Foto: M. Bogustovs
 
Aktualitātes
22.01.2020

Pēc 15 gadu pauzes koncertu sniegs grupa "19 gadi pirms sākuma"

Komentē
0
Saglabā

30. janvārī kultūrvietā "Aleponija" ar koncertu tiks atzīmēta grupas "19 gadi pirms sākuma" (1988 – 1991) vinila plates izdošana.

Šis būs apvienības pirmais koncerts pēc 15 gadu ilgas pauzes, un tajā uzstāsies grupas oriģinālā sastāva dalībnieki – Inguna Rubene (Černova), kas pazīstama arī kā NSRD dalībniece, muzikoloģe un žurnāliste Daiga Mazvērsīte un "dzeltenais pastnieks" Viesturs Slava. Plkst. 19:00 pasākumu ievadīs Ulda Rudaka saruna ar grupas dalībniekiem un līdzgaitniekiem.

Teju 30 gadus pēc "19 gadi pirms sākuma" pastāvēšanas beigām pērnā gada nogalē Beļģijas ierakstu izdevniecība "Stroom" vinila platē izdevusi grupas astoņu dziesmu izlasi. Pateicoties Ingusa Baušķenieka iniciatīvai 2005. gadā izdot ierakstus CD un padarīt tos pieejamākus plašākai auditorijai, ieraksti ieguvuši otro elpu un raisījuši interesi pasaules audiofīļu vidū. Kā stāsta I. Rubene, vēlmi grupas dziesmas izdot vinila platē vienlaicīgi izrādījušas trīs mūzikas izdevniecības no ASV, Nīderlandes un Beļģijas. Lai atzīmētu plates iznākšanu, grupas dalībnieki aicina uz koncertu, kurā viņiem pievienosies mūziķi no apvienības "Nebijušā restauratori": Nils Īle, Jānis Pelše, Einārs Latiševs un Roberts Brants.

"19 gadi pirms sākuma" (1988–1991) radās kā vienreizējs eksperimentāls muzikāls projekts Hardija Lediņa, Jura Boiko un citu avangarda mākslinieku un mūziķu rīkotajai izstādei "Kurmis alā", apvienojoties idejas iniciatorei Ingunai Rubenei, Daigai Mazvērsītei ar Viesturu Slavu un Ilgvaru Rišķi, kuru abu radošā darbība "Dzeltenajos pastniekos" tobrīd uz laiku bija pārtraukta. Šo uzstāšanos apmeklēja arī žurnālisti un viesi no Rietumberlīnes: Indulis Bilzens un mūzikas un mākslas mecenāte Barbara Štraka. Veiksmīgajai performancei sekoja uzaicinājums pārstāvēt Latvijas un visas toreizējās Padomju Savienības avangarda mūziku Rietumberlīnē, festivālā "Tempodrom", un grupa kļuva atpazīstama gan Latvijā, gan ārpus tās.

Šī ir ceturtā latviešu mūzikas vinila plate, kas nāk klajā izdevniecībā "Stroom". 2017. gadā tika izdotas divas NSRD dziesmu izlases, bet 2018. gadā Ingusa Baušķenieka "Spoki".

Ieeja pasākumā bez maksas. Iegādei būs pieejami LP ierobežotā skaitā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!