Aktualitātes
09.03.2023

Paziņoti festivāla "Artdocfest/Riga" uzvarētāji

Komentē
1

Starptautiskā dokumentālā kino festivāla "Artdocfest/Riga" galveno balvu jeb "Grand Prix" programmā "Artdocfest Open" ieguvusi krievu režisora ar segvārdu Andži Vinčito filma "Manifests", savukārt programmā "Baltic Focus" uzvaras laurus plūkusi poļu režisores Leas Globas filma "Apolonija, Apolonija".

Balva filmai "Manifests" piešķirta par "ārkārtējo spēku, ar kādu parādīta ļaunuma dzimšana un bezcerība".

Kopā festivāla žūrijas vērtēja vairāk nekā 30 dokumentālā kino darbus divās konkursa programmās – "Baltic Focus" un "Artdocfest Open".

Programmas "Artdocfest Open" žūrijā darbojās teātra un kino aktrise Ingeborga Dapkunaite, žurnāla "Rīgas Laiks" galvenais redaktors un režisors Uldis Tīrons, rakstnieks un publicists Dmitrijs Gluhovskis.

"Labākās režisores" balvu žūrija piešķira Sašai Kulakai par filmu "Vanags zirga lielumā" par "atklātu un apzinātu režisora darba veidu, radot filmu iepriekš nezināmā psiholoģiskā teritorijā".

"Īpašā balva" piešķirta dāņu režisoram Simonam Lērengam Vilmontam par filmu "Māja no šķembām" par "stāstu, kas ir pilns ar apbrīnojamiem tēliem, kuru dzīvē mēs vienlaikus redzam gaišo un traģisko. Šis ir lieliski izveidots stāsts, kas precīzi izceļ detaļas un rada aizkustinājumu."

Šogad īpašu atzinību žūrija izteikusi divām māksliniecēm. Režisorei Marusjai Siroječkovskai par filmu "Kā izglābt mirušu draugu" par "jaunu cilvēku tuvības, mīlestības un jēgas meklējumu kopīgā dzīvē. Filma ir atzīšanās, kas veidota ar lielām rūpēm par cilvēkiem un poētiskumu." Balva piešķirta arī ukraiņu režisorei Alisai Kovaļenko par filmu "Mēs nepazudīsim". Filma ir režisores veidots stāsts par "sapņiem un sapņotājiem. Šis ir stāsts kurā dzīve un cilvēks tiek izcelts priekšplānā." Tā ir stāsts par jauniem cilvēkiem Austrumukrainā, kuru dzīve un sapnis par ceļojumu uz Himalajiem mijās ar karu un kara pieredzi no jaunu cilvēku skatpunkta.

Programmas "Baltic Focus" žūrijā filmas vērtēja poļu dokumentālā kino režisors, operators un producents Pāvels Lozinskis, Ukrainas Kino akadēmijas līdzdibinātāja un Eiropas Kino akadēmijas locekle Jūlija Sinkeviča, dokumentālā kino režisore Ilze Burkovska-Jakobsena.

Šajā programmā "Grand Prix" piešķirta Leas Globas filmai "Apolonija, Apolonija" par "skaistu un aizkustinošu divu jauno mākslinieču dubultportretu. Šī ir filma, kas aplūko cīņu ar pieaugšanu, mākslu un sievišķību, atjauno mūsos ticību par draudzību un brīvību."

Par "Labāko filmu" žūrija atzina režisora Eināri Pākanena dokumentālo kino darbu "Karaoke paradīze", izceļot režisora atklāsmi par to, "ka ikvienā no mums ir maza dīva".

"Labākā režisora" balvu žūrija piešķīra Maksam Golomdidovam par filmas "Jojogi" režiju, izceļot režisora spēju "pacietīgi vērot pasaules daudzveidīgos brīnumus un to novērošanu slēgta parka telpā".

Jau ziņots, ka Starptautiskais dokumentālā kino festivāls "Artdocfest/Riga" šogad norisinājās no 2. līdz 9. martam. Divās konkursa – "Baltic Focus" un "Artdocfest Open" – un divās ārpuskonkursa – "ArtDoc&ProArt" un "Karš pirms kara" – programmās skatītājiem tika piedāvāts gandrīz 50 dokumentālo filmu, kas aplūkoja aktuālākās dokumentālā kino veidošanas tendences un tēmas kara laikā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!