Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
30.08.2023

Paziņoti "Dzejas dienu" balvas nominanti

Komentē
0

Latvijas Rakstnieku savienība izziņojusi "Dzejas dienu" balvas nominantus gada labākajam dzejas un atdzejas krājumam. Šogad "Dzejas dienu" balvai tika pieteikta 21 grāmata – 16 oriģināldzejas krājumi un 5 atdzejojumi.

Dzejas nominācijā balvai izvirzīti: Linda Gabarajeva par krājumu "Apļi" ("Neputns"), Marts Pujāts par krājumu "Dāma baltos džinsos" ("Neputns") un Ilmārs Šlāpins par krājumu "Never" ("Neputns"). Atdzejas nominācijā izvirzīti: Raimonds Ķirķis par Iļjas Kaminska krājuma "Kurlā republika" atdzejojumu ("Neputns"), sastādītāja Māra Poļakova un atdzejotāju komanda (Ingmāra Balode, Jānis Elsbergs, Māra Poļakova un Māris Salējs) par Serhija Žadana dzejas izlases "Harkivas Dinamo" atdzejojumu ("Orbīta") un Pēteris Pildegovičs par "Tan laikmeta dzejas izlases" atdzejojumu ("LU Akadēmiskais apgāds"). 

Balvai pieteiktos darbus vērtēja un nominācijas izvirzīja literatūrkritiķe Anda Baklāne, 2022. gada "Dzejas dienu" balvas laureāts Artis Ostups, kā arī dzejnieki un festivāla Dzejas padomes locekļi Ērika Bērziņa un Kārlis Vērdiņš. 

Laureātu paziņošana un apbalvošana norisināsies festivāla "Dzejas dienas 2023" noslēgumā – 14. septembrī plkst. 18.30 mākslas centrā "Noass". Pasākumā dzeju lasīs nominētie autori un izskanēs grupas "Chairmen" koncerts. 

Dzejas dienu balva ir apbalvojums, ko "Dzejas dienu" norises laikā septembrī, Latvijas Rakstnieku savienība piešķir gada labākajiem dzejas un atdzejas krājumiem. 

"Dzejas dienas 2023" norisināsies no 2. līdz 14. septembrim Rīgā un visā Latvijā. Festivāla pamatprogramma pieteikta ar saukli "Dzeja elpo", Rīgā pulcējot Latvijas un ārvalstu dzejniekus vairāk nekā 20 dažādos lasījumos, diskusijās un performancēs. Ar pilnu festivāla programmu un pārstāvētajiem autoriem iespējams iepazīties festivāla mājaslapā

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!