai atdzejas krājumam, kas izdots Latvijā latviešu valodā pēdējā gada laikā. Balvas apmērs ir 1000 EUR, bet nominantiem tiks dota iespēja mēnesi pavadīt Dubultu Rakstnieku namā. Balvu pasniegs Dzejas dienu nobeiguma pasākumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 13. septembrī. Vairāk par pieteikšanos šeit.

Festivāla programma tiks izziņota augusta vidū; aktualitātēm iespējams sekot līdzi Dzejas dienu mājaslapā dzejasdienas.com, kā arī sociālajos medijos Facebook un Instagram.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!